Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Brazilka vyhozená ze školy za minišaty se stala hvězdou karnevalu

  16:30aktualizováno  16:30
Představa o Brazilcích coby volnomyšlenkářském národu vzala zasvé loni v říjnu, když na univerzitě v Sao Paulu vyvolaly poprask minišaty jedné studentky. Vedení školy ji vyhodilo, ale po tlaku veřejnosti a vlády ji přijali zpět. A nyní se stala hvězdou karnevalu v Riu.

Brazilská studentka Geisy Arrudaová jako královna Alžběta na karnevalu v Rio de Janeiru. (16. února 2010) | foto: AP

Dvacetiletou Geisu Arruadovou tehdy musel z davu studentů, kteří se kolem ní shromáždili, pokřikovali na ni a fotili si ji, vysvobodit jeden ze zaměstnanců školy.

Po incidentu ji vedení soukromé univerzity Bandeirante za "provokativní chování" vyloučilo, ale po nátlaku veřejnosti a vlády jihobrazilského Sao Paula ji znovu přijali ke studiu. - o kauze si přečtěte více zdeBrazilská studentka Geisy Arrudaová se může vrátit do školy (10. 11. 2009)

Svou kariéru ale mladé děvče, které od té doby podstoupilo několik plastických operací, vidí zřejmě jinde. Je z ní celebrita a v každoročním karnevalovém průvodu se stala tváří jedné ze sambových škol Porta da Pedra.

"To, co se mi stalo, lidmi opravdu pohnulo," citoval Geisu Arruadovou britský list The Daily Telegraph. "Lidé se na mne obraceli a byli na mě milí... to mi dodalo hodně sil," dodala krátce před tím, než vykročila na sambodrom v Rio de Janeiru, kde se defilé sambových škol konalo.

Cítím spřízněnost s královnou Alžbětou I., říká studentka

Ani při výběru kostýmu neopomněla připomenout, co ji proslavilo. Měla představovat anglickou královnu Alžbětu I., která vládla Británii v 16. století, její róba se ale střihem nápadně podobala růžovým minišatům, díky kterým se dostala na obrazovky všech brazilských televizních stanic.

"Můj kostým představuje mladou královnou Alžbětu I. Je to ale určitý mix Geisy a královny," uvedla studentka s tím, že s anglickou panovnicí cítí určitou spřízněnost, neboť "i ona musela čelit mnoha předsudkům", protože se nikdy nevdala.

Karneval v riu de janeiru

- Každoroční karnevalová přehlídka se v tomto roce koná od 13. do 16. února. Kdo si odnese cenný titul nejlepší školy samby pro rok 2010 oznámí porota ve středu.

- O vítězství několik dnů bojovalo dvanáct proslulých škol samby. Na legendární sambodrom vystoupilo na 40 tisíc tanečníků a bubeníků.

- Každá škola má na vystoupení maximálně 82 minut a důležitou součástí přehlídky je i zvolení tématu a především příprava oslňujících kostýmů a alegorických vozů.

- Debatu v tomto roce rozvířilo rozhodnutí školy Viradouro, aby se jejich královnou stala teprve sedmiletá školačka Julia Lira. Nakonec svou úlohu nezvládla a rozplakala se.

- Teploty se letos při karnevalovém klání pohybovaly kolem 30 stupňů.

Zdroj: ČTK

Autor:


Hlavní zprávy

NejčtenějšíDalší z rubriky

Turci a Kurdové se přetahují o Afrín, USA vyzvaly ke zdrženlivosti

Operace Olivová ratolest je namířena proti ozbrojencům z turecké Strany...

Turecké pozemní síly se v neděli probojovaly do severosyrské oblasti Afrín. Oznámil to podle tureckého rozhlasu premiér...

TÝDEN OBRAZEM: Indiánský sjezd, odjezd věřících a ptačí migrace

PŘÍPRAVA K ODLETU. Účastník mezinárodního srazu horkovzdušných balónů, který...

Japonci vítali nový rok koupelí v ledové vodě. Španělští jezdci na koních se v rámci svátečních oslav neohroženě vrhali...

Až přiletí Kimova raketa. V Tokiu cvičili poplach při útoku z KLDR

Cvičný poplach v případě severokorejského raketového útoku v Tokiu (22. ledna...

V japonském hlavním městě Tokiu se v pondělí uskutečnil nácvik evakuace v případě severokorejského raketového útoku....

Najdete na iDNES.cz