Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Blíží se stěhování inspektorátů

  10:08aktualizováno  10:08
Jižní Morava - Policisté v uniformách začátkem července definitivně zmizí od okének, u nichž si řidiči vyřizují technické průkazy motorových vozidel, evidenci vozidel včetně státních poznávacích značek a řidičských průkazů. Tato dopravní agenda totiž přejde pod správu okresních úřadů.

Převod pravomocí v některých městech povede koncem června k částečnému omezení úředních hodin. Dva dny, 28. a 29. června, bude například mimo provoz pracoviště dopravního inspektorátu v Blansku. Přitom zde už déle jak půl roku dopravní inspektorát sídlí v budově okresního úřadu. "Využili jsme volných prostor v suterénu, zrekonstruovali jsme je a na převod agendy jsme tak připraveni," sdělila vedoucí referátu dopravy blanenského okresního úřadu Milada Bělehrádková.

Stěhování dopravních inspektorátů připravují také ve Vyškově a Hodoníně. "Zatím po dohodě s policií zůstanou zaměstnanci v prostorách zámku, kde sídlí nyní. V průběhu druhého pololetí předpokládáme přestěhování všech činností dopravy do budovy bývalé fary," přiblížil záměry vedoucí referátu dopravy vyškovského okresního úřadu Petr Buchta. Hodonínští úředníci připravují stěhování dopravního inspektorátu do nových prostor až koncem letošního roku. "Zatím zůstane sídlo dopravního inspektorátu na policii," řekl vedoucí referátu dopravy hodonínského okresního úřadu Jiří Sochna.

Ve Znojmě řidiče, kteří si budou muset něco vyřídit na dopravním inspektorátu, nečekají žádné změny. "Stejní pracovníci zůstanou ve stejné budově na stejných místech. Budou pouze takzvaně zcivilněni. Už dnes ale jádro tohoto oddělení tvoří civilisté, pouze dva patří k policii. Ti přejdou do civilního resortu," uvedl zástupce vedoucího znojemského dopravního inspektorátu Josef Fučík. "Protože jak okresní úřad tak policie jsou takzvané organizační složky státu, sepíše se pouze zápis o bezúplatném používání prostoru a žádný nájem tudíž okresní úřad policii za její částečné využití budovy platit nebude," sdělil vedoucí oddělení hospodářské správy znojemského okresního úřadu Aleš Říha.

Ani po převodu agendy dopravních inspektorátů na okresní úřady nedokáží úředníci odpovědět na otázku, co bude s inspektoráty po plánovaném zániku okresů. "Zatím jsou údajně připraveny k projednání na vládní úrovni čtyři verze. Co s námi bude, není rozhodnuto," uvedl například vedoucí referátu dopravy hodonínského okresního úřadu Jiří Sochna.

Ani vedoucí referátu dopravy ve Vyškově Petr Buchta nemá představu, jak bude fungovat činnost tohoto orgánu po zániku okresního úřadu. "Předpokládá se, že tuto činnost budou zajišťovat pověřené obecní úřady," řekl. Informace také chybí pracovníkům krajského úřadu v Brně. "Reorganizaci veřejné správy garantuje ministerstvo vnitra, které je i naším zřizovatelem. My jsme jen odvolací orgán," uvedl vedoucí odboru dopravy krajského úřadu Jan Pavlíček.

Jasno zatím není ani na samotném ministerstvu vnitra. "Tato otázka není rozhodnuta, mezi velmi pravděpodobnými variantami je i převod těchto agend na pověřené obce III. stupně," sdělil Jiří Hájek z odboru tisku ministerstva vnitra.

Autoři:


Hlavní zprávy

NejčtenějšíDalší z rubriky

VIDEO: Cestující museli do křižovatky tlačit autobus sněhovou břečkou

Cestující v Brně museli roztlačit autobus

Vlastní silou se museli minulý týden vypořádat někteří cestující MHD se sněhovou kalamitou v Brně. Jeden z autobusů...

Okamurův bratr chce v Praze 8 do Senátu, má už podporu místních lidovců

Hayato Okamura je aktivním členem katolické komunity v pražských Holešovicích.

Lidovci z Prahy 8 chtějí, aby za ně kandidoval do Senátu Hayato Okamura. Pokládají ho za výraznou a silnou osobnost, a...

Zeman nepřekvapil, jen se potvrzuje jeho pakt s Babišem, řekl Pospíšil

Předseda TOP 09 Jiří Pospíšil, místopředsedkyně Markéta Pekarová Adamová a...

Prohlášení prezidenta Miloše Zemana, že i když neuspěje při volbě prezidenta, jmenuje premiérem znovu Andreje Babiše,...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz