Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Bublan pozve policistu do Sněmovny, aby promluvil o Krakatici

  17:00aktualizováno  17:43
Opozice možná našla způsob, jak se dozvědět podrobnosti o vzniku a obsahu policejního spisu Krakatice. Bývalý policista Karel Tichý o něm sice chce promluvit, ale ministr vnitra Ivan Langer ho odmítl zbavit mlčenlivosti. Poslanec ČSSD František Bublan proto žádá, aby Tichý mohl vystoupit alespoň před bezpečnostním výborem Sněmovny.

Zakladatel spisu Krakatice, bývalý šéf vyšetřovatelů protikorupční jednotky Karel Tichý, chce promluvit o okolnostech spisu, který mapoval aktivity zavražděného mafiána Františka Mrázka. Musí však získat svolení ministra vnitra Ivana Langera.

"S největší pravděpodobností té žádosti vyhovět nebudu moci, protože mi v tom přímo brání zákon," uvedl Langer. Jeho stínový protějšek, sociálnědemokratický poslanec František Bublan, proto chce Tichého předvolat před bezpečnostní výbor Sněmovny, kterému předsedá.

"Navrhnu výboru, aby projednal za přítomnosti ministra vnitra a expolicisty Tichého kauzu Krakatice a aby byl Tichý zbaven mlčenlivost," sdělil Bublan iDNES.cz.

Zakladatel Krakatice Tichý tuto iniciativu vítá. "Rád o spisu promluvím," reagoval.

Bývalý kriminalista uvedl, že je kvůli Mrázkovi pod politickým tlakem od doby, kdy se s ním dostal poprvé do kontaktu. "A stupňovalo se to. Byli jsme neustále předvoláváni na inspekci. A vždy to souviselo s Mrázkem, Pitrem nebo Krejčířem," tvrdí Tichý.

Na poměry u policie se pokusil upozornit už v lednu 2007 ve své žádosti o propuštění ze služebního poměru. Věřil, že se tím budou nadřízení zabývat. To se za dva roky nestalo ani jednou.

Autor:


Hlavní zprávy

NejčtenějšíDalší z rubriky

Duely na vlně emocí. Jak budou vypadat diskuse Zemana s Drahošem?

Ve druhém kole prezidentských voleb se utkají Miloš Zeman a Jiří Drahoš.

Finalisté druhého kola prezidentské volby – Miloš Zeman a Jiří Drahoš – se chystají na televizní duely. Současná hlava...

Ve vězení se naučil i kastrovat. Na svobodě by chtěl vlastní stádo ovcí

Chovatel musí umět zkontrolovat ovci i chrup.

Petr Hokynář dostal za řízení pod vlivem alkoholu 33 měsíců nepodmíněně. Trest si odpykává ve Věznici Jiřice, kde...

Ochladí se. Bude opět sněžit, ale v nížinách se sníh neudrží

V Zermattu husté sněžení a nebezpečí lavin uvěznilo 13 tisíc lidí (9. ledna...

Po velmi teplém začátku ledna budou příští čtyři týdny chladnější. Na horách připadne další sníh. V nižších polohách se...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz