Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Blesk zapálil podkroví, hasiči hledali oheň pod plechem termokamerou

  14:34aktualizováno  14:34
Během ranní bouřky uslyšeli majitelé domu v Jablůnce na Vsetínsku podivnou ránu. Při prohlídce domu zjistili, že jim hoří střecha. V tu chvíli už zahlédli dým i sousedé a zavolali hasiče. Ti si při zásahu pomáhali i termokamerou.

Bleskem zapálená střecha domu v Jablůnce na Vsetínsku | foto: HZS Zlínského kraje

Majitel domu se spolu se sousedem nejprve pokoušel hasit pomocí práškového přístroje, ale na oheň pod plechovou střechou to bylo málo.

"Hasiči byli na místě do deseti minut od nahlášení požáru a okamžitě šli na průzkum. Velitel zásahu z místa potvrdil, že se jedná o požár v podkroví rodinného domu, který zasáhl prostor pod samotnou střechou," uvedl mluvčí hasičů Zlínského kraje Ivo Mitáček.

Bleskem zapálená střecha domu v Jablůnce na Zlínsku

Aby se hasiči dostali k ohniskům požáru, museli odstranit část plechové střechy. Vyhledávat jednotlivá ohniska požáru pak hasičům pomohla termokamera, kterou si velitel nechal přivézt z Valašského Meziříčí.

"Pomocí termokamery byly prozkoumány jednotlivé části podkroví, vyhledána problémová místa a ložiska hrozících požárů byla dohašena. Profesionálním i dobrovolným hasičům trvala likvidace požáru téměř dvě hodiny. Při požáru a zásahu nebyl nikdo zraněn," řekl mluvčí Mitáček.

Po dohašení ohořelé podkroví prozkoumal vyšetřovatel hasičů. Ten zjistil, že nejpravděpodobnější příčinou vzniku požáru byl úder blesku. Majitelé vyčíslili škodu na 300 tisíc korun.

Bleskem zapálená střecha domu v Jablůnce na Zlínsku

Autor:


Hlavní zprávy

NejčtenějšíDalší z rubriky

Muž na chodbě paneláku postřelil souseda, muži měli dlouhodobé spory

Flobertkový revolver, kterým muž ze Šumperska postřelil souseda, se kterým měl...

Vyhrožováním smrtí a střelbou vygradovaly v paneláku na Šumpersku dlouhodobé spory dvou jeho obyvatel. Agresor na...

Senior v Telči srazil na přechodu pro chodce ženu a čtyřleté dítě

Taxík ženu nabral na přední část kapoty a na sklo.

Osmdesátiletý řidič osobního vozu ve čtvrtek v Telči na Jihlavsku srazil ženu a čtyřletého chlapce. Oba chodce převezli...

V rychlém pruhu na D5 stálo auto, nebezpečnou situaci natočila záchranka

Odstavené auto v levém pruhu dálnice ohrožovalo ostatní řidiče

Krajští záchranáři upozornili na nebezpečnou situaci, kterou zaznamenali dopoledne na dálnici D5 u Plzně, kde stojící...

Najdete na iDNES.cz