Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Vážení čtenáři, on-line o problémech v dopravě, které způsobila nebývalá sněhová nadílka, končí. Situaci budeme i nadále sledovat a informovat ve zpravodajství na iDNES.cz.
19:29
Nejvíce napadaného sněhu za posledních 12 hodin naměřila profesionální meteorologická stanice Luká na Olomoucku - 16 centimetrů. Podle Štefana Handžáka z ČHMÚ je to letos největší přírůstek. Na celém území napadlo průměrně 5 až 15 centimetrů, v Praze napadlo 11 centimetrů nového sněhu.
18:28
Na silnicích dnes zemřeli tři lidé. U Klatov se dopoledne střetlo na železničním přejezdu auto s osobním vlakem. Jedna žena při nehodě zemřela, další člověk je zraněný. Při střetu dvou osobních aut v Karviné-Darkově zemřel v noci řidič. Další třiatřicetiletý muž skončil v nemocnici. Podle policie byl pod vlivem alkoholu. Odpoledne zemřel řidič osobního vozu při dopravní nehodě u Loun.
17:54
Hasiči od ranních hodin na Šternbersku zasahovali u více než dvou desítek událostí spojených s vydatným sněžením. Pomáhali při dopravních nehodách či s vyprošťováním vozidel ze závějí a příkopů. "Ve třech případech jsme asistovali při vyproštění zapadlých posypových vozidel, musela být nasazena také těžká technika hasičů. Většina nehod se obešla bez zranění," uvedl mluvčí krajských hasičů Zdeněk Hošák.
17:54
  • Na mnoha úsecích silnic na východě Čech se 23. února tvořily sněhové jazyky a...

    Na mnoha úsecích silnic na východě Čech se 23. února tvořily sněhové jazyky a závěje. Na snímku silničáři na Rychnovsku odklízejí sněhovou frézou sníh na silnici ze Sedloňova do Deštného v Orlických horách. / Autor: ČTK

16:57
Hraniční přechod Náchod-Běloves je po zhruba hodinovém uzavření pro kamionovou a nákladní dopravu opět plně průjezdný, uvedla mluvčí královéhradecké policie Ivana Ježková.
16:43
Problémy se sněhem mají letiště v Rakousku a na Slovensku. Bratislavské letiště muselo kvůli sněhu zrušit lety do Milána a Londýna. Vídeňské letiště Schwechat hlásí zpožděný provoz, asi 16 letů muselo být zrušeno. Na další příděl sněhu ohlášený na neděli jsou prý letištní služby připraveny.
16:34
Na přejezdu v Králově Dvoře na Berounsku se odpoledne střetl vlak s nákladním autem. Řidič stihl před srážkou vyskočit, nikdo nebyl zraněn. V Česku je to dnes už čtvrtý střet na železnici. Vlaky jezdí v úseku po jedné koleji, řekla ČTK mluvčí berounské policie Lenka Uriánková. Řidič podle policie najel na koleje, kde zřejmě kvůli navátému sněhu uváznul.
16:30
  • Nehoda nákladního automobilu s vlakem na přejezdu v Králově Dvoře na Berounsku....

    Nehoda nákladního automobilu s vlakem na přejezdu v Králově Dvoře na Berounsku. (23. února 2013) / Autor: Jiří Meixner, iDNES.cz

16:06
Hraniční přechod Náchod - Běloves byl uzavřen pro kamionovou a nákladní dopravu nad 3,5 tuny. Příčinou je nesjízdná silnice na polské straně.
15:50
Policie na Vysočině za posledních deset hodin eviduje 39 nehod, při kterých se lehce zranilo pět lidí. Operátoři také přijali 22 oznámení kvůli nesjízdnosti silnic v kraji.
15:14
Autobusové spoje v Praze místy nabírají zpoždění. Redaktor iDNES.cz hlásí i případ, kdy spoj vynechal úplně.
14:57
V Úžicích na Kutnohorsku začalo vyprošťování zájezdního autobusu, který sjel ze silnice. Na pomoc přijel jeřáb.
14:51
  • Do terénu vyjela tato novinka za 1,5 milionu korun (23. února 2013).

    Do terénu vyjela tato novinka za 1,5 milionu korun (23. února 2013). / Autor: Dopravní podnik hlavního města Prahy

14:49
V Praze dopravní podnik nasadil do akce vůbec poprvé speciální sněžný pluh. Ten je připojen před tramvaj. Novinku si pořídil loni za 1,5 milionu korun. Více o tramvajovém pluhu čtěte zde.
14:42
Hasiči Olomouckého kraje zatím zasahovali u více jak dvou desítek událostí spojených s vydatným sněžením. Pomáhali vytáhnout například zapadlá posypová vozidla nebo osobní auta ze závějí a příkopů.
14:19
V Praze se od rána stalo kolem 80 dopravních nehod. Na ulici Chilská se dokonce kamion vzpříčil přes celou komunikaci a policisté na více než dvě hodiny část komunikace uzavřeli.
14:19
Železničáři hlásí první problém s počasím. Provoz je omezen na nádraží v Praze - Holešovicích, protože tam jsou zaváté výhybky.
14:12
Na nájezdu do tunelu od Mrázovka je nehoda osobního auta. Neprůjezdný je levý jízdní pruh při trase Štěrboholy - Střešovice.
13:58
Středočeští hasiči vyjížděli od rána do 13:30 k 25 zásahům, většinou šlo o nehody. Nejvíce z nich se stalo na Benešovsku. Hasiči pomáhali například kamionu, jenž uvázl na přejezdu v obic Zavidov. Na střeše po smyku skončilo osobní autoy v Divišově, nehoda se obešla bez zranění. Zranění si vyžádaly nehody dvou aut v Králově Dvoře a na Nymbursku.