Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


On-line reportáž

On-line reportáž
Vážení čtenáři, situace po nočním řádění vichřice se uklidňuje. Děkujeme za pozornost. V případě zhoršení počasí reportáž opět otevřeme. Redakce iDNES.cz. - ČTĚTE ZDE
17:16
Rychlíky z Čech do Německa přes Děčín se opět rozjely. První dva spoje k západním sousedům odjely přes přechod Děčín - Bad Schandau po 16. hodině, sdělil mluvčí Českých drah Aleš Ondrůj.
15:57
Silný vítr v noci odřízl od dodávek vody několik míst na Příbramsku a v okolí Prahy. Příčinou byly výpadky elektrického proudu. Rozsah škod vodohospodáři zjišťují.
15:12
Pražští hasiči vyjížděli od šesté hodiny ráno k dalším 150 zásahům. Podle jejich mluvčího Víta Pernici se očekávají další případy. Hasiči očekávají posílení záloh.
14:52
Vichřice má v Česku čtvrtou oběť. Padající strom zabil odpoledne v Řevnicích u Prahy 65letého muže. Včera přišli o život hasič a dva mladíci v autě. více zde
13:29
Orkán, který se přehnal přes ČR, způsobil výpadky pevných i mobilních sítí. Část vysílacích stanic byla totiž bez energie. Lokální výpadky hlásí všichni operátoři, kteří na zprovoznění sítí v plném rozsahu intenzivně pracují. více zde
13:02
Firmě ČEZ se zatím podařilo odstranit asi třetinu poruch v dodávkách energie nápáchanými vichřicí. Vedení společnosti předpokládá, že do večera bude fungovat přísun energie až 90 procentům postižených odběratelů.
12:41
 • Hasiči z Českých Velenic vyprošťují mezinárodní rychlík Silva Nortica.

  Hasiči z Českých Velenic vyprošťují mezinárodní rychlík Silva Nortica. - Hasiči z Českých Velenic vyprošťují mezinárodní rychlík Silva Nortica. / Autor: ČTK

12:37
Lesy České republiky hlásí největší kalamitu v historii firmy. Podle prvních odhadů vítr poškodil miliony metrů krychlových dřeva. Vedení zvažuje, že požádá vládu o vyhlášení krizového stavu v lesích. více zde
12:32
Na některých pobočkách České pošty nejde po noční bouři proud. Mohou zůstat zavřené celý den. Kvůli popadaným stromům na silnicích na Klatovsku a v Železné Rudě mohou nastat i problémy s doručováním důchodů.
12:28
Noční vichřice vyřadila z provozu šumavskou sedačkovou lanovku ze Špičáku na Pancíř. Popadané stromy poničily její druhou část.
12:11
 • Lesník odstraňuje vyvrácené stromy na cestě do Bystřice pod Hostýnem.

  Lesník odstraňuje vyvrácené stromy na cestě do Bystřice pod Hostýnem. - Lesník odstraňuje vyvrácené stromy na cestě do Bystřice pod Hostýnem. / Autor: Dalibor Glück MF DNES

11:54

Skoro šestikilometrový úsek silnice mezi Svatou Kateřinou a Přimdou na Tachovsku musejí hasiči čistit od polomů. Pomáhá jim v tom speciální technika schopná manipulovat s těžkými kmeny. V této oblasti způsobil vítr těžké škody, vyvrácené stromy jsou vidět i z dálnice.

 • Silnice Svatá Kateřina - Primda, odstraňování stromu

  Silnice Svatá Kateřina - Primda, odstraňování stromu - Silnice Svatá Kateřina - Primda, odstraňování stromu / Autor: Petr Ježek MF DNES

11:56
Terminál ruzyňského letiště Sever 2 se cestujícím otevře během soboty. Podle mluvčí Letiště Ruzyně se do té doby podaří opravit poškozenou střechu. Tu poničila noční vichřice.
11:48
Orkán strhl část střechy sušické městské nemocnice. Zdravotníci museli z jednotky intenzivní péče přemístit na jiné oddělení osm pacientů. Lékaři u nich nezaznamenali žádné komplikace.
11:40

Pražská záchranná služba ošetřila v noci kvůli silnému větru přes dvacet lidí. Většinou šlo o seniory, které poryvy větru srazily na zem. Jednu ženu zranila vysypaná výloha obchodu.

 • Vichrem stržený stožár vysokého napětí.

  Vichrem stržený stožár vysokého napětí. - Vichrem stržený stožár vysokého napětí u silnice mezi Ústím nad Labem a Teplicemi. / Autor: Libor Zavoral MF DNES

11:20
V Krkonošském národním parku noční orkán poškodil několik desítek tisíc metrů krychlových dřeva. Způsobil tak jednu z největších kalamit v Krkonoších za poslední léta. Lidé by do lesů ani na lesní cesty zatím podle správy parku neměli kvůli trvajícímu nebezpečí vstupovat.
11:07
V Královéhradeckém kraji je kvůli popadaným stromům uzavřeno 12 silnic druhé a třetí třídy. Největší problémy nadělaly stromy především na Trutnovsku a Náchodsku. Silničáři by měli silnice vyčistit do odpoledne.