Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


On-line reportáž

Podrobnější informace o likvidaci smrště v krajích.
18:14
ČEZ zrušil v části území, které zásobuje, stav nouze. Jedná se o Pardubický kraj; Kraj Vysočina - okres Havlíčkův Brod; Olomoucký kraj - okresy Olomouc, Šumperk, Jeseník, Přerov; Moravskoslezský kraj; Zlínský kraj - okres Vsetín. Jinde zatím stav nouze trvá, proud ještě nemá asi pět procent (55 tisíc) odběratelů poškozených orkánem. Jejich počet stále klesá.
16:17
Po jednodenní nucené přestávce se znovu otevřela zoo v Liberci. Vichřice tam porazila 17 vzrostlých stromů. Ve vichru a bouřce také uhynul patrně na šok chovný samec vzácné kozy šrouborohé. - více
15:28
V severních Čechách evidoval dispečink ČEZ ve 14 hodin 18 poruch na vedeních vysokého napětí a 189 poruch na vedeních nízkého napětí. Ještě dnes by měly být obnoveny dodávky elektrické energie na Českolipsku a také v oblasti Doks. trvají poruchy v části Děčínska a Liberecka.
15:17
Na jihu Čech zůstává po vichřici bez proudu stále asi pět tisíc lidí. Nejsložitější je situace v okolí Lipna. Opravu vedení komplikují polomy.
15:00
Severomoravští energetici z ČEZ evidovali po čtrnácté hodině poslední poruchu na vysokém napětí. v oblasti Těšíkova na Olomoucku. Hlášení poruch na nízkém napětí od rána přibylo, je jich přes sto.
13:23
Elektřina chybí ve zhruba 21 tisících domácností na západě Čech. Největší problémy jsou zatím na Šumavě. Bez napětí je tři sta trafostanic, pět procent z celkového počtu.
12:49
ČEZ oznámil, že obnovil dodávku elektřiny pro více než 90 procent zákazníků, které připravil o proud ničivý vítr. Bez elektřiny zůstává přibližně 85 tisíc odběratelů hlavně v Krkonoších a na Šumavě. V sobotu několik poruch přibylo.
12:23
Vlaky Českých drah nejezdí po vichřici na posledních třech tratích. Do odpoledne budou cestující vozit autobusy na trase Rypník - Lipno nad Vltavou, Volary - Vimperk, Nýrsko - Železná Ruda.
10:31
Pražští hasiči hlásí, že se situace v metropoli uklidňuje. Zasahovali zhruba u 600 událostí souvisejících s větrem, v posledních hodinách ale nezaznamenali žádnou větší nehodu či zranění lidí. "Šlo ve většině případů o uvolněné plechy, reklamy a billboardy, spadlé stromy či střechy," řekl ČTK operační důstojník.
10:09
I ve středních Čechách, kde pod náporem větru padající stromy zabily tři lidi, se situace uklidnila. V noci na sobotu měli hasiči asi 15 výjezdů, pouze čtyři bezprostředně souvisely se silným větrem. - ČLÁNEK O OBĚTECH ZDE
09:25
Hasičům v Libereckém kraji skončila práce s popadanými stromy zhruba o půlnoci. Přestože zasahovali méně často než ve čtvrtek a v noci na pátek, připsali si desítky dalších výjezdů. Žádná mimořádná událost spojená s velkou škodou nebo s ohrožením lidských životů se nestala.
09:17
Pražské letiště ráno plně zprovoznilo terminál Sever II. Čtvrteční vítr mu poškodil střechu. Ruzyně do šesté hodiny ráno všechny lety odbavovala ve starším terminálu Sever I.
09:02
Zlínskému kraji se silný vítr v noci na sobotu už vyhnul. Poslední výjezd kvůli počasí zaznamenali hasiči v pátek odpoledne k sesuvu břidlicové střechy hospodářského stavení v Kroměříži, uvedl mluvčí hasičů Ivo Mitáček. Obnoveny byly už i dodávky energie.
08:31
Meteorologové potvrdili postupné slábnutí větru. V noci se nárazy v extrému až do 40 m/s vyskytovaly v horách, v nížinách už jsou maxima do 20 metrů za sekundu. Včerejší výstraha platí dál.
08:06
Silný vítr komplikuje jízdu po otevřených úsecích silnic a dálnic v Česku. Jejich povrch je sjízdný, většinou bez omezení. Na většině území ČR je oblačno až zataženo, místy dešťové přeháňky.