Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Bitka psů a páníčků nemá viníka

  18:58aktualizováno  18:58
Konečně jsem se dočkala spravedlnosti, řekla si 29letá Jiřina Honomichlová z Plzně, když ji soudce Libor Michalec zprostil obžaloby z ublížení na zdraví. K soudu se dostala za to, že loni přerazila koštětem ruku Bedřichovi Martinovskému.

Zranění předcházela potyčka jeho retrívra s jejím rotvajlerem.

"Mám děsnou radost. Nejdřív jsem byla trestním příkazem odsouzena ke 100 hodinám veřejně prospěšných prací. Podala jsem proti tomu odpor. Soud nařídil hlavní líčení a nyní mě zprostil obžaloby," byla první slova Honomichlové, když opustila soudní budovu.

Kromě výpovědí obou aktérů sporu a jejich příbuzných se soudce neměl při rozhodování o co opřít. U potyčky totiž nebyli další svědci.

Soudce si není jistý ani v tom, kde se incident odehrál. Zatímco zraněný muž tvrdil, že byl se svým retrívrem napaden na cestě před zahradou, obžalovaná si stála za tím, že potyčka se odehrála u nich na zahradě.

"Manžel zaslechl hluk. Podíval se z okna domku a křikl, že na dvorku je cizí chlap. Běžel tam. Když jsem se podívala z okna, manžel byl ohnutý nad naším psem. A nad ním stál chlap s nožem v ruce," řekla soudci Honomichlová.

"Slyšela jsem: Já tě podříznu. Vzala jsem koště, vyběhla ven a dvakrát toho muže násadou udeřila přes ruku. Padl a pustil nůž. Ještě jsem ho udeřila do nohy," líčila svou verzi soudci.

Přivolala policisty. Mezi tím zraněný muž odcházel pryč. Na její otázky nereagoval. Ušli asi tři kilometry. Až pak je našli policisté.

Policie postupovala pomalu, tvrdí žena
Strážci zákona už ten den místo napadení ohledat nejeli. I když je o to žena žádala. Nezajistili ani nůž, kterým Martinovský dvakrát bodl výstavního rotvajlera. Ani koště, kterým Honomichlová přerazila Martinovskému ruku.

Přijeli až po čtyřech dnech. "Bylo to výslovně na moji žádost, skoro jsem je k tomu donutila," popsala žena. Na postup policistů si opakovaně stěžovala.

"Byl jsem v situaci, kdy proti sobě stála tvrzení dvou stejně důvěryhodných osob. Poškozeného a obžalované. Ani jeden nebyl v minulosti souzen nebo projednáván kvůli přestupku. Ve spisu byla lékařská zpráva o zranění poškozeného. Žádné další důkazy. Neprůkazná situace," odůvodnil osvobozující rozsudek soudce Michalec.

"Rovnou jsme se vzdali práva na odvolání," oznámila advokátka obžalované Eva Šámalová. Státní zástupce si ponechal lhůtu pro případné odvolání.

S desetiměsíčním odstupem od potyčky Honomichlová říká, že má další životní zkušenost: "Nevěřím policistům. Nevěřím už tomu, že kdybych je v nouzi potřebovala, že mi pomohou."

Autoři: ,


Hlavní zprávy

NejčtenějšíDalší z rubriky

Muž na chodbě paneláku postřelil souseda, muži měli dlouhodobé spory

Flobertkový revolver, kterým muž ze Šumperska postřelil souseda, se kterým měl...

Vyhrožováním smrtí a střelbou vygradovaly v paneláku na Šumpersku dlouhodobé spory dvou jeho obyvatel. Agresor na...

Opilec bloudil lesem. Zachránil ho hovor s otcem, který navedl policisty

Ilustrační snímek

Telefonát otci zachránil opilého mladíka, který zmateně bloudil lesem na okraji Brna a obával se umrznutí. Nakonec...

Při požáru hotelu v centru Prahy zemřeli dva lidé, další jsou v nemocnicích

V Náplavní ulici v Praze hořel hotel.

V hotelu v pražské Náplavní ulici vypukl v sobotu po 18. hodině požár. Dva lidé zemřeli, několik dalších je zraněno....

Najdete na iDNES.cz