Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Američtí cyklisté se na cestě kolem světa zastavili na Džbánu

  17:40aktualizováno  17:40
Vokovice - Z Los Angeles do Prahy za sedm měsíců a 13 dní. To v době letecké dopravy sice není závratná rychlost, ale když je vám třeba osmdesát a jedete na kole, je to už výkon. Výkon to je od všech dvou set čtyřiceti cyklistů z amerického sdružení Odyssey 2000. Na kole objíždějí celý svět a posledního prosince - přesně po roce - se do Los Angeles chtějí zase vrátit. Na dva dny se zastavili také v Praze. Nocovat se rozhodli v kempu Džbán v Praze 6. Prahu, které říkají klenot, si chtějí trochu vychutnat.

Američtí cyklisté do Prahy přijeli ze severských zemí. V kempu Džbán spějí ve stanu a v pondělí budou mít jeden den volna na prohlídku města. V úterý odjíždějí do německého Pasova.

Průměrný věk cyklistů je padesát let. Nejmladšímu je dvacet a nejstaršímu osmdesát.

Skupina už procestovala dvacet devět z plánovaných pětačtyřiceti zemí. Projeli jižní Ameriku, Afriku a evropské země podél Středozemního moře. Poté se na čas vrátili do USA, a to přímo do hlavního města Washingtonu.

Z Evropy odletí do Austrálie, Japonska, Číny, Vietnamu, Nového Zélandu a pak do USA.

Každý cyklista zaplatil za tento výlet kolem třiceti šesti tisíc amerických dolarů.Částka zahrnuje snídani a večeři na každý den, ubytování, pojištění a dopravu.

Sdružení se dalo dohromady už v roce 1993. Všichni cyklisté se shodují v tom, že na cestě je nejlepší poznání různých zemí, lidí a kultur.

v kempu Džbán v Praze 6 si mapu prohlíží jedna z účastnic cyklistického maratonu, který vede celkým světem, trvá jeden rok a začíná a končí v Los Angeles. (13. srpna 2000)

Autor:


Hlavní zprávy

NejčtenějšíDalší z rubriky

Komunistům nevadí Babiš jako premiér. Budou jednat o toleranci nové vlády

Andrej Babiš a Vojtěch Filip při předvolební debatě lídrů stran v roce 2013.

Komunisté se s hnutím ANO dohodli, že budou jednat o podmínkách podpory menšinové vlády Andreje Babiše, kterého chce i...

Policie viní z terorismu bývalého imáma z Prahy. Jeho bratr válčí v Sýrii

Muslimský duchovní vůdce Sámer Shehadeh v sídle Islámské nadace v Praze v roce...

Policie podle zjištění MF DNES obvinila z terorismu první tři Čechy. Jedním z nich je bývalý pražský imám Sámer...

Škoda po tragickém požáru, odříznutá alpská střediska a soutěž dřevorubců

Hasiči jim pomáhali uniknout pomocí výsuvných žebříků. (20. ledna 2018)

Sledujte Zprávy iDNES.tv. Dozvíte se, jakou škodu způsobil víkendový požár hotelu v centru Prahy, kolik peněz žádá po...

Najdete na iDNES.cz