Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Britská rodina se v Ritzu na Floridě odmítla nechat obsloužit černochem

  13:56aktualizováno  13:56
Ať nás neobsluhuje nikdo s cizím přízvukem, natož nějaký "barevný", nahlásila v únoru při ubytování na recepci luxusního floridského hotelu Ritz-Carlton zámožná rodina z Británie. A hotel jim vyšel vstříc, což rozlítilo černošského číšníka, který se nyní pro morální a duševní újmu soudí.

Hotel Ritz-Carlton ve městě Naples na Floridě. | foto: www.elegantresorts.co.uk

Anglická rodina se ve známém pětihvězdičkovém hotelu ve floridském městě Naples zapsala na konci února letošního roku a hned na recepci seznámila tamní zaměstnance se zvláštní žádostí ohledně svého pobytu.

Hlava rodiny, Rodney Morgan, podle britského listu The Times údajně uvedl, že si on ani jeho blízcí "nepřejí být obsluhováni ´barevnými´ lidmi, ani zaměstnanci s cizím přízvukem".

Polévku gazpacho přinesl číšník na dvou talířích - v horním byla polévka, ve spodním rozdrcený ledA vedení Ritz-Carltonu v podobě zástupce marketingového ředitele Edwarda Starose diskriminačnímu přání hosta vyhovělo. V počítačovém systému se objevila Starosova poznámka, že Morganovi jsou "velmi, velmi zaujatý pár, který tyto věci žádá."

Chování rodiny ale rozlítilo čtyřicetiletého číšníka haitského původu Wadnera Tranchanta, který pracuje v jedné z šesti hotelových restaurací. Když v Grill Baru pořádala rodina banket, vedení mu zakázalo Morganovy obsloužit. To si ale černošský číšník nenechal líbit a případ se nyní dostal k soudu.

ˇK žalobcovým povinnostem patří zajišťovat servis hostům včetně roznášení jídla, ale když žalobce chtěl 12. března 2010 plnit své povinnosti, přispěchal k němu nadřízený a zabránil mu v tom s tím, že si Morganovi nepřejí, aby je obsluhoval černoch," uvedl Tranchantův právník Mike McDonnell.

Číšník musel vyhledat psychologickou pomoc

Soud podle advokáta údajně může předvolat devět lidí, kteří rozhovor nadřízeného s černošským číšníkem slyšeli. McDonnell prohlásil, že vedení hotelu porušilo americký občanský zákoník a v žalobci vyvolalo ponižující a trapný pocit.

"Žalobce byl ponížený, ztrapněný, vystrašený a utrpěl emocionální otřes, kvůli kterému musel vyhledat lékařské a psychologické vyšetření," uvedl právník před soudcem.

Celý případ vypadá pro Tranchanta dobře. K případu se ve čtvrtek vyjádřil i hotelový ředitel marketingu Bruce Seagal, podle kterého je "politka Ritz-Carltonu nediskriminační a údajné nařčení z diskriminace bere velmi vážně".

Autor:


Hlavní zprávy

NejčtenějšíDalší z rubriky

Makaci na Floridě roznášejí nebezpečný typ herpes viru, zjistili vědci

Makak rhesus

Správci národní parků v americké Floridě v reakci na nejnovější studii přírodovědců zvažují odchycení všech makaků....

Silná exploze v belgických Antverpách zranila 14 lidí a poničila 3 domy

Silná exploze v Antverpách na severu Belgie, při které byly v pondělí zničeny...

Silná exploze v Antverpách na severu Belgie, při které byly v pondělí zničeny tři domy, si vyžádala podle oficiální...

Městečko u Jeruzaléma metropolí Palestiny? Abbas tajemnou nabídku odmítl

Městečko Abu Dis na Západním břehu Jordánu bezprostředně sousedí s Jeruzalémem....

Městečko Abu Dis na dohled od Jeruzaléma by se mohlo stát metropolí samostatné Palestiny. Nabídku vzdát se východního...

Najdete na iDNES.cz