Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Kalendář Pirelli vydražil nový majitel v poslední minutě za 165 tisíc

  11:13aktualizováno  18. prosince 17:25
Už 40. edici kultovního kalendáře Pirelli letos v aukci iDNES.cz vydražil uživatel s přezdívkou "SAK" za 165 tisíc korun. Své jméno uvádět nechce, ale prozradil, že vystupuje za občanské sdružení. Výtěžek z aukce pomůže brněnskému onkologickému ústavu.

Modelky představují kalendář Pirelli pro rok 2013. | foto:  Petr Topič, MAFRA

"Mám velkou radost," uvedl nový majitel kalendáře Pirelli. Nejvyšší částku přihodil sotva půl minuty před ukončením aukce. Podle svých slov už má s dražením předmětů pro charitu zkušenosti.

Své jméno prozradit nechtěl. "Vystupuji za občanské sdružení a domníváme se, že charita by měla zůstat v anonymitě. Není nutné kolem toho dělat mediální humbuk," řekl redakci s tím, že si cennou trofej nehodlají ponechat. "Určitě ho někomu darujeme. Ještě však nevíme komu," dodal.

Fotograf Steve McCurry pro jubilejní edici kalendáře přivedl do horké brazilské metropole jedenáct modelek, mezi nimi i Petru Němcovou, Američanku Karlie Klossovou či Brazilku Isabelu Fontana. Ale fotil i obyčejné lidi, prodavačku na tržišti, tanečníky samby, malířku v ateliéru (viz podrobnosti o letošním kalendáři).

Dražba kalendáře Pirelli

Podívejte se, jak aukce probíhala

Kultovní kalendář Pirelli se tiskne v omezeném množství a každý má své pořadové číslo. Není určen k prodeji, ale dostávají ho osobnosti z celého světa včetně například královských rodin ve Velké Británii či ve Španělsku. V mnoha zemích se kalendář draží a výtěžek jde na charitu.

Pirelli tradičně věnuje jeden výtisk i do české aukce a portál iDNES.cz letos draží kalendář už podvanácté. Zatímco loni dražba vynesla 366 tisíc korun (viz článek o loňské dražbě), letos sotva polovinu, 165 tisíc korun. Nový majitel dostane kalendář podepsaný Petrou Němcovou a navíc bude mít možnost se s topmodelkou setkat.

Nový přístroj pomůže onkologům upřesnit diagnózu

Výtěžek dražby jako každý rok získá Masarykův onkologický ústav v Brně, který peníze použije na nákup víceúčelového hrudního fantomu za 600 tisíc korun. Přání českého zastoupení v Pirelli, aby výtěžek z aukce pokryl podstatnou část ceny přístroje, tak zůstalo nevyslyšeno. "Je to asi neskromné, ale od takového kalendáře očekáváme vedle uměleckého prožitku i příležitost zamyslet se nad smyslem krásy a hledat cestu, jak ji využít k něčemu dalšímu, možná konkrétnějšímu, v každém případě však užitečnému," uvedl Zdeněk Vacl z českého zastoupení Pirelli.

Prohlédněte si kalendář

Rio de Janeiro je synonymem nespoutanosti. Steve McCurry ji na stránkách
Tepot Rio de Janeira se nezastavuje ani v hlubokých nočních hodinách.
Chvíle klidu nad těkající metropolí
Rozpustilost v podání Petry Němcové v Kalendáři Pirelli 2013

Pomocí víceúčelového hrudního fantomu lze imitovat různé druhy tkání v břiše a lze tak rychle ověřit správné funkce rentgenu nebo vyšetření CT. Dává tak pacientům jistotu, že jejich nález bude dostatečně viditelný, a tedy lékařem správně interpretovaný. Fantom také pomůže ve výuce budoucích rentgenologů, kteří se na jeho snímcích učí správně číst nálezy.

Masarykův onkologický ústav patří ke špičce ve svém oboru nejen v České republice, ale i v zahraničí. Na začátku příštího roku získá nový Morávkův pavilon, kde bude Regionální centrum aplikované molekulární onkologie. Vznikne tak kvalitnější zázemí pro onkologický výzkum.

Jak se fotil kultovní kalendář Pirelli 2013

Autor:


Hlavní zprávy

NejčtenějšíDalší z rubriky

V nemocnicích kraje už nouzový režim nehrozí, lékaři stáhnou výpovědi

Nemocnice v Pardubicích.

Spor odborů a vedení Nemocnice Pardubického kraje při vyjednávání o nové kolektivní smlouvě skončil v úterý...

Policie znovu udělala razii u Rittigových právníků kvůli krácení daní

Protikorupční policie zasahuje v sídle právnické kanceláře MSB Legal, která

Policie po letech znovu vyrazila do právní kanceláře MSB Legal. Podle Vrchního státního zastupitelství to souvisí s...

Pardubický hejtman otočil a podpořil Drahoše, chce strhnout i další

Prezident Miloš Zeman rozmlouvá s hejtmanem Martinem Netolickým při návštěvě...

Hejtman Pardubického kraje Martin Netolický před pěti lety jednoznačně vyjádřil podporu Miloši Zemanovi a při jeho...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz