Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Bance došla trpělivost s Magnetonem

  11:04aktualizováno  11:04
Kroměříž - Rázně vymáhat své pohledávky u kroměřížské akciové společnosti Magneton se rozhodlo pražské ústředí Komerční banky. Tvrdí, že jí Magneton dluží mnohamilionové částky, které nesplácí. Vedení Magnetonu to však popírá a tvrdí, že jde zřejmě jen o nějaké nedorozumění a informační šum.

"Komerční banka se rozhodla okamžitě provést kroky směřující k zajištění návratnosti úvěrů poskytnutých kroměřížské a. s. Magneton. Tento klient přestal splácet své závazky, které se pohybují v řádu desítek milionů korun," stojí v prohlášení podepsaném tiskovou mluvčí Komerční banky Marií Růžičkovou.

Prohlášení otiskl v úterý Týdeník Kroměřížska. "Dostali jsme je od Komerční banky oficiální cestou," uvedl jeho šéfredaktor Miroslav Karásek.

Generální ředitel Magnetonu Petr Lukovics se však diví. "To je nějaký blábol, nebo informační šum. To bych o tom snad musel něco vědět," tvrdí. Ten také rozhodně popřel, že by jeho firma své úvěry u Komerční banky nesplácela. "Samozřejmě, že to, co máme s Komerční bankou nasmlouváno, plníme," prohlásil rozhodně ředitel.
Pracovníci oddělení komunikace pražského ústředí banky potvrdili, že prohlášení je autentické a redakci MF DNES je poslali faxem.

Podrobnosti však bankéři sdělovat nechtějí. Karel Tejkal z oddělení komunikace to vysvětlil citlivostí kauzy a ohledy na bankovní tajemství. "Těžko k tomu můžeme sdělit víc, než je v tiskové zprávě. Tyto zprávy jsou pro svou citlivost formulovány velmi pečlivě," uvedl.

"Komerční banka se obává případných nepřátelských kroků namířených nejen vůči ní, ale také vůči dalším věřitelům. Banka považuje za možné, že ohroženy jsou právě i nároky ostatních věřitelů společnosti Magneton," pokračuje tisková zpráva Komerční banky.

Podle odborníka na bankovnictví, který si však nepřál být v této souvislosti jmenován, to zřejmě znamená, že banka podala na Magneton žalobu pro poškozování věřitele.

"Obavy z nepřátelských kroků, jak jsou v tiskové zprávě formulovány, bývají v takových případech reálné. Firma si může říci, že když je spor vyhnán až na ostří nože, už vlastně nemá co ztratit. A rozhodne se, že své případné další příjmy použije jinak, než na splácení svých dluhů. Přelije je prostě tam, kam potřebuje. Mohou se jí hodit třeba na zaplacení nákladných právních konzultací," soudí odborník.

Ředitel Lukovics však trvá na tom, že všechno je to nesmysl. "Opakuji, že nic z toho není pravda," stojí na svém. Připustil nicméně, že vedení firmy se přece jen něco doneslo. "Je pravda, že nejste první, kdo se na to ptá. Kontaktovali jsme Komerční banku, ale nikdo nám zatím nebyl schopen nic říct. Ani na internetových stránkách Komerční banky jsme nic v tiskových zprávách nenašli," krčí rameny generální ředitel největšího průmyslového podniku na Kroměřížsku. Diví se také, proč Komerční banka Magneton o ničem oficiálně neinformovala.

Autoři:


Hlavní zprávy

NejčtenějšíDalší z rubriky

Obviněný pražský imám, zítřejší demise a bezmocný autobus v Brně

Muslimský duchovní vůdce Sámer Shehadeh v sídle Islámské nadace v Praze v roce...

Sledujte Zprávy iDNES.tv. Dozvíte se, proč byl obviněn bývalý pražský imám, co říká opozice o druhém pokusu na...

Pražský imám představoval méně přívětivou tvář islámu, říká arabista

Muslimský duchovní vůdce Sámer Shehadeh v sídle Islámské nadace v Praze v roce...

Policie obvinila bývalého pražského imáma Sámera Shehadeha z podpory terorismu. Spolu s ním i jeho bratra Omara, který...

Středočeský výbor ROP čeká po bitvě o Čapí hnízdo přeobsazení

Středočeský kraj má novou koalici, dohodu podepsaly ANO, ČSSD a KSČM. Potvrdila...

Výbor regionální rady ROP Střední Čechy, který odmítl vyjmout projekt Čapí hnízdo z evropského financování, čeká...

Receptem: Lehký rýžový salát s ledovým salátem
Receptem: Lehký rýžový salát s ledovým salátem

Opravdu skvělá rychlovka, pokud se snažíte držet linii.

Najdete na iDNES.cz