Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Městečko v prérii přišlo o jediného policistu, ve sboru zbyl jen pes

  11:35aktualizováno  11:35
V městečku Vaughn ve státě Nové Mexiko na jihu USA je jediným oprávněným strážcem zákona pes jménem Nikka. Šéf místní policie rezignoval kvůli neplacení alimentů a žádný další obyvatel města nemá právo vymáhat právo a pořádek se zbraní v ruce.

Pustými planinami Nového Mexika vedou pašerácké stezky, po kterých mexické narkokartely vozí do USA tuny drog. Ilustrační foto | foto: Profimedia.cz

Šéf místní policie Ernest "Chris" Armijo odevzdal svůj odznak a zbraň poté, co se přiznal, že v Texasu dluží desetitisíce dolarů na výživném. Kromě toho údajně prodal pro vlastní obohacení jednu z pušek, které patřily městu, informovala agentura AP.

Právní zástupce radnice David Romero prohlásil, že Armijo se nyní snaží očistit svoji pověst. Pokud se mu to podaří, není prý vyloučeno, že se bude o funkci policejního šéfa ve městě, které má podle posledního sčítání lidu 450 obyvatel, opět ucházet.

Armijo měl po ruce ještě jednoho muže, ten však není oprávněn nosit zbraň a navíc sám čelí obvinění z napadení. Jediným oprávněným členem místního policejní sboru tak zůstal pes Nikka vycvičený k hledání narkotik.

Právě drogy v tomto odlehlém kraji představují hlavní nebezpečí. Po zdejších rozbitých cestách mexické narkokartely pašují do USA tuny marihuany, kokainu a amfetaminů. Šerif okresu Guadalupe, pod který Vaughn spadá, tvrdí, že do městečka čas od času posílá své muže. Sám jich prý však nemá nazbyt.

"Aspoň jednou za měsíc město navštívím. Důležité je udržet zdání naší přítomnosti, aby lidé věděli, že jim v případě potřeby pomůžeme," říká šerif Michael Lucero. Představitelé města nyní uvažují, že najmou nového šéfa policie.

Právní zástupce radnice se však domnívá, že městečko uprostřed prérie se může obejít i bez policisty oprávněného nosit zbraň. "V Anglii policisté také nenosí zbraně. Někdy je nejsilnější zbraní při vymáhání práva komunikace," řekl Romero.

Vaughn, Nové Mexiko

Vaughn, Nové Mexiko

Autor:


Hlavní zprávy

NejčtenějšíDalší z rubriky

Postupy SWAT i dětské porno. Zpráva odhalila přípravy masakru v Las Vegas

Stephen Paddock, domnělý střelec z Las Vegas, na nedatované fotografii z...

Vyšetřování střelby na hudebním festivalu v Las Vegas pokračuje i takřka čtyři měsíce po tragédii. Policie však velký...

Spor s „Rakeťákem“ i covfefe. Donald Trump slaví rok ve funkci

Donald Trump

Donald Trump slaví rok ve funkci prezidenta Spojených států. V čele světové velmoci byl výrazný především na poli...

Zemřel „papež francouzské kuchyně“ šéfkuchař Paul Bocuse. Bylo mu 91 let

Ve věku 91 let zemřel světoznámý francouzský kuchař Paul Bocuse (na snímku...

Ve věku 91 let zemřel jeden z nejznámějších kuchařů světa Paul Bocuse. Držitel michelinských hvězd měl pověst...

Najdete na iDNES.cz