Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


On-line reportáž

20:50
Děkujeme za pozornost. Aktuální informace budeme nadále přinášet v článcích, s online reportáží pro dnešek končíme.
20:43

V Liberci-Vratislavicích spadl strom na auto. Muž, který seděl uvnitř, utrpěl lehké zranění.

 • Sníh - Spadlá část střechy

  Sníh - Spadlá část střechy - Sníh - Spadlá část střechy / Autor: MF DNES

20:27
Kvůli závějím je uzavřena silnice ze Strážné do Cotkytle na Ústeckoorlicku, pro nákladní automobily je nesjízdná silnice přes Suchý Vrch z Jablonného nad Orlicí do Červené Vody.
20:08
Vážná situace je v Lomnici u Tišnova na Blanensku. Na elektrické vedení tam spadlo osm vzrostlých stromů. "Silnici budeme muset do rána uzavřít, abychom je mohli zlikvidovat," řekl operační důstojník blanenských hasičů.
20:04
Silničářům se podařilo obnovit provoz na dvou horských komunikacích na Chomutovsku, které byly odpoledne neprůjezdné. Doprava na silnicích z Horní Halže směrem na Klínovec a z Českých Hamrů do Vejprt byla obnovena kolem osmé hodiny.
19:49
Nepřízeň počasí uzavřela hraniční přechod Bumbálka mezi ČR a Slovenskem. Nedaleko přechodu navíc padají stromy. "Problémy jsou hlavně na slovenské straně, stojí tam kamiony," řekl ČTK dispečer správy a údržby silnic.
19:42
Počasí dnes postihlo i mnohé plánované předvánoční akce. Například v Olomouci musel být kvůli velkému vichru zastaven provoz vánočního jarmarku v centru města. "Část náměstí je ohraničena páskami, přístup ke stánkům střeží městská policie. Všude je navíc tma. Nakloněn je i vánoční strom," řekl ČTK jeden z Olomoučanů bydlících v centru města.
19:35
Stovky poruch na elektrickém vedení zaznamenali také energetici v západních Čechách. Na Karlovarsku mohou být bez proudu stovky až tisíce uživatelů, řekla ČTK mluvčí Západočeské energetiky Michaela Jírovcová.
19:33

Ve středních Čechách je kvůli počasí bez proudu zhruba 100 obcí nebo jejich částí. Kdy se dodávku podaří obnovit, nedokázal mluvčí ČEZ Ladislav Kříž říct. Záleží to podle něj mimo jiné na tom, zda vítr ustane.

 • Sníh - Strom spadl na auto

  Sníh - Strom spadl na auto - Sníh - ve Vratislavicích u Liberce spadl na auto strom / Autor: MF DNES

19:00
Na Bruntálsku komplikují dopravu sněhové závěje a jazyky. Pro kamionovou dopravu dokonce musel být zcela uzavřen úsek vozovky mezi Bílčicí a Majůvkou. Silničáři varují před polomy, které hrozí například v okolí Bílé na Frýdecko-Místecku.
18:47
Na některých místech Ústeckého kraje se podařilo obnovit dodávky elektřiny. Rozjely se tak například trolejbusy do ústeckých částí Severní Terasa a Dobětice, obnoven byl i provoz tramvaje v úseku Litvínov-areál Chemopetrolu na Mostecku.
18:42
Na Vysočině dosáhl odpoledne vítr v nárazech až síly orkánu. Ve Žďárských vrších meteorologové naměřili přes 140 kilometrů v hodině.
18:40
Pražský hrad se v sobotu ráno znovu otevře. "V souvislosti s prognózou Českého hydrometeorologického ústavu bylo rozhodnuto, že návštěvnický provoz bude obnoven v normálním režimu," sdělil iDNES mluvčí Hradu Petr Hájek.
18:25
Do 18 hodin vyhnal vichr jihomoravské hasiče jedenadvacetkrát do terénu. Vyráželi ke spadlým stromům a větvím, ale také veřejnému osvětlení, střechám nebo reklamám. Na náměstí v Kyjově upevňovali uvolněnou část vánočního stromu.
18:01
Moravští energetici evidují zhruba stovku poruch elektrického vedení. Problémy jsou podle jejich mluvčí hlavně na Jablunkovsku, Přerovsku, Olomoucku a Jesenicku.
17:54
Pražští hasiči zasahovali od rána u 53 případů souvisejících s intenzivním větrem. "Jednalo se o 22 případů odklízení spadlých stromů, 18 případů odstranění utržených částí střech a 13 dalších případů odstraňování a upevňování reklam, antén, sloupů veřejného osvětlení, fasád domů a podobně," popsal mluvčí hasičů Vít Pernica. Padlé stromy podle něj poškodily čtyři osobní auta.
17:48

Horké chvilky zažili příslušníci Horské služby z Krušných hor. Museli přepravit hasiče k popadaným stromům, které zatarasili cestu vozům směřujícím od Klínovce. Rychlost byla nutná především proto, že mezi nimi byl diabetik, uvedl mluvčí HS Richard Chlad.

 • Jáchymov, provoz blokují popadané stromy

  Jáchymov, provoz blokují popadané stromy - Jáchymov, provoz blokují popadané stromy / Autor: MF DNES

17:44
Vydatné sněžení a silný vítr zasáhly také západ Polska. Vichr dosahoval v nárazech rychlosti až 100 kilometrů za hodinu. V jedné z obcí vyvrátil strom, jenž se zřítil na dům. Nikdo nebyl zraněn. Sníh způsobuje problémy také na silnicích.
17:39
Před 17. hodinou byla obnovena doprava na dálnici D5 ve směru do Plzně. Provoz asi na 45 minut přerušil kamion, který se kvůli silnému větru převrátil.
17:38
Silný vítr a husté sněžení uzavřely dvě horské komunikace na Chomutovsku. Neprůjezdná je silnice z Horní Halže směrem na Klínovec a silnice z Českých Hamrů do Vejprt.
17:34
Kvůli vichru uzavřel pořadatel vánoční tržiště na Staroměstském i Václavském náměstí. "Opatření platí zatím jen pro tento den. Ráno situaci vyhodnotíme," řekl ČTK mluvčí trhů Vladimír Zemánek. Kolem vánočního stromu na Staroměstském náměstí bude pro případ, že by se zlomil, vytvořen ochranný kordon.
17:33
Vichřice a sněžení už si vyžádaly dva životy. V Děčíně zemřel řidič auta, na které spadl strom. Starší muž zemřel také při nehodě na náledí na Zlínsku.
17:28
Vysoké Tatry vyhlásily na základě informací z Česka pohotovost. Primátor svolal zasedání krizového štábu města. Vichřice by měla Slovensko zasáhnout ve večerních nebo nočních hodinách.
17:26
Podobná situace je na jihu USA. Do chladného dne bez elektřiny se po mrazivé noci probudilo více než 700 tisíc domácností a podniků. Dopravu komplikuje námraza.
17:09
Silné vichřice zasáhly také Německo. Odpoledne ochromily vlakovou dopravu po celé zemi. Poražené stromy poškodily na mnoha místech elektrické vedení, na 100 tisíc domácností zůstalo bez elektřiny.
17:04
V Jeremiášově ulici u Rozvadovské spojky v Praze leží na vozovce betonový kvádr, upozornil ČRo1-Radiožurnál.
16:58

Mnoho neprůjezdných silnic je na Vysočině. Policie uzavřela například úsek mezi Pelhřimovem a Červenou Řečicí, kde po poledni padla řada stromů, potíže čekají řidiče také u Želetavy nebo mezi Telčí a Třebíčí.

 • Jáchymov Kalamita

  Jáchymov Kalamita - uzavření Božího daru / Autor: MARTIN STOLAŘ MF DNES

16:49
Počasí komplikuje provoz i na slovenských silnicích. Především na středním a východním Slovensku se vlivem silného větru tvoří na silnicích sněhové jazyky a závěje.
16:48
Silnice ve směru z Dětřichova nad Bystřicí na Šternberk, kterou odpoledne zablokoval kamion, už je průjezdná. Na Bruntálsku je však oproti ránu stále zhoršená sjízdnost. V oblasti neustále sněží a fouká vítr, takže se tvoří sněhové jazyky, řekl ČTK dispečer ze správy a údržby silnic.
16:44
Situace na silnicích Trutnovska a Krkonoš, které do odpoledne místy zasypalo až 40 centimetrů sněhu, se zlepšila. Silničářům se podařilo obnovit provoz na kamiony zablokované silnici z Trutnova na Hradec Králové.