Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Bureš pořád lže

  20:29aktualizováno  20:29
Kandidát vládní sociální demokracie na prezidenta Jaroslav Bureš včera ve všech médiích tvrdil: Nelžu! Jenom údajně nevěděl, že inženýr Heger, kterému měl za komunistického režimu svým soudcovským rozhodnutím pomoci, není chartista. Jenom se prý spletl. Nespletl. Opět lhal. Pan Heger byl až do roku 1989 členem komunistické strany. Podobně jako pan Bureš.

Člověk jako Jaroslav Bureš se proto nemůže stát prezidentem České republiky. Ať už považujeme vyjádření Bureše za lži, za výmysly či za pouhé omyly, je to v podstatě úplně jedno. Slovní eufemismus je nepodstatný.

Pokud prezidentský kandidát tvrdil, že pomohl muži, jenž podepsal Chartu 77, měl by vědět, co říká. Žádné výmluvy neplatí. Burešovo tvrzení, že si to v osmdesátých letech nemohl zjistit, je nicotné a nepřijatelné. Mohl si to od roku 1990 zjistit a teď neříkat nepravdy. Měl na to celých dvanáct let. Od té doby měli občané možnost nahlédnout do seznamu všech lidí, kteří chartu podepsali.

Burešovo pokračující matení veřejnosti i jeho lehkovážný přístup k hodnocení svého členství v komunistické straně jsou velmi varující. Vždyť, i když si to prezidentský kandidát ČSSD zjevně nepřipouští, spolu bezprostředně souvisí.

Nelze totiž přistoupit na Burešův argument, že když někdo vstoupil do KSČ z ryzího kariérismu, tak to lze tolerovat. Nelze. U kandidáta na prezidenta republiky to tolerovat skutečně nelze. Nelze ani věřit člověku, že podobný názorový kotrmelec, například právě kvůli své další kariéře, by nakonec nepředvedl i na Pražském hradě.

Jaroslav Bureš byl při šíření báchorek přistižen. Jenom je nepochopitelné, že neustále mlží. Pokud skutečně nevěděl, zda jde, či nejde o chartistu, měl to dávno přiznat, a ne se pokoušet vylepšovat svoji zakalenou minulost. Místo toho však vrší jenom další lži. Pokud budou poslanci ČSSD pro něho příští středu přesto hlasovat, také zcela ztrácejí svou důvěryhodnost.Hlavní zprávy

NejčtenějšíDalší z rubriky

ŽIVĚ: ANO chce odsunout hlasování o vydání Babiše a Faltýnka ke stíhání o týden

Andrej Babiš a Jaroslav Faltýnek (oba ANO) na jednání Poslanecké sněmovny,...

Pro Andreje Babiše to není ve Sněmovně dobrý den. Zástupci stran jeden po druhém opakují, že nemohou podpořit jeho...

Hromadné nehody uzavřely dálnici D1, jih Moravy hlásí kalamitní stav

Sníh komplikuje dopravu na dálnici D1, stalo se několik hromadných nehod. (16....

Hromadná nehoda několika aut na 173. kilometru D1 uzavřela provoz směrem na Prahu. Kamion podle policie zablokoval...

Do někdejší litvínovské polikliniky přijdou po opravě znovu lékaři

Dvě zchátralé prvorepublikové budovy v litvínovské Tylově ulici už kdysi...

Trojice podnikatelů se pustila do obnovy dvou památkově chráněných a od revoluce opuštěných budov bývalé polikliniky v...

Lednová očista
Lednová očista

5 zdravých receptů, na kterých si opravdu pochutnáte

Najdete na iDNES.cz