Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Arcibiskup srovnal gaye s pedofily, dostal ochranku

  22:45aktualizováno  22:45
Předseda Italské biskupské konference si pustil "pusu na špacír" a nyní musí chodit s policejním doprovodem. Církevní hodnostář totiž přirovnal homosexuální vztah k incestu a pedofilii. Jako odvetu někdo na dveře katedrály, kde slouží, nastříkal sprejem "Styď se".

Arcibiskup Bagnasco patří k tvrdým odpůrcům registrovaného partnerství. | foto: Profimedia.cz

Policejní mluvčí uvedl, že arcibiskupa Angela Bagnaska doprovázeli policisté poté, co se na janovské katedrále Sv. Lorenza objevil graffiti nápis "Styď se, Bagnasco".

Bagnasco šéfuje Italské biskupské konferenci teprve od minulého měsíce. To mu ale stačilo k tomu, aby vydal několik prohlášení ke kampani církve, která brojí proti novele zákona, který by zrovnoprávnil nesezdané svazky, včetně těch homosexuálních.

Podle Vatikánu by takovýto zákon oslabil instituci manželství. Biskupská konference minulý týden dokonce vydala příkaz k tomu, aby katoličtí politici hlasovali proti zákonu. Příkaz však vyvolal nevoli kvůli zasahování církve do politiky.

Bagnasco navíc znovu popudil homosexuály během víkendu. "Proč říci ne reformám, které vytvářejí alternativy k již zavedené rodině? Proč říci ne incestu?" řekl Bagnasco na schůzce s dalšími církevními činovníky.

"Proč říci ne pedofilní straně v Holandsku?" dodal s odkazem na Holandskou stranu bratrské lásky, svobody a odlišnosti. Ta chce snížit hranici pro legální pohlavní styk ze 16 na 12 let a legalizovat dětskou pornografii.

Graffiti na kostele však odsoudili i Bagnaskovi kritici, například Sergio Lo Giudice, předseda iniciativy Arcigay, hájící práva gayů a podporující změnu zákona. "I přesto více cítím s těmi, komu Bagnaskova slova o pedofilii, a de facto i rodinách, ublížila," dodal.

Nový zákon by umožnil rovnoprávnost pro nesezdané, avšak registrované páry v případě zdravotní péče či dědictví.

Autoři: ,


Hlavní zprávy

NejčtenějšíDalší z rubriky

Ruští komunisté nasadili proti Putinovi selfmademana s vizáží Stalina

Kandidát ruské komunistické strany na prezidenta Pavel Grudinin (16. ledna 2017)

Ruská komunistická strana vyslala do letošních prezidentských voleb netradičního kandidáta. Nebude jím dlouholetý šéf...

Mladí ruští piloti twerkovali ve slipech, skandální video řeší úřady

Ruští kadeti twerkovali ve slipech, toto video vyvolalo skandál

Měla to být klukovská švanda, ale její aktéry může vyjít pořádně draho. Studenti Institutu civilního letectví v ruském...

Vězněné děti v Kalifornii se mohly umýt dvakrát ročně. Tety jsou v šoku

Manželé David Allen Turpin a Louise Anna Turpinová z Kalifornie věznili a...

Jídlo jednou denně, sprcha dvakrát ročně a žádní kamarádi. Na povrch začínají vyplouvat detaily ze života dětí, které...

Najdete na iDNES.cz