Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Část ČSSD láká Grosse k návratu do politiky

  19:17aktualizováno  19:17
Velký návrat do politiky. S tím přišli za Stanislavem Grossem někteří členové ČSSD. Lanařili ho, aby kandidoval v krajských volbách. On to ale v rozhovoru pro Frekvenci 1 vyloučil. Není jasné, kdo s nabídkou přišel. Nedávno ale jednal se svým přítelem Jaroslavem Tvrdíkem.

Stanislav Gross příští rok kandidovat nechce. Návrat do vysoké politiky ale nevyloučil. | foto: Dan MaternaMF DNES

"Je mi teprve osmatřicet, takže nemohu vyloučit návrat do vysoké politiky. V nejbližší době to však nebude," prohlásil rezolutně Gross, který se momentálně živí jako právník se specializací na hospodářskou kriminalitu.

Během interview pro Frekvenci 1 přiznal, že ho nedávno oslovili lidé ze sociální demokracie. Nabídli mu, aby příští rok kandidoval v krajských volbách.

Odmítl ale prozradit, kdo s nabídkou přišel. "Jsem v kontaktu s řadou lidí a samozřejmě ti lidé se mě ptají, jestli se nechci vrátit. Já jim odpovídám stejně tak, jako jsem odpovídal do novin: to nejsou věci, kterými bych se v tuto chvíli zabýval."

Stojí za nabídkou Tvrdík?
Na přímý dotaz ale nevyvrátil, že by o možném návratu na politické kolbiště jednal s Jaroslavem Tvrdíkem, exministrem a šéfem poradců předsedy ČSSD Jiřího Paroubka.

"Nebudu přeci interpretovat, co říká někdo jiný. Zeptejte se Jardy Tvrdíka, je to člověk veřejně činný, ten vám odpovědět bude muset. Řada mých klientů odpovídá způsobem, že si to už nepamatují, tak já tu fintu také použiju," řekl.

"Bavili jsme se s Jardou Tvrdíkem o současné situaci. O tom, v čem můžu být třeba užitečný já, v čem by potřebovali pomoct oni. O tomhle jsme se bavili. Tak nějak bych to interpretoval," odpověděl Gross na opakované naléhání moderátora.

Autoři:


Hlavní zprávy

NejčtenějšíDalší z rubriky

Pod stromy umírá příliš mnoho řidičů. Experti radí kácet a omezit rychlost

Zdemolované auto a strom, do kterého po smyku narazilo.

Zhruba každého šestého mrtvého při autonehodách má na svědomí srážka se stromy. Ta přitom podle dlouhodobých statistik...

VIDEO: Razicí štít Viktorie rozebírají, zatím pro něj není využití

Razicí štít Viktorie, který se prokousával zeminou u Plzně pro stavbu...

Razicí štít Viktorie, který na okraji Plzně prorazil dva tubusy nejdelšího železničního tunelu v České republice, už...

VIDEO: Cestující museli do křižovatky tlačit autobus sněhovou břečkou

Cestující v Brně museli roztlačit autobus

Vlastní silou se museli minulý týden vypořádat někteří cestující MHD se sněhovou kalamitou v Brně. Jeden z autobusů...

Najdete na iDNES.cz