Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Autobazar vymyslel nový podvod

  12:12aktualizováno  12:12
Policie řeší nový způsob leasingového podvodu. Vydělává autobazar. Vůz, který dostal do komise, bez vědomí majitele prodal přes fiktivní osobu leasingové společnosti. Od ní inkasoval peníze. Vůz pak jako neprodejný vrátil původnímu majiteli.

Ten, když se ho pak pokusil prodat v dalším autobazaru, zjistil, že vůz už není jeho.

Policii na podvod upozornil autobazar AAA Auto. Právě jeho zaměstnanci totiž při kontrole prodávaného auta zcela nový způsob, jak lze okrást majitele auta, aniž by cokoli tušil, odhalili.

"Oznámení se prověřuje," řekl iDNES bez dalších podrobností policejní mluvčí Ladislav Bernášek.

Podvod přitom začal zcela nevině. Majitel vozu Opel Vectra chtěl prodat svůj automobil v autobazaru formou komisního prodeje. V autobazaru ale stál opel měsíc a pak se vrátil k původnímu majiteli jako neprodejný.

Muž se proto rozhodl ho prodat v jiném autobazaru za hotovost. Jaké ale bylo jeho překvapení, když mu pracovníci řekli, že mu vůz nepatří, protože je majetkem leasingové společnosti.

"Další šetření nakonec ukázalo, že autobazar, u kterého se majitel poprvé pokusil prodat vůz v komisním prodeji, tento automobil bez jeho vědomí prodal formou leasingu jiné osobě, která posloužila pouze jako bílý kůň a o koupi vůbec nevěděla," sdělil iDNES Petr Nešpor ze společnosti AAA Auto.

Na tohoto fiktivního kupce nechal autobazar sepsat všechny smlouvy a uzavřel na něj také leasing. Autobazar dokonce za něj zaplatil akontaci. 

Leasingová společnost pak zaplatila celou kupní částku právě lidem z autobazaru. Ti však prodané auto vrátili původnímu majiteli a nic mu o prodeji neřekli.

"Fiktivní kupec neuhradil ani jednu splátku a leasingová společnost bude vymáhat celou částku po něm," podotkl Nešpor.

Automobil tak zůstává majetkem leasingové společnosti. Jeho původní majitel ho nemůže prodat, ani s ním jinak nakládat.

Tento nový druh podvodu je podle odborníků nebezpečný především kvůli omezeným možnostem majitele ověřit si, co se s jeho vozem během komisního prodeje dělo.

"Jediný stoprocentní způsob, jak se ochránit před leasingovými podvodníky a prodlením při vyplacení částky, je odprodej vozu za hotové," potvrzuje šéf jednoho z největších českých autobazarů.

Autoři:


Hlavní zprávy

NejčtenějšíDalší z rubriky

Zdrogovaný cizinec ujížděl na letních gumách, z auta vyskočil za jízdy

Kradené BMW.

Černé kradené BMW ujíždělo na letních pneumatikám policistům v Novém Městě pod Smrkem. Řidič nakonec z auta, které mělo...

Vandal zdemoloval náhrobky na hřbitově, přitom už měl být ve vězení

Vandal poničil na hřbitově jedenáct hrobů. Když ho policisté dopadli, ukázalo...

Jen dva dny stačily policistům z Olomoucka na vypátrání vandala, který na jednom z tamních hřbitovů poničil část...

Při požáru hotelu v centru Prahy zemřeli dva lidé, další jsou v nemocnicích

V Náplavní ulici v Praze hořel hotel.

V hotelu v pražské Náplavní ulici vypukl v sobotu po 18. hodině požár. Dva lidé zemřeli, několik dalších je zraněno....

Najdete na iDNES.cz