Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Brněnská cihla zná vítěze

  11:52aktualizováno  11:52
Brno - Naplnění touhy mentálně postižených o tom, že se jednou dočkají vlastního bydlení, se přiblížilo. Celý minulý týden vybírala brněnská Charita v ulicích města a v některých hypermarketech peníze na rekonstrukci domů. V nich vyrostou byty pro mentálně postižené, kteří by jinak museli zůstat po celý život v ústavech. Letos se podařilo vybrat 284 111,50 korun. To je údaj, který bude zajímat toho, kdo se zúčastnil tipovací soutěže MF DNES, jež vyzvala čtenáře, aby odhadli, kolik peněz se letos při Brněnské cihle vybere.

Absolutní vítězkou soutěže se stala Veronika Křivánková z Hodonína, která se od správného výsledku minula jen o 1238 korun. Od MF DNES získává půlroční předplatné nyní už barevného deníku.

Sadu tří kompaktních disků od Českého rozhlasu Brno dostane druhá v pořadí - Veronika Polášková z Klobouk u Brna. Její tip se lišil o 2111 korun. Dájinka Augustová z Brna si za svůj odhad, jímž se minula o necelé tři tisíce korun, vysloužila kávomlýnek Siemens od firmy Elektro Spáčil. Alena Nedělová z Hodonína získá sadu skleniček a kávových hrnků od brněnského Shopping Parku. Dance Ždánské z Ratíškovic páté místo přineslo dárkový koš od hypermarketu Globus.

Informace, kde a kdy si vítězové mohou ceny převzít, získají na telefonním čísle 05/42517111.

Autor:


Hlavní zprávy

NejčtenějšíDalší z rubriky

Čínský zákaz dovozu odpadů je příležitost pro recyklaci, tvrdí šéf odpadářů

Nákladní loď společnosti CMA CGM.

Od začátku roku přestala Čína dovážet ze světa čtyřiadvacet druhů odpadu. Rozhodnutí dopadá i na Česko, které má...

Pražský imám představoval méně přívětivou tvář islámu, říká arabista

Muslimský duchovní vůdce Sámer Shehadeh v sídle Islámské nadace v Praze v roce...

Policie obvinila bývalého pražského imáma Sámera Shehadeha z podpory terorismu. Spolu s ním i jeho bratra Omara, který...

Zákaz alkoholu ve Sněmovně už neplatí. „Poslanci jsou dospělí lidé“

Panák pálenky

Při schůzích Sněmovny se opět může ve všech restauračních zařízeních v budovách dolní komory podávat alkohol. Předseda...

Najdete na iDNES.cz