Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Bushova dcera Jenna se zasnoubila a vydává knihu

  4:51aktualizováno  4:51
Ještě že Jenna, ta blonďatá ze dvou dcer amerického prezidenta George W. Bushe, onoho rána překonala svou nechuť vstávat a vydat se za tmy na horskou túru. Mohla se tak odehrát scéna, která by se hodila do románu z červené knihovny nebo do zamilovaného hollywoodského filmu.

Bushova dcera procestovala svět a teď dává najevo, že se svým otcem tu a tam nesouhlasí. | foto: Reuters

Prezidentova dcera ji před pár dny popsala v televizní show.

S dlouholetým přítelem Henrym Hagerem se v srpnu vydala k hoře Cadillac ve státě Maine. "Je to hora, na kterou prý za rozbřesku padnou první paprsky slunce na území USA," vyprávěla.

"Můj přítel je velký fanda do hor. Ale mně se ve čtyři ráno nechtělo vstávat. Mrzlo. Pak jsme přece jen vstali a vydali se tou tmou nahoru. Po hodině a půl jsme dorazili na vrchol. Začalo právě svítat. A on mě požádal o ruku."

Řekla ano. Devětadvacetiletý, tedy o čtyři roky starší Henry Hager pracuje jako úředník v Bílém domě. Jako aktivista se podílel na kampani za Bushovo znovuzvolení v roce 2004. Jenna o něm říká, že je "chytrý, pracovitý, otevřený" a že je s ním "zábava".

Otec vs. dcera
Bushova dcera se nejen zasnoubila, ale vydala v těchto dnech také knihu. Její ztřeštěné roky, kdy například falšovala na řidičáku údaj o svém věku, aby si mohla v obchodě koupit alkohol, jsou zjevně pryč.

Procestovala svět a teď dává najevo, že se svým otcem tu a tam nesouhlasí. Třeba pokud jde o sex. Nenačichla přitom nějakým volnomyšlenkářstvím ani si nezačala myslet, že sex je jen zábava. Jen si myslí, že kondomy jsou účinnějším nástrojem proti nákaze AIDS než výzvy k abstinenci.

Drahnou dobu strávila v Latinské Americe, kde coby dobrovolnice ve službách UNICEF pomáhala ženám nakaženým virem HIV. A zjistila přitom, že pomoc USA, vycházející z principu, že nejlepší ochranou před nákazou je sexuální abstinence, nefunguje.

Jennin bestseller?
Její kniha s názvem "Příběh Anny: cesta naděje" je postavená na osudu skutečné sedmnáctileté matky, nakažené smrticím virem. Mluvila s ní i s jejími rodiči. V její obci prý pobyla dlouho.

"V tom místě si všichni mysleli, že moji bodyguardi jsou dealeři drog, tak se tam o mě raději nikdo nezajímal," podotkla před pár dny při prezentaci své knihy. "Všichni chceme, aby děti žily v bezpečí. A k tomu přispívají právě kondomy. Mnohé dívky nemají na vybranou, jsou sexuálně zneužívány. Proto je důležité, aby se mohly chránit."

V krátkém rozhovoru pro agenturu AP Bushova dcera dále uvedla, že setkání s Annou ji změnilo. "Je jí teprve sedmnáct, ale žije životem o mnoho staršího člověka. A přitom navzdory všem strastem je vlastně podobná teenagerům tady v USA. Připomíná mi mě, když mi bylo sedmnáct."

Jak napsal týdeník Newsweek, kniha je velmi čtivě napsaná. Proto se prý už objevily názory bloggerů, že je osoba Anny vymyšlená a že tu knihu tajně uspořádal nějaký najatý zkušený autor. Jenna to však tvrdě odmítá.

Přísahá, že to napsala sama. Pouze říká, že jméno Anna je vymyšlené. Nechce ani prozradit, ve které latinskoamerické zemi na ni narazila. "Pravidelně si s ní telefonuji," říká jen.

Teď hodlá dva měsíce po USA propagovat svou knihu, pak ale bude asi myslet na něco jiného. Na sňatek.Hlavní zprávy

NejčtenějšíDalší z rubriky

Archeologové objevili skrytý tunel pod berlínskou zdí, zasypala ho Stasi

Žena opouští šachtu při útěku do Západního Berlína (5. října 1964)

V německé metropoli archeologové před několika dny odkryli přes padesát let ukrytý tunel, který vedl pod berlínskou...

Policie zachránila v Kalifornii 13 vězněných dětí, rodiče je poutali do řetězů

Manželé David Allen Turpin a Louise Anna Turpinová z Kalifornie věznili a...

Policie v Kalifornii zachránila třináct sourozenců, které jejich rodiče věznili a mučili hladem. Některé děti byly v...

VIDEO: Češka přihlížela kontrole kufru, ve kterém Pákistánci našli heroin

Zatčení Terezy v Pákistánu s 9 kg heroinu

Na internetu se objevilo video natočené mobilním telefonem z průběhu kontroly zavazadel Češky Terezy H., která byla...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz