Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Američance hrozí za sex s nezletilou přítelkyní patnáct let

  14:03aktualizováno  14:03
Osmnáctiletá Američanka Kaitlyn Huntová čelí obvinění kvůli sexu, který měla se svou o čtyři roky mladší přítelkyní. I když mladší z dívek se vším souhlasila, Huntové hrozí až 15 let vězení. Na podporu Huntové lidé podepisují petice.

Kaitlyn Huntová čelí obvinění ze zneužití své čtrnáctileté přítelkyně. | foto: Reuters

Dívky se poznaly na střední škole a na podzim minulého roku spolu začaly chodit. V té době bylo mladší dívce 14 let. Se sexem údajně souhlasila, což Kaitlyn Huntové nijak výrazně nepomůže, protože souhlas její přítelkyně je podle práva irelevantní. Sex je totiž v USA legální od šestnácti let a tohoto věku mladší z dívek ještě nedosáhla. Huntová je tedy podezřelá ze sexuálního zneužívání.

Případ vyvolal vlnu zájmu napříč internetem. Petice na Change.org, kterou spustil otec Huntové, nasbírala již téměř 300 000 podpisů, skupina Free Kate na Facebooku už má přes 50 000 členů. Zastánci Kaitlyn tvrdí, že dívka je stíhána kvůli své sexuální orientaci, její obhájkyně Julie Gravesová prohlásila, že by případu nikdo nevěnoval takovou pozornost, kdyby se jednalo o vztah dívky a chlapce.

Zatímco jedni mluví o právech homosexuálů, jiní varují před možným dvojím metrem. Huntová by mohla být zvýhodněna, protože je žena, což není u obviněných ze sexuálního zneužití obvyklé. Policie ujistila veřejnost, že problémem není sexuální orientace dívek, ale věkový rozdíl mezi nimi.

Rodiče Huntové si stěžují na jednání rodičů mladší dívky: "Ti lidé za námi jako za rodiči nikdy nepřišli, nikdy se s námi nepokusili mluvit o tom, že mají se vztahem dívek problém. Snaží se moji dceru zničit. Myslí si, že moje dcera může za to, že je jejich dcera lesba," citoval Kelly Smith-Huntovou server Huffington Post.

Kaitlyn vyloučili i ze školy

To však popřel Jim Smith, otec mladší dívky, jejíž křestní jméno není uváděno. Prohlásil, že jeho dcera byla připravena o nevinnost, což si zaslouží potrestání. Smithovi se údajně již dříve snažili Kaitlyn Huntovou varovat, ale bezvýsledně. Zároveň s obviněním dosáhli i dívčina vyloučení ze střední školy, a to pouhých několik týdnů před maturitou. Kaitlyn tak studium musela dokončit na jiné škole.

Huntová se obává o svou budoucnost. "Bojím se, že přijdu o život, o zbytek svého života, že nebudu moct jít na vysokou nebo být v blízkosti dětí, svých sester a rodiny," cituje dívku CNN. Pokud by byla dívka skutečně odsouzena, mělo by to na její život ohromné následky: obtížně by sháněla práci, po určitý čas by nesměla volit, hrozilo by jí i to, že nedostane studentskou půjčku a v budoucnu nebude smět adoptovat děti.

Huntová odmítla návrh, že uzná svou vinu a stráví následující dva roky pod přísným dohledem. To podle její advokátky Julie Gravesové není přijatelné, pokud se klasifikace trestného činu nezmění na pouhý přestupek. "Je to doživotní trest za chování, které je velmi obvyklé, ať jde o muže, ženy, gaye nebo heterosexuály," řekla. "Středoškolské vztahy mohou být pomíjivé, ale odsouzení za trestný čin je navěky," dodala advokátka.

Autoři:


Hlavní zprávy

NejčtenějšíDalší z rubriky

Palestinská rodina zavraždila příbuzného, podle Hamasu donášel Izraeli

Ilustrační snímek

Členové vlivné palestinské rodiny zavraždili jednoho ze svých členů na doporučení militantní organizace Hamas....

Útok na hotel v Kábulu nepřežilo osmnáct lidí, včetně čtrnácti cizinců

Muž se snaží utéct z balkonu kábulského hotelu Intercontinental během útoku tří...

Při nočním útoku na hotel v Kábulu zemřelo osmnáct civilistů, z toho čtrnáct cizinců. Národnost cizinců afghánské...

Turecko zahájilo v syrském Afrínu pozemní operaci, prohlásil Erdogan

Situace v Afrínu v posledních dnech eskaluje (19. ledna 2018)

Turecká armáda v sobotu v severosyrském Afrínu, který ovládají kurdské milice YPG, de facto zahájila pozemní operaci....

Najdete na iDNES.cz