Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

3Com se zaměřuje na rostoucí trhy

  15:06aktualizováno  15:06
Santa Clara, Kalifornie, 20. března 2000 - Následně po vstupu Palmu na burzu oznámil 3Com další kroky k dokončení své strategické transformace vedoucí k zaměření na vysoce rostoucí trhy, technologie a produkty. 3Com bude soustřeďovat všechny své zdroje na tři odlišné síťové trhy: spotřebitelské, komerční zákazníky (zvláště malé a střední velikosti) a poskytovatele Internetových služeb. Pro tyto zákazníky dodává 3Com bezproblémové a spolehlivé připojení a vede v následujících vysoce rostoucích technologiích: IP telefonii, širokopásmovém přístupu, bezdrátovém přístupu a webových řešeních.

"3Com je stále v popředí hlavních síťových technologických změn," řekl Eric Benhamou, 3Com CEO. "Zaměřujeme se na trhy, kde máme vedoucí pozici, zatímco provádíme strategické investice v nových technologiích a zakládáme partnerství se společnostmi, které posilují naše nabídky. Navíc odcházíme z obchodů, které již pro 3Com nejsou do budoucna strategické."

"3Com se brzy stal vedoucí firmou v  oblastech  domácích širokopásmových produktů, sítí malých firem, LAN telefonii, ethernetového připojení, vzdáleného přístupu a bezdrátových CDMA řešení pro poskytovatele Internetových služeb," dodává Benhamou. "Předpokládám, že nový 3Com bude hrát hlavní roli v Internetové ekonomii. Máme dostatek energie a nadšení pro nové nastartování, vedoucí portfolio produktů, kvalitní distribuční síť, 3 miliardy USD v hotovosti a 21 let zkušeností. Toto je extrémně silná kombinace." 

Trh spotřebitelský: Zaměření na širokopásmové a bezdrátové produkty
3Com zjednoduší práci a zvýší  produktivitu profesionálů i běžných uživatelů. 3Com má široké portfolio produktů pro širokopásmové přístupy na Internet ale i pro domácí připojení do počítačové sítě. Aby mohl 3Com tento rostoucí trh lépe obhospodařovat, odchází od svých existujících analogových modemových aktivit. 3Com zamýšlí zformovat novou společnost s Accton a NatSteel Electronics a  prodá své modemové produkty této nové společnosti. Nová společnost bude vyvíjet, navrhovat a prodávat produkty pro přístup na Internet, včetně U.S. Robotics analogových modemů.

Trh malých a středních firem: Nové spojenectví, Nové síťové nástroje, Nové síťové aplikace, Nové produkty
Produkty 3Com zaměřené na malé a středně velké podniky nabízejí bohatou konektivitu, jednoduchý výběr a použití. K rozšíření těchto zařízení oznamuje 3Com spojenectví s Inktomi a Sonic Wall pro firewall produkty. Tato spojení vytvoří novou kategorii "síťových přístrojů," bohatých na vlastnosti, které pomáhají chránit a rozšiřovat web pro komerční zákazníky.

3Com se také spojil s vedoucí společností v oblasti CRM aplikací Apropos Technology. Společně budou firmám nabízet řešení pro péči o zákazníky a call centra, založená na LAN telefonech. 3Com bude integrovat Apropos Version 4 Total Interaction Management Systems s 3Com NBX 100 LAN telefonním komunikačním systémem.

3Com také oznámil partnerství, které přinese výhody LAN telefonů uživatelům bezdrátových telefonů. Díky novému spojenectví, 3Com vloží svoji NBX LAN telefonní technologii do Symbol Technologies bezdrátových telefonů, a umožní obchodním uživatelům přistupovat bezdrátově  na NBX LAN telefonní služby.
Vzhledem k zaměření na tyto aktivity opouští 3Com své rozsáhlé enterprise LAN aktivity a ruší produktovou řadu CoreBuilder s poslední zákaznickou dodávkou plánovanou na 30. června. Oznamuje rozšíření svého spojení s Extreme Networks pro poskytování "high end" přepínačů a převedení stávajících CoreBuilder zákazníků. 3Com bude nadále poskytovat všechny úrovně technické podpory. Extreme Networks bude poskytovat veškeré obchodní a marketingové služby. 3Com odchází z trhu rozsáhlých enterprise WAN řešení. Poslední dodávka produktové řady PathBuilder a NetBuilder skončí 30. června 2000. Zákazníci obdrží podporu a servis těchto produktů na období až pět let .

3Com oznámil řadu přepínačů Switch 4000. Tyto předkonfigurované systémy jsou speciálně navrženy pro malé a střední podniky. Vynikají jednoduchostí a snadnou správou v páteřních sítích. Představil SuperStack II Switch 9100, který používá technologii Gigabit Ethernet po metallických vedeních.

Trh poskytovatelů služeb: 3Com oznamuje akvizici Call Technologies k rozšíření Copper Mountain spojenectví
3Com v současné době dodává špičkové produkty pro poskytovatele služeb jako např.  telekomunikační firmy, poskytovatele služeb Internetu apod. Pro podporu svého vedení na trhu 3Com oznámil akvizici Call Technologies a spojení s Copper Mountain. Získání Call Technologies dokončuje aktivity spojené s akvizicí LAN Source v prosinci 1999 a dostává 3Com do vedení na poli Unified Messaging produktů a služeb.

K dalšímu rozšíření existujících OEM vztahů s Copper Mountain 3Com také oznámil, že Copper Mountain DSLAM produkty se nyní stanou novým prvkem 3Com CommWorks služeb a podpoří vstup 3Com na DSL trh. Produkty budou prodávány firmou 3Com pod názvem Total Control 500. CommWorks architektura zahrnuje možnosti dial-up přístupu, bezdrátové připojení a kabelovou infrastrukturu.

"3Com je vedoucí dodavatel síťových řešení pro spotřebitele, malé a střední firmy a poskytovatele služeb, kteří hledají  jednoduchá řešení pro jejich náročné úkoly," řekl Bruce Claflin, 3Com president a COO. "Naše produkty jsou technologicky pokročilé a dodávané v jednoduchých, ale vyspělých řešeních. Navíc nabízejí vysokou dostupnost a variabilitu komunikace - jak drátové, tak bezdrátové. 3Com rozšíří své vedení v širokopásmových technologiích, IP telefonii, bezdrátovém přístupu a webových služeb. Budeme partnery špičkových dodavatelů služeb, se kterými budeme spolupracovat na nových projektech a vyvíjet a dodávat nová řešení  našim zákazníkům přes největší zprostředkovatelskou síť na světě."

Autor:


Hlavní zprávy

Nejčtenější

Dvanáctiletý chlapec se nebál říct pravdu. Zachránil tím kamarádovi život

Dvanáctiletý Jaroslav Šísl (vpravo) zachránil život o rok mladšího kamaráda...

Dvanáctiletý Jaroslav Šísl pomohl zachránit život svého o rok mladšího kamaráda Jiřího Kadlece, který si při pádu těžce...

USA nad Koreu poslaly raptory. Evakuujte Američany, zní z Washingtonu

Jižní Korea a USA zahájily masivní společné letecké cvičení.  Na snímku stroj...

Jižní Korea a USA zahájily masivní společné letecké cvičení. Manévry odsoudila jako provokaci Severní Korea, která...Severokorejské lodě duchů připlouvají k Japonsku, jsou symbolem bídy KLDR

Jeden ze člunů, které v uplynulých týdnech připluly k pobřeží Japonska.

Kritický nedostatek potravin a zahraniční měny přispívá k tomu, že je na pobřeží Japonska vyplavováno stále více silně...

VIDEO: Skladníci obklíčili ujíždějící zloděje vysokozdvižnými vozíky

Skladníci v akci. Zloděje obklíčili vozíky

Zaměstnanci ostravské prodejny stavebnin společnými silami zadrželi trojici zlodějů, která se pokusila vykrást...

Němečtí piloti se bouří. Odmítají létat s deportovanými migranty

Do Afghánistánu se vrátila skupina 34 běženců, kteří byli deportováni z...

Piloti po celém Německu odmítají odvážet neúspěšné žadatele o azyl zpátky domů. Vadí jim zejména létání s migranty do...Další z rubriky

OBRAZEM: Laureáti Nobelovy ceny si převzali ocenění

Šéfka Mezinárodní kampaně za zrušení jaderných zbraní (ICAN) Beatrice Fihnová...

Laureáti si v neděli na slavnostním ceremoniálu v Oslu a ve Stockholmu převzali Nobelovy ceny. S cenou se pojí i...

V Británii a Itálii komplikuje sníh dopravu, Němci se obávají záplav

Sníh komplikuje dopravu také v Londýně (11. prosince 2017)

Evropu dál trápí rozmary počasí. V Německu po víkendovém přívalu sněhu hrozí v některých částech povodně. K normálu se...

Trajekt ve Francii uvázl v bouřce na mělčině, evakuovali tři sta lidí

Trajekt s více než třemi stovkami lidí na palubě uvízl během neděle v Calais na...

Trajekt s více než třemi stovkami lidí na palubě v neděli uvázl v Calais na severu Francie. Když se v bouřlivém počasí...Najdete na iDNES.cz