Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


ON-LINE REPORTÁŽ:
Vážení čtenáři, končíme dnešní on-line reportáž ze sněhové kalamity, která zasáhla Česko. Děkujeme za pozornost. - souhrnný článek najdete ZDE
20:15
Letiště v Praze-Ruzyni od 20 hodin opět přijímá lety pozastavené kvůli sněhové kalamitě. Odlety byly povoleny už od 13:30.
20:02
Na celém území Ústeckého kraje sněží, na silnicích leží vrstva ujetého sněhu. Komunikace nižších tříd jsou sjízdné jen se zvýšenou opatrností. Silničářům se podařilo odstranit sněhové závěje z přechodu Cínovec na Teplicku, který je nyní průjezdný ve všech pruzích.
19:48
Kvůli sněhovým bariérám, které přes den místy vytvořily silný vítr a husté sněžení, zůstanou na Olomoucku i nadále uzavřeny tři vedlejší úseky. Podle silničářů by však ráno již měly být všechny cesty průjezdné.
19:36
Všechny hlavní silniční tahy na jižní Moravě jsou bez problémů sjízdné. Řidiči by měli být opatrní pouze na komunikacích druhých a třetích tříd, na nichž místy leží vrstva ujetého sněhu. V noci lze v kraji očekávat pouze lokální sněžení.
19:23
Sněžení, které zasáhlo celou Českou republiku, ve středních Čechách v pozdních odpoledních hodinách ustalo. Silničáři však varují, že na vozovkách leží vrstva ujetého sněhu či rozbředlý sníh. Vozovky navíc místy namrzají.
U Všerub zahynuli tři lidé - další fotografie zde - článek zde
18:53
Všechny sledované silnice v Jihočeském kraji jsou po celodenním vydatném sněžení sjízdné. Silničáři však neustávají v údržbě. V místech, kde zůstává ležet vrstva rozbředlého sněhu, sníh před zmrznutím solí a stahují.
18:41
Sněžení a vítr komplikuje dopravu na Jilemnicku. Na zhruba pětikilometrovém úseku silnice II/293 v úseku mezi Horkou u Staré Paky a Studencem se tvoří sněhové jazyky a závěje. Tehcnika nepřetržitě pracuje i v oblasti Benecka.
18:28
Autobus, dvě dodávky a tři osobní vozy se srazily po 17:00 na 52,5 kilometru dálnice D5 z Plzně do Prahy poblíž obce Mýto. Nikomu se nic vážného nestalo. Podle dispečera z dálničního oddělení policie ve Svojkovicích auta dostala smyk.
18:18
Sněhová kalamita v Ruzyni odložila odlet české ragbyové reprezentace do Lisabonu před sobotním utkáním mistrovství Evropy s Portugalskem. "Vrátili nás zpět, máme letět ráno v 06:50, snad už to dopadne," řekl šéf ragbyové unie Eduard Krützner. Tým do Portugalska chtěl vyrazit dříve, protože počasí v Česku jim znemožňuje kvalitní venkovní tréninky.
17:50
Čtyři hodiny byl kvůli hustému sněžení uzavřen česko-německý hraniční přechod Cínovec na Teplicku. Nyní je provoz řízen kyvadlově v jednom jízdním pruhu. Ostatní hraniční přechody uzavřené nebyly.
17:45
Na letišti v Ruzyni stále hustě sněží, technika odklízí sníh. Do 17:30 bylo zrušeno 62 odletů. Přílety jsou pozastaveny do 20 hodin.
17:15
Kalamitní stav na silnicích Náchodska a Rychnovska potrvá nejméně do středečního rána. Silničáři budou pracovat zejména na Rychnovsku, kde byly tři silnice v Orlických horách stále neprůjezdné. Podařilo se už prorazit zaváté cesty z Dolní Radechové na Červený Kostelec na Náchodsku a ze Sedloňova na Úhor na Rychnovsku.
16:42
Sněžení bude podle meteorologů pokračovat i ve středu. Na severovýchodě Čech, na Moravě a ve Slezsku napadne až 15 centimetrů, ojediněle až 20 centimetrů nového sněhu.
16:35
Na severu Čech zřejmě kvůli výdajům na zimní údržbu silnic zřejmě budou chybět peníze na jejich jarní opravy. Severočeská města dosud za údržbu cest a chodníků utratila miliony korun. Silničáři Ústeckého kraje pak vydali za údržbu zhruba 106 milionů korun. Technické služby vyjížděly odklízet sníh od poloviny ledna téměř každý den.
Sníh - starost i radost - další fotografie zde
16:23
V Karlovarském kraji celý den slabě sněží, ale všechny sledované úseky silnic se zatím daří udržovat ve sjízdném stavu. Pouze v některých oblastech Toužimska a Bochovska se kvůli silnějšímu větru tvoří menší závěje nebo sněhové jazyky.
16:16
Husté sněžení, které zkomplikovalo během dopoledne dopravní situaci v Pardubickém kraji, už ustalo. Silnice jsou s opatrností sjízdné. Podle předpovědi by další sněžení mělo přijít v noci.
16:13
Podle aktuální zprávy České správy letišť bude ruzyňské letiště uzavřeno pro přistání do 20 hodin. "Bude-li situace příznivá, nevylučujeme otevření dříve," uvedla mluvčí ČSL Anna Kovaříková. Opět udeřil sníh, letiště stojí
16:03
Na Olomoucku jsou od rána neprůjezdné silnice mezi obcemi Jívová a Hraniční Petrovice a Dalov a Horní Loděnice. Během dopoledne silničáři uzavřeli i úsek mezi Arnolticemi a Veveřím. Další uzavřené silnice v kraji se již podařilo zprůjezdnit.
15:55
U Velešína v jižních Čechách během dopoledne uvízlo na 90 kamionů ve směru ke hraničnímu přechodu Dolní Dvořiště. "Dopravu jsme zde řídili kyvadlově od osmi hodin do jedné odpoledne. Bohužel řidiče počasí znovu dokonale zaskočilo, mnozí stále jezdí bez zimní výbavy," uvedl operační důstojník českokrumlovské policie.
15:50
Na silnici z Plzně do Karlových Varů se čelně srazil kamion s terénním autem. Zemřeli v něm tři lidé, řidič kamionu je zraněný. Silnice je uzavřená. V troskách auta zemřeli tři lidé
15:46
Při hromadné havárii 29 vozidel na D2 mezi 4. až 8. kilometrem dálnici zcela zablokoval slovenský kamion, který se převrátil. Z vozidla se rozsypal náklad 252 tlakových lahví o obsahu 33 litrů a 4 tanků o obsahu 500 litrů s argonem a dalšími technickými plyny. U jednoho z tanků se při nehodě poškodil ventil a argon unikal do ovzduší. Nebezpečí nehrozilo, protože jde o netečný plyn.
15:41
Na silnicích v Moravskoslezském kraji nezaznamenali silničáři žádné větší problémy. Přestože dopoledne sněžilo, všechny silnice v regionu jsou sjízdné. Uklidnilo se také počasí a na většině míst regionu kvůli oteplení tají i zbytky sněhu na cestách nižších tříd.
15:39
Silničáři na Vysočině dokončují úklid silnic po ranní vánici a připravují se na zítřejší nadílku, kdy by mohlo napadnout až 20 centimetrů nového sněhu. Cestáři rozšiřují bariéry kolem silnic, čistí zastávky autobusů a obnovují posyp. Na Žďársku kolem Sněžného nasadili i sněhové frézy.
15:31
Do 15:00 museli letečtí dopravci z Ruzyně zrušit 33 odletů, z toho ČSA devatenáct. Při kalamitě minulý týden ve středu bylo zrušeno 71 letů. Opět udeřil sníh, letiště stojí
Chaos na dálnici D2 - další fotografie zde
15:22
Silničáři dporučují řidičům mířícím do výše položených oblastí Vsetínska sněhové řetězy. Některé silnice jsou sjízdné jen s nejvyšší opatrností.