Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


On-line reportáž

19:43
Vážení čtenáři, on-line reportáž z dění během svátečního dne 17. listopadu končí. Děkujeme za pozornost.
19:42
Mluvčí pražské policie Jan Daněk uvedl, že je v Praze klid, pravicoví radikálové se s odpůrci nikde nestřetli. I nadále budou však v ulicích posílené hlídky.
17:56
Průvody pravicových i levicových extremistů prošly Prahou bez konfliktů a rozpustily se. "Policie situaci v ulicích dál monitoruje. Dosud nikoho zajistila jednoho člověka pro podezření z přestupku," řekl iDNES.cz po půl šesté večer mluvčí pražských policistů Jan Daněk.
17:29
Průvod odpůrců pravicových radikálů se vrací na Jungmannovo náměstí.
17:04
Policie blokovaný pochod odpůrců krajní pravice pustila, pokračoval ulicí Národní a dále po Masarykově nábřeží.
17:11
Pochod dělnické mládeže prošel Prahou bez konfliktů, informovala ČTK.
16:22
Události 17. listopadu 1939 připomněli studenti i v bulharské Sofii. Vyzvali Bulhary, aby se postavili politickému dění v zemi. Více čtěte zde.
16:18
Odpůrci pravicových extremistů zůstali zablokovaní v ulici Národní, nemůžou ani tam ani zpátky. Čekají na pokyn magistrátu, protože porušili ohlášenou trasu pochodu.
16:13
Průvod dělnické mládeže vyrazil z Můstku. Ohlášená trasa pochodu se změnila, protože Jungmannovo náměstí je zablokované. Podle zpravodajky iDNES.cz, která je na místě, míří na Národní třídu.
15:50
Odpůrci pravicových radikálů zablokovali ulici 28. října, kudy měli pravicoví radikálové projít. "Policie obě skupiny odděluje, zatím nemáme hlášené žádné střety," řekl iDNES.cz tiskový mluvčí pražských policistů Jan Daněk.
15:45

Občanské spolky sdružené do iniciativy Fór_um připomněly výročí 17. listopadu satirickým karnevalovým průvodem v centru Prahy. Na vozíku jeden představitel prezidenta Miloše Zemana, který se žádné piety ze zdravotních důvodů nezúčastnil.

  • Centrem Prahy v neděli 17. listopadu prošel i recesistický průvod. Muž s maskou...

    Centrem Prahy v neděli 17. listopadu prošel i recesistický průvod. Muž s maskou prezidenta Zemana sedí na vozíku s odkazem na současný zdravotní stav prezidenta. / Autor: Petr TopičMAFRA

15:02
Na Jungmannově náměstí v Praze se sešly asi dvě stovky odpůrců pravicových extremistů. Mají transparenty s nápisy "Náckům 17. listopad nepatří" či "Cikáni nemůžou za vaše zas*aný životy". Demonstrují proti ohlášenému pochodu dělnické mládeže, ta se sešla v 15 hodin na Václavském náměstí.
13:47
Pražští policisté se připravují na odpolední demonstrace. Jejich mluvčí Jan Daněk řekl, že mají informace, že se v centru metropole sejdou skupiny extremistů. "Chtějí zneužít dnešního dne a vyvolat mezi sebou násilné střety," uvedl Vaněk. Policie prý zachytila jejich komunikaci na sociálních sítích, že které vyplývá, že si vzájemně chtějí svá shromáždění narušit blokádou či násilím. "Pro případ, že jim v tom bude chtít policie zabránit, jsou obě skupiny připraveny zaútočit i na ně," uvedl Daněk.
13:15
Národní muzeum v Praze dnes pořádá sbírkový den k projektu Europeana 1989. Organizátoři vyzvali veřejnost, aby přispěla svým příběhem a dobovými předměty do digitálního archivu ke zmiňovanému roku. Muzeum zatím podle ČTK hlásí, že lidé nosí především letáky, fotografie a tisk z tehdejší doby
13:01
Klaus řekl ČT, že nesmíme v žádném případě dopustit, aby události 17. listopadu byly v pamětích lidí smazány.
12:41
Uctít památku Opletala a Sedláčka přišli ke Hlávkově koleji i poslankyně KSČM Marta Semelová a místopředseda strany Petr Šimůnek, uvádí ČTK. Podle Semelové dosud nebyl boj proti útlaku naplněn ani v dnešní době, kdy se stále více lidí propadá do chudoby. Mladík v sokolském kroji plivnul poslankyni pod nohy.
11:47
  • Jan Vidím a expremiér Petr Nečas zapalují na Národní třídě svíčky (17. listopad...

    Jan Vidím a expremiér Petr Nečas zapalují na Národní třídě svíčky (17. listopad 2013). / Autor: Petr TopičMAFRA

11:43
Stejně jako každý rok i letos je na Národní třídě malá skupina lidí, kteří nejsou spokojeni se stavem současné demokracie. Procházející politiky slovně atakují s tím, že jsou to oni, kdo rozkradl stát a že pro to klíčemi nezvonili. Narážky schytal třeba Klaus. Když neustávaly, zastal se ho Vidím, který se jednoho křiklouna zeptal, koho volil. Tím kritika ustala.
11:45
Na Národní třídu dorazil i expremiér Petr Nečas. Několik nespokojenců si ho nevybíravě vzalo na mušku. "To je ten, který platí 300 tisíc, aby si mohl zam**t," křičeli na něj.
11:38
Těsně po skupině v čele s Klausem přišel i exprimátor Prahy Pavel Bém.