Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Boskovice hostily část mistrovství v rodeu

  14:53aktualizováno  14:53
Boskovice - Zhruba tisíc diváků se v sobotu v Boskovicích na Blanensku přišlo podívat na druhý díl seriálu mistrovství České republiky v rodeu. "Soutěž uvítalo místní westernové městečko Wild West City," řekl jeden z pořadatelů klání Petr Binhack s tím, že poslední třetí část mistrovství se uskuteční 8. září u Ústí nad Orlicí.

Absolutním vítězem boskovického rodea se stala Johana Moutelíková s koněm Akičita z ranče ve Vestci u Prahy. Asi třicítka soutěžících se utkala ve čtyřech disciplínách, a to chytání telete do lasa, jízdě okolo barelů, hnaní telete po trase a oddělování porotou určených kusů dobytka od stáda.

V doprovodném programu mistrovství volila odborná komise z padesáti přihlášených modelů nejlepší kostým z Divokého západu. Soutěž byla rozdělena do čtyř kategorií - indiáni, trapeři, obyvatelé městeček Divokého západu a honáci dobytka. Porotci se však podle organizátorů akce nemohli shodnout na absolutním vítězi, a tak si hlavní odměnu pět tisíc korun rozdělily mezi sebe dvě ženy.

Westernové městečko v Boskovicích vzniklo před osmi lety v nevyužitém pískovcovém lomu na okraji města. Příchozí si zde mohou prohlédnout každý den bláznivou komedii na motivy knihy Karla Maye Poklad na Stříbrném jezeře, ve které vystupují i Old Shatterhand a náčelník Apačů Vinnetou. Zpestřením jsou i noční představení tohoto kusu, poslední z nich spojené s ohňovou show se koná 18. srpna.

Autor:


Hlavní zprávy

NejčtenějšíDalší z rubriky

Otec propadl automatům, dva Jakubové pak vyhnali hazard z Jablonce

Z Jablonce nad Nisou musí zmizet hrací automaty, mohou zde zůstat jen kasina se...

Jakub Strnad ze sdružení Jablonec bez hazardu a opoziční zastupitel Jakub Macek jsou jedny z hlavních postav...

Bez elektřiny je posledních sto padesát domácností, vlaky znovu jezdí

Hasiči v Ústeckém kraji vyjeli od čtvrtečního odpoledne do pátečního rána k 152...

Kvůli vichřici, která ve čtvrtek večer zasáhla Česko, zůstávalo v pátek po 19. hodině bez elektřiny ještě 150...

Mladí puškaři míří do Uherského Brodu z celé země, mají široké uplatnění

Na Střední školu COPt v Uherském Brodě chodí čtyři stovky studentů, obor...

Na velký zájem o studium maturitního oboru technik–puškař na Střední škole COPt v Uherském Brodě reaguje Zlínský kraj,...

Najdete na iDNES.cz