Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Americké úřady hledají muže, který má osm zbraní a vyhrožuje Obamovi smrtí

  16:00aktualizováno  16:00
Federální úřady vyhlásily pátrání po muži, který vlastní minimálně osm zbraní a z bankovního účtu si vybral 85 tisíc dolarů se slovy, že se chystá zabít Baracka Obamu. Policisté Daniela Jamese Murrayho obvinili z vyhrožování prezidentovi Spojených států a stále po něm pátrají.

Barack Obama během projevu v Národním archivu ve Washingtonu | foto: Reuters

Poslední stopy Murrayho končí v bance v Utahu, kde si na přepážce vybral 73 tisíc dolarů a řekl bankovnímu úředníkovi: "Jsme na misi, jejímž cílem je zabít prezidenta Spojených států." Následně účet uzavřel a beze stopy zmizel.

Policisté vědí jen to, že se pohybuje v modrém Buicku LeSabre s newyorskou poznávací značkou a vlastní nejméně osm zbraní včetně poloautomatické pistole a revolveru. Murray z New Yorku i pochází, ale na konci května ho podle CNN svědci několikrát spatřili v St. George v Utahu.

Murray na sebe upozornil v bance

Poprvé na sebe upozornil 19. května, když si zakládal účet v Zions Firsts National Bank a ukládal na něj 85 tisíc dolarů. Na přepážce prohlásil, že s Obamovým přístupem k bankám a ekonomice brzy povstanou občané a pak bude téct krev.

Sedmaadvacátého května se do banky vrátil a pokusil se vybrat 12 tisíc dolarů. Neměl však potřebné doklady. Když ho na to bankovní úředník upozornil, tak ho Murray opět slovně napadl. "Pokud ty peníze nedostanu, tak někdo zemře," prohlásil.

Murray nakonec peníze získal i bez potřebných dokladů. Odmítl šek a požadoval bankovky o nejvyšší hodnotě padesát dolarů. Zbytek peněz (73 tisíc dolarů) si vybral na konci května a zmizel.

Autor:


Hlavní zprávy

NejčtenějšíDalší z rubriky

VIDEO: Motorový člun rozdrtil loďku, rybáři vyskočili na poslední chvíli

Dramatická srážka. Loď najela do rybářského člunu

Tři rybáři v americkém Oregonu museli vyskočit z loďky do studené řeky, aby se zachránili před motorovým člunem, který...

Cestující autobusu v Kazachstánu uhořeli kvůli lampě, kterou se zahřívali

Při požáru autobusu na západě Kazachstánu zahynulo 52 lidí (18. ledna 2018)

Požár autobusu na západě Kazachstánu nezpůsobil elektrický zkrat, ale benzinová pájecí lampa. Tu cestující použili k...

Mladí ruští piloti twerkovali ve slipech, skandální video řeší úřady

Ruští kadeti twerkovali ve slipech, toto video vyvolalo skandál

Měla to být klukovská švanda, ale její aktéry může vyjít pořádně draho. Studenti Institutu civilního letectví v ruském...

Najdete na iDNES.cz