Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Vážení čtenáři ukončujeme tuto on-line reportáž a děkujeme za vaši pozornost. Pokud budou rozmary počasí pokračovat, přineseme další informace zítra v článku. Dobrou noc.
21:49
Vichřice v Česku strhávala střechy a vyvracela stromy. Hasiči jen do 18. hodiny zasahovali u 982 mimořádných událostí. Vítr neničil všude stejně. Například v Ústeckém kraji hasiči vyjeli jen dvakrát a v Karlovarském pětkrát, v Moravskoslezském kraji zasahovali hned v 362 případech.
21:39
Prudká vichřice o rychlosti přes 100 kilometrů za hodinu zasáhla severovýchod Chorvatska. Na 58letého muže vítr převrátil karavan. Muž zemřel. Čtrnáctiletá dívka byla vážně zraněna, když se na ni zřítila zeď.
21:01
Silný vichr má na Slovensku zřejmě první oběť. V okolí Tatranské Lomnice se zřítil strom na auto, v němž byl s největší pravděpodobností usmrcen jeden z pasažérů. Jeho manželka nehodu zřejmě přežila, uvedla ČTK.
20:21
Vichřice s prudkými dešti neminula ani Srbsko. Řada čtvrtí Bělehradu je bez elektřiny a provoz tu blokují zaplavené ulice. Situace je podobná ve středních a severních oblastech země. Ve středním Srbsku se v bouři srazil autobus s nákladním autem. Zemřelo několik lidí.
20:04
V Maďarsku dosahoval vichr místy rychlosti až 120 kilometrů v hodině. Vyvrátil desítky stromů, poškodil střechy a zpřetrhal elektrické i telefonní vedení.
19:52
Vichřice v Německu způsobila největší těžkosti v Bavorsku a Bádensku-Württembersku. Vyvrácené stromy na mnoha místech zablokovaly silnice i železniční tratě. Několik lidí bylo zraněno. Dopravní chaos zavládl i na nejdůležitější dálnici této oblasti A-8, spojující Mnichov a Stuttgart.
18:41
Silnice namrzají. Mezi Českou Bělou a Ždírcem nad Doubravou se podle ABA stalo kvůli zledovatělé vozovce několik nehod, silnice je neprůjezdná. U Mirotic je kolona sahá až ke Strakonicím, hlásí ABA.
18:38
Na silnici I/20 mezi obcemi Kotousov a Chocenice stojí kamiony kvůli zasněžené a namrzlé vozovce, hlásí ABA.
18:02
První přívaly sněhu zkomplikovaly dopravu v Polsku. Na vozovkách se od rána držela rozježděná břečka. Kromě silničářů měli plno práce také zdravotníci a policisté, kteří zaznamenali desítky dopravních nehod.
17:53
Na jihu Čech intenzivně sněží. Místy během chvíle napadalo až deset centimetrů sněhu, jinde jen poprašek. Silničáři doporučují zvýšenou opatrnost a upozorňují, že teploty klesly na nulu a dále se ochlazuje. Vítr zatím pomalu ustává.
17:43
Vyvrácený strom zranil v Ostravě-Staré Bělé čtrnáctiletou dívku, když se vracela ze školy. "Dívka má zlomenou pánev a úraz kyčelního kloubu, její stav je stabilizovaný," řekla mluvčí hasičů Barbora Gabzdylová. - více
17:41
Sníh trápil řidiče
17:40
Hasiči v Olomouckém kraji zaznamenali již přes 100 případů. "Hasiči stále vyjíždějí k dalším. Nejhorší situace je na Olomoucku. Četnost výjezdů se už ale postupně snižuje," řekla krajská mluvčí hasičů Vladimíra Hacsiková.
17:25
Vichřice dorazila i na Slovensko. Na severozápadním a středním Slovensku vyvracela stromy. Rychlost větru zatím zpravidla nepřekročila 100 kilometrů za hodinu a úřady dosud nehlásily žádná zranění.
17:22
Silničáři už otevřeli silnici u Nakléřova na Ústecku, kde přes den uvízl sypač v koloně. Ústečtí meteorologové předpokládají, že silný vítr bude pomalu slábnout. Sněžení se změní na přeháňky.
17:12
V celém Olomouckém kraji namrzají vozovky. Policie a silničáři žádají řidiče, aby nejezdili jako by bylo léto, ale přizpůsobili rychlost jízdy stavu vozovky, upozorňuje ABA.
17:05
Profesionální hasiči Zlínského kraje vyjeli od devíti hodin do půl páté k 30 událostem. "Po 14:00 se situace v kraji velmi zklidnila a přijímání dalších událostí bylo jen ojedinělé," řekl mluvčí hasičů Ivo Mitáček. Dodal, že hasiče posílili kolegové z dalších směn.
16:27
Husté sněžení zaskočilo obyvatele mnoha českých měst.
16:09
V Ostravě za dopoledne spadlo 10 stromů, z toho pět na auta. Stržená střecha v Ostravě-Vítkovicích poškodila tři vozidla. Uvolněné střechy hrozily také v Ostravě-Porubě na ulici Vacka a na ulici Mojmírovců v Mariánských Horách.
16:02
Přechod Cínovec na Teplicku byl otevřen je krátce. Hodinu poté, co ho ve dvě hodiny odpoledne otevřela česká strana, rozhodli němečtí celníci, že ho kvůli počasí opět uzavřou.
15:39
Prudký vítr na mnoha místech poničil střechy rodinných domů.
15:18
Vlaky ČD na několika místech najely do spadaných větví a stromů. Nehody se ale obešly bez zranění a údajně nebudou ani škody na strojích vysoké. Počasí způsobilo, že dráhy mají často zpoždění.
15:11
Velké komplikace lze kvůli hustému sněžení čekat na plzeňské dálnici, přibližně od třicátého sedmého po padesátý sedmý kilometr v obou směrech. Místy je průjezdný pouze pravý pruh, varuje ABA.
15:07
Desítky domácností na Ostravsku, Olomoucku, Šumpersku a Jesenicku byly vzhledem k silnému větru bez elektřiny. Dosud bylo na území severní Moravy a Slezska zaznamenáno 150 poruch na rozvodech nízkého i vysokého napětí.
15:00
V Břasech na Rokycansku se v důsledku silného větru převrátil vězeňský vůz. Byl v něm pouze řidič. Hasiči museli povolat jeřáb z Plzně, aby mohli vůz obrátit.
14:58
Větrná bouře, dosahující místy až síly orkánu, která ve čtvrtek řádila hlavně na severu Evropy, se přesunula do centrálních částí kontinentu. Značné škody a dopravní problémy živel způsobil zejména v jižním Německu, Rakousku, Švýcarsku a také v České republice.
14:47
Vichřice řádila také v areálu státního hradu Bouzova na Olomoucku.
14:41
Policisté po několika hodinách uzavření opět otevřeli hraniční přechod na Cínovci. Průjezdný je i přechod v Hoře Svatého Šebestiána na Chomutovsku.
14:25
Vichřice ztížila železniční dopravu. Podle posledních zpráv padlé stromy zablokovaly železniční dopravu mezi Českem a Slovenskem v úseku Břeclav-Kúty.