Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Bárta shání na dopravě prachy, tlačí na Dobeše, šeptali si poslanci

  20:56aktualizováno  20:56
Jak to vypadá, když si poslanci neformálně vyměňují názory na práci? "Přece ten Bárta tam shání... víš, co se děje na dopravě. Dyť to tam pokračuje, ten bordel a von tlačí na Dobeše a vydírá ho a vyhrožuje mu...prostě..chtěj napakovat se prachama." Slova Františka Laudáta patřila kolegovi Zbyňku Stanjurovi.

Místopředseda poslaneckého klubu a šéf pražské TOP 09 František Laudát | foto: Dalibor PuchtaiDNES.cz

Rozhovor místopředsedy klubu TOP 09 Františka Laudáta s předsedou poslaneckého klubu ODS Zbyňkem Stanjurou se odehrál v úterý po jednání Poslanecké sněmovny, upozornily Lidovky.cz.

Politici si na půdě Sněmovny vyměňovali názory na novelu zákona o pozemních komunikacích, který patří do gesce ministerstva dopravy. V tu chvíli si ale neuvědomili, že je jejich slova zachytily sněmovní mikrofony, které ještě nebyly vypnuty.

"Přece ten Bárta tam shání... víš, co se děje na dopravě. Dyť to tam pokračuje, ten bordel a von tlačí na Dobeše a vydírá ho a vyhrožuje mu, aby...prostě..tam chtěj napakovat se prachama," říká na nahrávce Laudát. Vít Bárta (VV) šéfoval ministerstvu od července 2010 do dubna 2011, po obálkové aféře a odkrytí jeho plánů na získání ekonomické a politické moci na post rezignoval. Nahradil jej stranický kolega Pavel Dobeš.

"Von se někde snaží urvat ty prachy...a už neví kde, že jo. Dyť se zeptej, co děje, Dobeš je zatlačenej do kouta, nechce se pod to podepsat," pokračuje Laudát.

Rozprava se stočila i k tomu, komu by mohlo prospět, kdyby Sněmovna souhlasila se změnou novely. Poslanci totiž měli na stole i změkčení předlohy v podobě návrhu, který by sice zakázal reklamu na billboardech, ale umožňoval by ji zachovat na navigačních a informačních tabulích.

"Připravuje se tam byznys pro Janouška, údajně, to teda je docela drsný...s těma reklamama," říká Stanjurovi Laudát. Zmiňuje podnikatele Romana Janouška, který má vazby na významné politiky. Je například letitým přítelem exprimátora Prahy Pavla Béma.

Stanjura pak Laudátovi odvětí: "Já nevim, jestli je to pravda, zrušíme jedny billboardy, aby je Janoušek mohl postavit jinde."

A jak Laudát svá slova vysvětluje? "Jen jsem říkal, na co mě lidé upozorňovali," řekl Lidovkám politik. Důkazy o tom, že pozměňovací návrh byl ušitý pro Janouška, ovšem nemá. "Já jen chci, aby se schvalovaly férové zákony, aby pro všechny platily stejné podmínky," dodal.

Novelu zákona poslanci ve středu posvětili. Novela omezuje reklamní poutače u silnic a dálnic a zavádí až třináctiprocentní slevy na mýtném pro kamiony. Návrh, který měl novelu změkčit, poslanci nakonec zamítli. (Více o hlasování zákonodárců čtěte tady.)

Autor:


Hlavní zprávy

Nejčtenější



Další z rubriky

Studenti z Třebíče smontují auto pro silničáře, výrobci tomu nevěřili

Limitovaná edice nákladního vozu Tatra Phoenix Präsident připomíná 120 let od...

Studenti třebíčské průmyslové školy budou vlastními silami stavět nákladní auto. Za 1,65 milionu korun ho pro ně koupí...

Obviněný pražský imám, zítřejší demise a bezmocný autobus v Brně

Muslimský duchovní vůdce Sámer Shehadeh v sídle Islámské nadace v Praze v roce...

Sledujte Zprávy iDNES.tv. Dozvíte se, proč byl obviněn bývalý pražský imám, co říká opozice o druhém pokusu na...

Návrh otevřít znovu velké obchody o státních svátcích poslanci odmítli

(Ilustrační snímek)

Velké obchody s plochou nad 200 metrů čtverečních zůstanou dál při některých státních svátcích zavřené. Zrušení zákona,...

Najdete na iDNES.cz