Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


On-line reportáž

19:52
Vážení čtenáři, oficiální prvomájové akce již skončily, uzavírá se proto i naše on-line reportáž. Děkujeme Vám za pozornost a přejeme pěkný víkend.
18:15
Celkově v ulicích Brna zasahovalo 600 policistů. Z toho 480 patřilo k pořádkové policii. Příznivců Dělnické mládeže a DSSS bylo zhruba 250. Jejich odpůrců se sešlo do dvou tisíc.
18:08
Policie zadržela 57 občanů. 42 zadrženo na základě neuposledchnutí výzvy k rozpuštění nepovoleného shromáždění na křižovatce ulic Lidická a Koliště,“ prohlásil Leoš Tržil, ředitel KŘP Jihomoravského kraje.
17:43
„Zásah policie pomocí koní, slzného plynu, gumových projektilů a obušku byl neadekvátní. Několik lidí utrpělo lehká zranění, policie zatkla 44 Brňanů blokujících neonacisty,“ uvedli organizátoři blokády na Facebooku.
17:15
Účastníci blokády v Brně si museli vyplachovat oči kvůli slznému plynu a mnozí utržili modřiny. Po zásahu policie se méně početnému pochodu Dělnické mládeže podařilo projít Kolištěm a vrátit na původně plánovanou trasu pochodu.
16:27
Tvrdou potyčkou mezi policií a účastníky blokády skončil pokus zastavit pochod Dělnické mládeže na Moravském náměstí v Brně. Policie užila slzný plyn.
16:02
  • Policisté zadrželi odpůrce pochodu Dělnické mládeže a DSSS (1. května 2015).

    Policisté zadrželi odpůrce pochodu Dělnické mládeže a DSSS (1. května 2015). / Autor: Veronika Horáková, 5plus2.cz

16:01
Odpůrci Dělnické mládeže a DSSS vytvořili v ulicích Brna blokády. Příznivci pochodují ulicemi kolem. Doprovází je pískot, hlásí z místa redaktorka MF DNES.
15:59
„Po projevech na náměstí Svobody se příznivci dělnické strany vydali Masarykovou ulicí směrem k nádraží,“ řekla redakci iDNES.cz mluvčí jihomoravské policie Petra Vedrová.
15:45
Anarchisté v Praze prošli Ječnou ulicí na náměstí Míru. Tam po krátkých projevech ukončili své setkání a rozešli se.
15:06
Ministr financí Andrej Babiš prohrál s dětmi v disciplínách skákání v pytli a hod granátem. Do soutěžení s dětmi se zapojili i primátorka Adriana Krnáčová, která jezdila na koloběžce, a ministr spravedlnosti Robert Pelikán, který přenášel vodu v kelímkách. Podle mluvčí hnutí ANO Lucie Kubovičové je účast výborná.
15:02
Na Petříně právě losují výherce znalostního kvízu. Dostane chorvatskou registrační pokladnu. Podle předsedy pražské ODS Filipa Humplíka se do soutěže zapojilo zhruba 560 lidí.
14:30
Na náměstí Svobody v Brně se sešlo přes 200 příznivců Dělnické mládeže, odhadla na místě redaktorka MF DNES. Přišel i předseda DSSS Tomáš Vandas, který mluví o problémech imigrantů.
14:17
Střelecký ostrov již patří sociálním demokratům. Po zahájení nastoupil na pódium zpěvák Bohuš Matuš. Na ostrově je několik stovek lidí. „Na účast si nemůžeme stěžovat, zvlášť při takovém počasí,“ sdělil mluvčí ČSSD v Praze Lukáš Henzl.
14:08
Anarchisté v Praze již opustili Střelecký ostrov a zahájili svůj pochod městem. Mají v plánu dojít až na náměstí Míru. „V tuto chvíli jsou ve Spálené ulici,“ řekl mluvčí policie Jan Daněk. Průvod sledují i policisté z oddělení řízení dopravy, aby mohli zabránit možným kolizím.
14:01
V Brně na náměstí Svobody se sešla téměř stovka příznivců Dělnické mládeže. V plánovaném pochodu městem jim hodlá zabránit početná skupina jejich odpůrců na náměstí Malinovského. Policie má situaci pod kontrolou. „Dosud nedošlo k žádnému narušení veřejného pořádku,“ uvedla pro iDNES.cz mluvčí policie Petra Vedrová.
13:42
Na Střeleckém ostrově řeční anarchisté. Jejich setkání je pokojné, na místo jich dorazilo kolem dvou stovek. Po projevech budou muset ostrov opustit, od 14 hodin ho má rezervovaný sociální demokracie.
13:31
Po soutěžích s hlavními představiteli ANO na náplavce pod Trojským zámkem předseda hnutí Andrej Babiš prochází mezi účastníky setkání a baví se s nimi.
13:28
Občanští demokraté začali s oficiálním programem na Petříně s mírným zpožděním. Na místě je bývalý primátor Bohuslav Svoboda a místopředseda Jan Zahradil.
13:22
Na akci hnutí ANO před chvílí skončily soutěže pro veřejnost. Kromě ministra spravedlnosti Roberta Pelikána a primátorky hlavního města Prahy Adriany Krnáčové jsou přítomni například i místopředsedkyně hnutí Radmila Kleslová či místopředseda a poslanec Jan Volný.