Česká televize i rozhlas chystají speciální volební debaty

  10:45aktualizováno  10:45
Veřejnoprávní Česká televize a Český rozhlas plánují před volbami několik speciálních debat s kandidáty i rozsáhlé zpravodajství. Vysílat budou z Prahy i z regionů. Volebním tématům se budou ve zpravodajství a na internetu věnovat i komerční stanice Nova nebo Prima.
Volební hlasování.

Volební hlasování. | foto: Jan Smekal, 5plus2.cz

Česká televize (ČT) odvysílá během září před senátními a komunálními volbami sérii šesti speciálních debat. V diskusích z Prahy, Brna a Ostravy se představí vždy jedenáct zástupců volebních stran či hnutí, jejichž zástupci usilují o post primátora.

Kdo kandiduje ve vašem okrsku?

Do primátorských debat bude ČT zvát kandidáty na základě nezávislého výzkumu volebního potenciálu. Začnou 13. září v Ostravě a budou pokračovat 20. září v Brně a 27. září v Praze.

Veřejnoprávní televize odvysílá i tři diskuse z obcí, které byly v uplynulých letech oceněny titulem Vesnice roku - 11. září bude v Heřmanově, 18. září v Kašavě a 25. září v Krásné. „V období před komunálními a senátními volbami naplno využijeme všechna naše regionální studia, která budou podrobně mapovat předvolební dění ve svých spádových oblastech,“ popsal ředitel zpravodajství České televize Zdeněk Šámal.

V předvečer voleb 4. října pak zařadí do programu Volební finále s devíti zástupci politických stran a hnutí.

Rozhlas bude mít speciální vysílání z okresů

Český rozhlas představí v regionálních stanicích kandidáty do Senátu v daném volebním obvodu prostřednictvím takzvaných Vizitek, ve kterých budou odpovídat na předem známé otázky.

Volbám do zastupitelstev obcí s výjimkou Prahy se budou věnovat Debaty lídrů kandidátek v krajských městech. Diskutovat bude maximálně sedm účastníků, kteří budou do jednotlivých termínů zařazeni na základě losu. Diskuse bude rozdělena na několik debat.

Kdo kandiduje ve vašem okrsku?

Lídři všech stran a hnutí kandidujících v Praze se představí také ve čtyřech debatách, které Český rozhlas odvysílá začátkem října.

Komunální volby dále posluchačům Českého rozhlasu přiblíží speciální hodinové bloky v každém okresním městě. Součástí komponovaného pořadu je představení okresního města, dvě až tři otázky pro lídry všech subjektů kandidujících v daném okresním městě a příspěvek o volebních zajímavostech z menších měst a obcí v daném okrese. Prostor dostanou zástupci všech kandidujících subjektů ze všech okresních měst v Česku.

Prima bude mít debaty, Nova se soustředí na komunální volby

Televize Prima se zásadním volebním tématům bude věnovat v hlavní zpravodajské relaci Velké Zprávy a případně také v pořadu Názory bez cenzury, který vysílá na Facebooku Zpravodajství FTV Prima.

Nova se soustředí zejména na komunální volby a sleduje dění v největších městech země. Na zpravodajském portálu Tn.cz plánuje postupně živé rozhovory s předsedy všech stran zastoupených ve Sněmovně a výběr toho nejzajímavějšího pak vysílá v rámci Televizních novin. Na dvě volební soboty chystá pravidelné živé vstupy do vysílání s aktuálními informacemi o průběhu sčítání hlasů.

Speciální volební zpravodajství připravil i server iDNES.  

Autoři: ,

Nejkrásnější místa, která se vyplatí vidět z nadhledu

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Otec lže, chci vypovídat, říká Babiš mladší. Premiér dál mluví o kampani

Andrej Babiš zveřejnil na svém facebookovém profilu fotky syna Andreje, mají ho...

Babišův syn Andrej napsal v e-mailu pro Seznam Zprávy, že si přeje být telefonicky v kontaktu s českou policií...

Nevěděl jsem vůbec, co podepisuji, řekl Babišův syn ke kauze Čapí hnízdo

Farma Čapí Hnízdo u Olbramovic na Benešovsku

Syn premiéra Andreje Babiše tvrdí, že ho spolupracovníci jeho otce kvůli kauze Čapí hnízdo drželi na Krymu. V reportáži...

Demisi, demisi, znělo Václavským náměstím. Lidé volali po konci Babiše

Demonstrace za demisi premiéra Andreje Babiše na Václavském náměstí v Praze....

Na Václavském náměstí v Praze se konala demonstrace požadující odstoupení premiéra Andreje Babiše z funkce. Na místě se...

Rodina ze Zlína spáchala společnou sebevraždu, snila o lepších světech

Ilustrační snímek

Matka a její dospělí potomci se zajímali o náboženská témata, esoteriku a toužili po ráji. Rozhodli se pro společnou...

Tisíce lidí demonstrovaly v Praze, žádaly Babišovu demisi

Demonstrace při oslavách výročí 17. listopadu za odstoupení premiéra Babiše

Výročí 17. listopadu provázely demonstrace po celém Česku. Tisíce lidí se sešly v Praze na Staroměstském a Václavském...

Další z rubriky

Slovenský expremiér se opět opřel do novinářů, nazval je komedianty

Robert Fico

Přes 300 novinářů na Slovensku ve společném prohlášení odsoudilo výpady šéfa vládní strany Směr-SD a expremiéra Roberta...

Facebook si údajně objednal nenávistné články, měl tak odvádět pozornost

Ilustrační snímek

Sociální síť Facebook si podle deníku The New York Times najala PR firmu, která měla za úkol pomocí článků na internetu...

Bílý dům upustil od postihu novináře, ale zavedl nová pravidla

Reportér CNN Jim Acosta na tiskové konferenci v Bílém domě. (2.8.2018)

Bílý dům v pondělí nečekaně upustil od záměru blokovat přístup zpravodaje televize CNN Jima Acosty na tiskové...

Najdete na iDNES.cz