Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


21:42
Vážení čtenáři, vážené čtenářky, on-line reportáž ze situace na českých řekách končí. Dění budeme sledovat v rámci běžného zpravodajství.
21:19
Vlaky kvůli dešťům nejezdí už jenom v úseku Chotětov - Mladá Boleslav hlavní nádraží, uvádí web Českých drah.
20:14
Přívalový déšť v podvečer způsobil lokální záplavy na několika místech Jesenicka. Voda se z kopců a polí valí do obcí a už zatopila sklepy několika rodinných domů. V České Vsi chtějí hasiči postavit provizorní hráz z pytlů s pískem. Ve Zlatých Horách hasiči právě zachraňují muže, který uvízl s autem v proudu vody. Informoval o tom mluvčí hasičů Zdeněk Hošák.
19:41
Meteorologové vydali další upřesnění - varování aktuálně rozšířili o Olomoucký kraj, kde jsou aktuálně silné bouřky a v Jeseníkách napršelo až 60 mm za poslední dvě hodiny. "Bouřková činnost se nad uvedeným územím bude udržovat i v nejbližších hodinách. V této oblasti může docházet k rychlým vzestupům hladin menších toků a dosažení povodňových stupňů," varuje meteorologický ústav.
19:34
V Olomouckém kraji hasiči už druhý den zasahovali zejména v obcích Písečná, Česká Ves, Zlaté Hory, Hradec - Nová Ves, Mikulovice, do kterých opět stekla voda z polí. V České Vsi kvůli tomu zavřeli silnici.
19:19
Na první povodňový stupeň vystoupala hladina říčky Černá v Ličově na Českokrumlovsku.
18:55
Provoz na železniční trati v úseku Velim - Kolín byl v 18:20 obnoven, píši České dráhy na svém webu. "Dochází k postupné stabilizaci provozu. Z důvodu mimořádnosti mohou být některé vlaky opožděny," upozorňují dráhy.
19:12
  • Takovou spoušť za sebou zanechala povodňová vlna, která vznikla po protržení...

    Takovou spoušť za sebou zanechala povodňová vlna, která vznikla po protržení hráze rybníku Linhard u Zduchovic na Příbramsku (28. května 2014). / Autor: HZS Příbram

18:37
Středočeští hasiči zrekapitulovali škody po protržení hráze rybníka na Příbramsku. Statik už posoudil dva domy zasažené povodňovou vlnou a nebude je nutné bourat. Hasiči už odstranili naplavené stromy a větve a musí ještě vytáhnout traktor, který do potoka smetla povodňová vlna.
18:31
Propadnutím části střechy v jedné z klatovských firem se zabývá policie. "bude probíhat znalecké zkoumání," uvedla policejní mluvčí Dana Ladmanová. Střecha, která nevydržela nápor deště, byla plechová, byla krytá polystyrenem a lepenkou.
18:09
Protipovodňová vrata na Čertovce už jsou zavřena. K uzavření došlo dříve než v 18:00. Na tuto hodinu uzavření avizoval pražský magistrát. Kvůli zvyšujícímu se průtoku vody ve Vltavě ale bylo zavírání urychleno.
17:52
Na řekách Úslava a Klabava v Plzeňském kraji pokračuje kulminace hladin. Hladina Úslavy v Koterově má běžně 14 cm, má nyní 236, ale dál zatím nestoupá. Klabava v Nové Huti má běžně 14, nyní kulminuje na 218 cm.
17:45
Zaplavené jsou také některé úseky tratě u Zruče nad Sázavou. Web Českých drah uvádí konkrétně úseky Zbraslavice - Zruč nad Sázavou, Kácov - Ledečko, Zruč nad Sázavou - Kácov.
17:37
Voda podemlela železniční trať v úseku Velim - Kolín. Od 17:00 tam nejezdí vlaky. Vlaky mezi Prahou a Kolínem jsou odkláněny přes Nymburk.
17:23
Kde zatím napršelo nejvíce? Na stanici Semčice na Mladoboleslavsku spadlo za hodinu 51 mm. Další velmi intenzivní bouřky s přívalovými srážkami a možnými úhrny přes 50 mm se udržují nad okresy Kutná Hora, Kolín, Nymburk a rozšiřují se i nad okresy Chrudim a Pardubice.
17:19
Meteorologové upřesnili výstrahu. Velmi silné bouřky a přívalové deště hrozí ve Středočeském a Pardubickém kraji. Výstraha před vysokým stupněm nebezpečí platí od 16:30.
17:13
"Na Vltavské kaskádě máme volný celý retenční prostor, který slouží pro zachycení případných zvýšených průtoků," řekla ČTK mluvčí Povodí Vltavy Michaela Pohůnková. Částečně volný je na jednotlivých vodních dílech podle ní i zásobní prostor, který nyní navíc státní podnik upouští, aby byl schopen zachytit více vody.
17:08
Mluvčí pražských hasičů Pavlína Adamcová informovala, že potapěči už vyrazili k protipovodňovým vratům na Čertovce. Vyčistili kolej vrat a připravili lana. "Až dojde pokyn, do 15 minut jsou schopni je uzavřít," řekla iDNES.cz Adamcová.
16:55
Na 3. povodňovém stupni setrvávají toky Klabava a Úslava, a to konkrétně v Koterově, Hrádku a Nové Huti. Uvádí to web Českého meteorologického ústavu.
16:53
Průtok Berounky v 16:20 v Liblíně dosáhl 1. povodňového stupně.