Český rozhlas představí hrady a zámky v projektu regionálních stanic Hradozámecké léto

  10:39aktualizováno  11:01
Téměř sto českých, moravských a slezských hradů a zámků představí během prázdnin projekt regionálních stanic Českého rozhlasu a Národního památkového ústavu Hradozámecké léto.

| foto: WikipediaMediahub

[lock]

"Tradiční výletní cíle představí v přímém přenosu rozhlasové osobnosti Naďa Konvalinková, Ondřej Kepka, Jan Přeučil, Ota Jirák, Zdeněk Junák a Pavel Nový. Součástí Hradozámeckého léta jsou také koncerty a velká posluchačská soutěž," uvedla v dnešní tiskové zprávě Blanka Bumebálková, vedoucí Oddělení komunikace Českého rozhlasu.

„Po celý rok představujeme každý den ve vysílání regionálních stanic Českého rozhlasu zajímavá místa, která stojí za to navštívit. A protože hrady a zámky patří k nejatraktivnějším výletním cílům, domluvili jsme se s Národním památkovým ústavem, že letos v létě se zaměříme právě na ně. Tím spíše, že některé z nich jsou spojeny i s výročím 100 let vzniku Československa, které si i my v našem vysílání připomínáme,“ říká ředitel Regionálního vysílání Českého rozhlasu Jan Menger.

Hradozámecké léto postupně představí 98 hradů a zámků. Reportáže z nich budou regionální stanice vysílat po celý červenec a srpen v rámci pořadu Česko-země neznámá, každý všední den po 13. hodině. Každý týden navíc Český rozhlas vybere jeden hrad nebo zámek, na kterém na neděli připraví jedinečný program. „Návštěvníci se mohou těšit na koncerty populárních zpěváků jako Františka Nedvěda, Jakuba Smolíka, Petry Černocké, Marcela Zmožka, Pavla Vítka, Josefa Zocha nebo Jany Chládkové.

Mimořádným zážitkem budou také prohlídky, které místo tradičních průvodců povedou známí herci z naší rozhlasové Humoriády. Návštěvníci se mohou těšit například na Naďu Konvalinkovou, Ondřeje Kepku, Jana Přeučila, Otu Jiráka, Zdeňka Junáka nebo Pavla Nového,“ upřesňuje Jan Menger.

Hradozámecké léto seznámí posluchače s hrady a zámky, které jsou ve správě Národního památkového ústavu. „Díky spolupráci s Českým rozhlasem budou moci posluchači navštívit téměř všechny hrady a zámky v naší správě. A budou jistě překvapeni, kolik skvostů a zážitků na ně čeká i na památkách, o kterých sice možná ještě nikdy neslyšeli, ale které přesto či právě proto stojí za návštěvu,“ doplňuje Rudolf Pohl, náměstek pro správu památkových objektů z Národního památkového ústavu.

Součástí projektu je i velká soutěž pro posluchače, kteří mohou soutěžit například o zámeckou večeři s herečkou Naďou Konvalinkovou, noční prohlídky vybraného hradu, digitální fotoaparáty nebo volné vstupenky na památky. Více informací o projektu i program jednotlivých akcí naleznete na Hradozameckeleto.cz.

Autor:


ROZSTŘEL: Serena to neustála, měla se omluvit, řekl Štěpánek

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Zemřela chovatelka uštknutá mambou, podle lékařů ale z jiné příčiny

Praha, 05.10.18 Mamba zelená, odchyt, Hlubočepy,

Žena, kterou v minulém týdnu uštkla mamba zelená, zemřela. Podle lékařů ale nebyl příčinou útok smrtelně jedovatého...

Soud zprostil viny policistu, který zatarasil cestu ujíždějícímu motorkáři

Policisté podpořili kolegu Šimona Vaice /na snímku/, kterému hrozí trest za...

Obvodní soud pro Prahu 8 zprostil viny policistu Šimona Vaice, obviněného z těžkého zranění ujíždějícího motorkáře tím,...Tenhle objev se vymyká všemu, říká o úspěchu českých egyptologů jejich šéf

Ředitel Českého egyptologického ústavu Miroslav Bárta.

Čeští egyptologové opět potvrdili, jak jsou mimořádně úspěšní na své koncesi v Abúsíru nedaleko Káhiry. Oznámili další...

Zeman opět v živém vysílání mluvil vulgárně. O ekonomických „zm*dech“

Prezident Miloš Zeman vystoupil 5. října 2018 v Jízdárně Pražského hradu na...

Prezident Miloš Zeman v živém vysílání veřejnoprávního Českého rozhlasu opět mluvil vulgárně. Nejprve se ujistil, že...

Kvůli Zemanovým vulgaritám jsem chtěl vysílání ukončit, řekl moderátor ČRo

Prezident Miloš Zeman vystoupil 5. října 2018 v Jízdárně Pražského hradu na...

Prezident Miloš Zeman v pondělním živém vysílání Českého rozhlasu označil solární barony za ekonomické zm*dy. A opět...Další z rubriky

Sedm častých lží, mýtů a omylů o přechodu na nové televizní vysílání

V roce 2020 budou mít sběrné dvory napilno.

Mnoho lidí se v blížící se změně vysílacího standardu neorientuje, a tak se snadno může klamavou nabídkou či...

Witowská odmoderuje debatu Zemana s Babišem ke stoletému výročí republiky

Prezident Miloš Zeman dorazil na středeční jednání vlády Andreje Babiše, která...

V den stého výročí vzniku Československa Česká televize odvysílá debatu prezidenta s premiérem. Vzájemnou diskuzi...

Křetínský kupuje podíl deníku Le Monde, tvrdí list

Daniel Křetínský, majitel fotbalové Sparty

Český miliardář Daniel Křetínský jedná s francouzským finančníkem Matthieu Pigassem o koupi podílu ve francouzském...Najdete na iDNES.cz