Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Bulharský sex u Václavského náměstí

  0:01aktualizováno  0:01
Těhotná sedmnáctiletá Galina z chudé Staré Zagory v Bulharsku přijela v únoru do Prahy za prací. Její krajanka, dvaadvacetiletá Leman, jí slíbila: Budeš prodávat oblečení ve stánku. Místo toho musela prodávat své tělo. Podobně jako další tři desítky Bulharek, které v ulicích centra nabízejí sex.

Hned první večer po příjezdu Leman zavedla Galinu do středu velkoměsta. Na slib, který dala dívce a jejím rodičům, brzy zapomněla. Stejně jako na upozornění, ze je těhotná. První noc se dívka ještě ubránila.

Zákazník se objevil brzy, krajanka shrábla peníze a dvojici poslala do bytu ve Vodičkově ulici. Ale ze sexu nic nebylo, protože dívce v druhém měsíci těhotenství se udělalo hodně špatně a z bytu v tichosti utekla.

Namířila si to rovnou na autobusové nádraží Florenc, odkud odjíždějí autobusy do Bulharska. To však věděla i její společnice Leman a na dívku si tam počkala. Padlo pár facek a druhý večer stála Galina opět na chodníku.

Tentokrát se tomu už nevyhnula. Musela mezi stánky na Havelském trhu ústy uspokojit turistu. Že kasírovala Leman, se dá odtušit. Tak popisuje začátek Galininých peripetií policejní protokol.

Nejvíc je v ulicích Bulharek
"V centru Prahy šlapou hlavně Bulharky," potvrzuje Milan Macháček, policejní rada z kriminální policie v Praze 1. "Mnohé z nich jsou tady dobrovolně. Mají v Bulharsku třeba i dítě a sem si vždycky přijedou vydělat," líčí. Ví, o čem mluví. Jeho podpis sto jí pod pěknou řádkou obvinění kuplířských band.

Jedna z největších se v těchto dnech zpovídá před soudem. Sedm mužů - dva podnikatelé a petice barmanů - podle obžaloby pronajímalo pokoje v Nonstop herně na Uhelném trhu prostitutkám. Nejmladší bylo sedmnáct, nejstarší pětatřicet.

Aneta, Stevka, Naděžda, Anka, Violeta a další dívky zaplatily podle obžaloby kuplířům celkem necelý milion korun. Jeden pronájem červeně vymalovaného pokoje s postelí a věšákem přišel na dvě stovky. "Ale nepředstavujte si noc plnou rozkoše. Patnáct dvacet minut a je po všem. Za dveřmi už přitom mnohdy čeká další holka s klientem," říká Macháček.

Podle zkušeností kriminalistů nehlídají dívky z Bulharska při "práci" v klikatých uličkách staré Prahy žádní pasáci. Po několika zatčeních se podle všeho stáhli a nejspíš odebírají část výdělku prostitutkám až při návratu do Bulharska, kam na ně česká policie nedosáhne.

Prostitutky, a tady? divily se sousedky

Když Galina tu noc obsloužila sexuchtivého cizince, podařilo se jí kontaktovat policisty. Vypověděla jim vše, co se jí v posledních hodinách přihodilo. Nejprve si jeli kriminalisté z Prahy 1 pro "opatrovnici" Leman. V bytě, kde společně přespávaly, ji už však nenašli.

Rychle si spočítala, že se Galina vydala na policii, sbalila se a nasedla do rychlíku mířícího na Balkán.  "Zapomněla však občanský průkaz, čímž se mimo jiné potvrdilo i to, co nám těhotná dívka vypověděla," říká jeden z policistů obeznámených s případem.

"Ostatně, Leman jsme znali už z minulosti. Pochopitelně jako prostitutku." Vzápětí se policejní komando vydalo do kuplířského doupěte ve Vodičkově ulici. Doupěte? Spíš nenápadného, standardně zařízeného bytu. "Prostitutky, a tady? To já vůbec nevím," kroutí hlavou sousedka Monika Dlouhá. "Bydleli tam sice dva pochybní nájemníci, ale ničeho podobného jsem si nevšimla."

Policisté tehdy načapali nejen oba nájemníky, ale dalších deset prostitutek. "Taky jsme tam přistihli turistu, který měl zrovna rozdělané techtle mechtle. Když jsme je všechny odvezli na služebnu, holky ho ještě ujišťovaly, že až je pustíme, dokončí, co rozdělali," vzpomíná kriminalista, jenž se účastnil zásahu.

Policejní akce ve Vodičkově ulici završila sérii zátahu proti kuplířům v centru Prahy. "Teď si prostitutky klienty vodí do chemických záchodků v ulici Na Příkopě. Anebo se to odbývá v temných podloubích," přibližuje současnou situaci vyšetřovatel Macháček. Připouští, že i navzdory posledním zásahům je jen otázkou času, kdy se objeví další kuplířský byt, který nabídne azyl prostitutkám a jejich zákazníkům.

"Musí se už konečně pro prostituci vytvořit jasné mantinely, aby byla pod kontrolou," rozčiluje se Macháček. Právní vakuum, v němž sexbyznys funguje uz třináct let, nahrává jedině kuplířům. Málokterý případ totiž končí happy endem jako ten těhotné Galiny, které policie zajistila cestu domu - do Staré Zagory.

Autoři:


Hlavní zprávy

NejčtenějšíDalší z rubriky

Sokolskou boudu v Janských Lázních nahradí restaurace s pivovarem

Chátrající Sokolská bouda na Černé hoře v Krkonoších (4.12.2015).

Na Černé hoře v Krkonoších by měla v příštích letech vzniknout rozsáhlá restaurace s pivovarem. Vyrůst má na místě...

Sníh zasype celé Česko, varují meteorologové. Na horách až 30 cm

V Jihlavě v noci z úterý na středu napadlo přes deset čísel nového sněhu....

Meteorologové vydali varování před silným sněžením a náledím, se kterým se budou potýkat lidé ve všech krajích. Na...

VIDEO: Po zkolabované D1 jeli hasiči krokem, řidiči stále neumí uhnout

Hasiči se na dálnici proplétají skrz zácpu

Místo toho, aby k havarovaným vozům uháněli záchrannou uličkou, museli se hasiči v úterý při kalamitě na D1 složitě...

Najdete na iDNES.cz