Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Čemu se divit

  10:43aktualizováno  10:43
- Divíte se jak komunisté přidávají na síle? Je to až tak nepochopitelné? Já si myslím,že ne. Pokud si vzpomenete tak měli možnost systematicky a cílevědomě narovnávat myšlení lidí půl století. Stačí si jen vzpomenout jak bylo blaze, žádný nezaměstnaný, žádné drogy, žádný podvod při podnikání, žádné problémy s bankami, žádný krachující podnik, žádné daňové podvody, žádné úplatky, žádné problémy s bydlením a dalo by se pokračovat ve výčtu blaha nastoleného socialismem. Pojďme to rozebrat trochu s nadhledem.

Co znamenala plná zaměstnanost do roku 1989. Soudruzi vymýšleli pracovní místa, protože jejich zákon to přímo nařizoval. Nevadilo, že tato místa byla jen zastírací manévr. Nevadilo, že byly utvářeny tisíce pracovních míst v hornictví, i když uhlí jako hmota ve světě moderních technologií ztrácelo smysl. Nevadilo, že svět se orientuje na jiné technologie než na hutnictví. Vždy byla prvořadá zaměstnanost.

Zkuste založit podnik a vytvářet nepotřebná místa a věnujte se oboru, který už funguje pouze z podstaty. Až tato metoda bude neudržitelná, vězte, že katastrofa bude o to větší čím větší bude tento podnik. Pokud se budete snažit váš podnik v této chvíli zachránit odstraněním nadbytečných zaměstnanců, ti jistě budou rádi vzpomínat na dobu kdy jste myslel jako správný komunista a vytvářel pro ně místa, která pozbývala smysl. Jenže má to ještě jeden háček. Máte-li takovýchto lidí tisíce, způsobí to v daném regionu pořádný sociální otřes, a tím větší, čím více tisíc lidí se to týká.

Proč nebyly žádné drogy? Proč by se tímto strašil náš pracující lid a když se o něčem informuje tak je zde lak zvaný imperialismus. Lak, který se hodí na cokoliv co podráží autoritu komunistické strany. Přeci jen jedna výhoda neprostupného plotu. Pokuste se něco dopravit do domu bez dveří a oken.

Proč se nekonaly podvody při podnikání? Tady stačí jen krátce „kde nic není ani čert nebere“. Nejlépe každého kdo by jen náznakem chtěl něco podnikat bez KSČ, tvrdě a nekompromisně poslat do Jáchymova a v lepším případě do kotelny. Půl století lidem cpát, že podnikání je zlodějina, tak to jistě někdo „správně“ pochopí a teď se budou soudruzi divit, že se jim podařilo několik vrcholových zlodějů vypěstovat.

Žádné problémy s bankami. No tak to snad ani ne! Ono totiž když je jen jedna a ta nic nepůjčí a ani nemá, tak kde by se asi vzal problém. Na co v socialismu peníze, vždyť stejně na pultech jsou jen rohlíky a pro ty movitější Trabant combi.

Nic nekrachuje. To je, ale kumšt co. Vyrábět na hromadu a nikomu nedarovat ani neprodat. Zvažte sami jak dlouho to ještě mohlo fungovat. Nebo už to nefungovalo? Já bych to nazval tiché krachy, které pěkně za čas zhluční. Pozorně se podívejte na sortiment velkých podniků, které momentálně krachují. Stát žije z daní, ale když je všechno státu žádné daně nejsou potřeba. Když je všechno státu proč by měl někdo něco vlastnit? Buď je to zloděj nebo náš starý dobrý lak imperialíst. Nejsou-li daně, tak kde by se vzaly daňové úniky? Tady se čarovat nedá.

Vy, co si to dobře pamatujete snad nebudete tvrdit, že nebyl problém s bydlením. Kam dospěla bytová politika socialismu? Nechcete snad nikdo tvrdit, že 90% paneláku zchátralo za pouhých deset let. Ještě bych rád slyšel od soudruhů, kde by na opravu brali oni a to na ně budu hodný, nebudu se ptát kolik by mohli věnovat na výstavbu nových.

Soudruzi, když už jste podělali v zemi, která byla chloubou strojařů (a dnes už není), co se dalo, tak se raději schovejte. Přestaňte opět tvrdit lidem, že jim práci zabezpečíte. Přestaňte označovat podnikání za zlodějinu. Přestaňte si dělat ambice, že budete kontrolovat každého i na toaletě. Přestaňte čekat na celovodiče. Moc lidí si pamatuje vaše heslo, že všechno bude jednou naše. Úmyslně jste se pokusili zaměnit obsah slova „naše“. Pro vás to znamenalo, že vše je KSČ. Naše pro vás znamenalo, „naše je vše i tvé tělo a duše“. Varuji vás důrazně, moje tělo je moje a moje duše je taky moje. Lidé rádi poslouchají pohádky, ale ty vaše se stávají i po letech povedeným hororem.

Autor:


Hlavní zprávy

Nejčtenější

Dvanáctiletý chlapec se nebál říct pravdu. Zachránil tím kamarádovi život

Dvanáctiletý Jaroslav Šísl (vpravo) zachránil život o rok mladšího kamaráda...

Dvanáctiletý Jaroslav Šísl pomohl zachránit život svého o rok mladšího kamaráda Jiřího Kadlece, který si při pádu těžce...

Na Manhattanu explodovala trubková nálož, útočil Bangladéšan

Newyorská policie zasahuje na Manhattanu, kde je hlášena exploze (11. prosince...

Newyorská policie zasahuje na Manhattanu, kde vybuchla nálož. Lékaři ošetřili čtyři zraněné. Výbuch zranil i muže,...Severokorejské lodě duchů připlouvají k Japonsku, jsou symbolem bídy KLDR

Jeden ze člunů, které v uplynulých týdnech připluly k pobřeží Japonska.

Kritický nedostatek potravin a zahraniční měny přispívá k tomu, že je na pobřeží Japonska vyplavováno stále více silně...

VIDEO: Skladníci obklíčili ujíždějící zloděje vysokozdvižnými vozíky

Skladníci v akci. Zloděje obklíčili vozíky

Zaměstnanci ostravské prodejny stavebnin společnými silami zadrželi trojici zlodějů, která se pokusila vykrást...

Němečtí piloti se bouří. Odmítají létat s deportovanými migranty

Do Afghánistánu se vrátila skupina 34 běženců, kteří byli deportováni z...

Piloti po celém Německu odmítají odvážet neúspěšné žadatele o azyl zpátky domů. Vadí jim zejména létání s migranty do...Další z rubriky

Turisty v Orlických horách nemá kdo obsluhovat, pracovníky vysála Škoda

Odborníci doporučují předškolákům strávit na svahu hodinu, šestiletí už...

V Orlických horách chybí kuchaři, servírky, ale třeba také lyžařští instruktoři. Zaměstnavatelé v turistickém ruchu jen...

Koho vybrat za prezidenta? Kalkulačka vám ukáže, s kým se shodujete

Volební kalkulačka iDNES.cz

Nejste si jistí, kterému z prezidentských kandidátů dát v lednové volbě svůj hlas? Volební kalkulačka, kterou...

Z kluziště u Jošta musel zmizet reklamní vůz, vadil brněnským památkářům

Bruslaře při slavnostním zahájení ve středu 6. prosince překvapilo, že kromě...

Z kluziště na Moravském náměstí v Brně v noci zmizel vystavený mercedes a spolu s ním i reklamní nápisy. Radnici...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!Najdete na iDNES.cz