Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Bendl přiznal lékařům, že si s nimi politici pohrávají

  12:48aktualizováno  12:48
Den po ministru Rathovi zavítal do kladenské nemocnice hejtman Petr Bendl. Byl se ujistit, že zařízení vyslyšelo jeho pokyn a poskytuje nadále péči v plném rozsahu i bez smlouvy s VZP. Před zdravotníky připustil, že si politici s lékaři a pacienty pohrávají jak s pingpongovými míčky.

Hejtman Bendl | foto: Martin Mráz

Hejtman Bendl v pondělí uvedl, že provoz čtyř zařízení, která nemají prodloužené smlouvy s VZP, hradí momentálně společnými silami Středočeský kraj a samy nemocnice.  - více zde

V kladenské nemocnici se zastavil během cesty po středočeských nemocnicích, ve kterých naděluje maminkám prvních novoročních miminek pět tisíc.

Kladenští lékaři se Bendla ptali na změny, které přišly s přechodem nemocnic na obchodní společnosti. Mají pacienty, jejichž léčba je drahá, posílat jinam, aby se neprohlubovaly ztráty? Nebo je mají v rámci Hippokratovy přísahy léčit?

Bendl lékaře upozornil, že ve vyhlášce o nemocnicích jako obchodních společnostech je formulka, která říká, že cílem nemusí být zisk. Dodal ale, že pokud nebudou mít nemocnice vyšší příjmy, nezvýší se ani mzdy. To lékaře rozzlobilo.

Ke konci diskuse, která trvala asi hodinu a půl, si vzala slovo jedna ze sester. Má prý pocit, že si politici v rámci předvolebního boje pohrávají se zdravotníky a pacienty jak s pingpongovými míčky. Bendl připustil, že má pravdu.

Vysvětlil, že je to způsobeno různými koncepcemi zdravotnictví jednotlivých politických stran. Jeho mateřská ODS má diametrálně odlišný pohled než ČSSD, s níž je spřízněn ministr zdravotnictví, z toho vyplývají časté dohady a pře, uvedl.

Autoři: ,


Hlavní zprávy

NejčtenějšíDalší z rubriky

Obec zavede nový trest pro rychlé řidiče. Propadne se pod nimi silnice

Pod rychle jedoucím autem se vytvoří díra

Radnice v Branišovicích na Brněnsku chystá novou past na řidiče překračující povolenou rychlost. Do silnice nechá...

Babiš: Pokud bych byl zásadní překážka, nemusím být za každou cenu premiér

Premiér Andrej Babiš v diskusním pořadu iDNES.cz Rozstřel. (17. ledna 2017)

Šéf ANO Andrej Babiš řekl, že o tom, kdo by měl sestavovat vládu, rozhodne vedení hnutí. „Podvolím se hnutí. Pokud bych...

Statisíce pro herce Rodena, autobus smrti a útoky v prezidentské kampani

Karel Roden (28. února 2017)

Podívejte se na Zprávy iDNES.tv. Dozvíte se, že herec Karel Roden vysoudil statisíce na bulváru, že do prezidentské...

Najdete na iDNES.cz