Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Čeká nás unikátní datum a čas - 4. 5. v 1:02

  1:00aktualizováno  1:00
Chystáte se rozjet něco velkého? Numerologové radí počkat s tím na 4. května. Toho dne hodinu a dvě minuty po půlnoci nastane okamžik, kdy čas a datum vytvoří ojedinělou posloupnost 01:02:03 04/05/06. Červen zase nabídne několik líbivých dat, která si zamlouvají snoubenci jako termín svatby.
Taková číselná řada se už nikdy opakovat nebude. Ilustrační foto.

Taková číselná řada se už nikdy opakovat nebude. Ilustrační foto. | foto: Michal BarákiDNES.cz

01:02:03 04/05/06 - podobná číselná řada se dala zapsat naposledy prvního února 2003 ve čtyři hodiny, pět minut a šest sekund. Opakovat se bude až za sto let.

Internetem koluje výzva, aby lidé začali v 01:02:03 (04/05/06) oslavovat a vydrželi až do rána, konkrétně do (04/05/06) 07:08:09.

Okamžik jedné hodiny, dvou minut a tří sekund po půlnoci na čtvrtého května je podle numeroložky Elišky Landovské vhodný pro začátek projektu, který potřebuje pevné základy, pracovitost, cílevědomost, odhodlání a vytrvalost.

"Pakliže skutečně v tomto okamžiku začneme, dovedeme naši věc ke zdárnému konci. Podmínkou je však pracovitost a trpělivost," tvrdí Eliška Landovská.

Spíše než začátek velkého projektu je pravděpodobné narození dítěte v tomto okamžiku. Takové děti podle numeroložky dostanou do vínku silnou vůli, protože součtem celého data je osmička a ta je nejmocnější ze všech čísel.

"Obratnost, se kterou dokáží dosahovat svých cílů, je předurčuje k úspěchu v životě," vysvětluje Eliška Landovská z astrologické školy Hvězda. "Něčí NE pro ně nebude vůbec nic znamenat, budou se pokoušet znovu a znovu dosáhnout toho, co chtějí," dodává numeroložka.

"Rodiče těchto dětí budou potřebovat především pevné nervy," tvrdí Landovská. Miminka narozená v tomto čase podle ní budou vypadat jako malí andělíčci, ale zlobit mohou přímo ďábelsky.

V červnu bude více svateb
Hned další měsíc - červen - nabídne několik na pohled hezkých dat, která tak rádi vyhledávají snoubenci k uzavření sňatku. K zapamatování by se jim mohlo hodit datum 2. 6., 6. 6. anebo 20. 6. 2006.

Matrikářka Hana Hájková, která registruje zájemce o svatbu na Staroměstské radnici, iDNES potvrdila, že je o tyto termíny zvýšený zájem.

"Zatímco v jiné dny máme tak v průměru sedm svateb, na druhého června je jich osm, na šestého a na šestnáctého po devíti. Většina těchto svateb je objednaná již od konce minulého roku," uvedla Hana Hájková.

Z pohledu numerologů ale datum plné šestek pro začátek manželství není nejvhodnější. Například součet všech čísel data 6. 6. 2006 je dvacet.

"To přináší sentimentální touhu sdílet sladkobolné pocity s lidmi, kteří jsou nám blízcí. Tak velké množství šestek přináší lásku k penězům a přepychovým věcem, které se dají koupit," vysvětluje numeroložka Landovská.

Šestky se pro manželství nehodí
Mottem data 6. 6. 2006 či 20. 6. 2006 je užívat života plnými doušky. Bez opory lichých čísel ale chybí ctižádost, cílevědomost, schopnost soustředění a odhodlání.

"Takový den se hodí pro lenošení, oslavy a návštěvy rodiny a přátel. Pro začátek něčeho trvalého a pevného, jako je společná cesta životem, by se zcela jistě našlo vhodnější datum," domnívá se Landovská.

Snoubenci však na numerology příliš nedají. Datum vstupu do manželství vybírají především pro snadné zapamatování. Velký zájem o svatby tak matrikáři zaznamenali 20. 5. 2005 (více zde), 24. 4. 2004 (více zde) nebo 20. 2. 2002. - více zde.

Největší svatební šílenství ale propuklo v roce 1999, kdy si na devátého září naplánovaly svatbu stovky párů. Městské úřady jim vyšly vstříc a obřadní síně tehdy mimořádně otevřely i ve čtvrtek.

Největší nával byl v Praze na Staroměstské radnici. První pár tehdy oddali v půl deváté ráno a poslední, třiatřicátý, přesně o půlnoci.

Autoři: ,Hlavní zprávy

Nejčtenější

V italském Janově se zřítil dálniční most, zemřelo 35 lidí

Na frekventované dálnici v Janově na severu Itálie se zřítilo několik desítek...

Na frekventované dálnici v Janově na severu Itálie se v poledne zřítil asi 80metrový úsek mostu. Podle poslední bilance...

Konflikt na koupališti v Dubí se odehrál jinak, tvrdí noví svědkové

Koupaliště v Dubí na Teplicku v den incidentu. NEPOUZIVAT

Zcela jiným způsobem popisují incident na koupališti v Dubí svědci, které oslovil server Romea.cz. Podle nejen romských...Najednou zmizela cesta. A byl jen pád, líčí český řidič tragédii v Janově

Vrak kamionu české přepravní společnosti Sped - it, který se v italském Janově...

„Najednou zničehonic zmizela cesta. A nebylo nic, jen pád. Myslel jsem, že zemřu. Jsem strašně šťastnej, že jsem to...

Za zabití tyrana milost nedostal. Chce raději trest smrti než vězení

Antonín Pospíšil z Bedihoště na Prostějovsku u Vrchního soudu v Olomouci, který...

Před dvěma lety Antonín Pospíšil zabil svého tchána, který rodinu roky terorizoval. Ačkoliv se za něj přimluvila celá...

Na janovském mostě byla trhlina už před pádem, ukázalo video

Na janovském mostě byla trhlina už před pádem, ukázalo video

Italský deník Genova Quotidiano zveřejnil video, které natočil jeden z řidičů jen dva dny před tragickým pádem...Další z rubriky

Hrozba požárů kvůli suchu zesílila, varují meteorologové

V Podolí shořela budova bývalé školky (14. 7. 2018).

Český hydrometeorologický ústav varuje před vysokým nebezpečím vzniku požárů kvůli dlouhodobému suchému a teplému...

Trendy Česko. Za půl roku přijelo pět milionů turistů, skokanem je Plzeň

Turisté na Karlově mostě v Praze

Počet turistů letos nejspíše opět trumfne loňský rekord. Jen za první polovinu roku přijelo do Česka téměř pět milionů...

Osmiletá Anička se po narození vešla do dlaně. Teď je ve škole premiantkou

Monika Hašková s dcerou Aničkou

Monika Hašková přišla do jiného stavu až ve čtyřiceti letech. Do šestého měsíce probíhalo těhotenství bez problémů, pak...Najdete na iDNES.cz