Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


On-line reportáž ze střetu radikálů a policie v Litvínově
Vážení čtenáři, on-line reportáž z Litvínova končí. Děkujeme za pozornost, případný další vývoj budeme sledovat v článcích. Redakce iDNES.cz
18:41
Policie hlásí 15 zadržených radikálů a 14 zraněných - sedm policistů a sedm extremistů. "Dvanáct osob je podezřelých z trestného činu výtržnictví, tři z přestupku neuposlechnutí výzvy veřejného činitele," uvedla policejní mluvčí.
18:26
Litvínov není jediným místem, kde si dali sraz extremisté. Přibližně 50 přívrženců krajní pravice pochoduje také v Kopřivnicí na Novojičínsku. Skupina v maskách a černých oděvech na nepovolené akci vyvolává hesla jako "Obrana a národ". Situaci ve městě monitoruje desítka policistů, zatím nezaznamenali žádné výtržnosti.
18:27
Policie dementovala informace o použití rušiček.
18:22
Podle policejní mluvčí se asi stovka radikálů přemístila do restaurace na litvínovském nádraží. Někteří extremisté se ale stále zdržují v lese a občas partyzánsky zaútočí na policisty, jednotky proto stále zůstávají na místě.
18:13
  • Tma komplikuje policejní zásah proti radikálům v Litvínově.

    Tma komplikuje policejní zásah proti radikálům v Litvínově. / Autor: Martin Adamec, MAFRA

18:05
V místě, kde jsou policejní zátarasy, stojí asi 30 lidí. "Z toho asi tak deset je extremistů, zbytek je místní omladina a důchodci, kteří se hádají s policií. Působí to až groteskně," hlásil z místa reportér MF DNES.
18:00
Zatím není jasné, zda radikálové nabírají síly k dalšímu pokusu proniknout pod rouškou tmy do sídliště, anebo střety s policisty vzdají. Nad místem létá policejní vrtulník s bodovým světlem, jímž míří do míst, kde se extremisté soustřeďují.
17:56
  • Při střetu pravicových radikálů s policisty došlo k několika zraněním.

    Při střetu pravicových radikálů s policisty došlo k několika zraněním. / Autor: Martin Adamec, MAFRA

17:55
Policie v průběhu protestů zbila jednoho novináře, další kameramanka dostala dlažební kostkou.
17:50
S radikály vyjednává antikonfliktní tým, zatím ale neúspěšně.
17:37
Policie podle neověřených informací použila rušičky, aby se extremisté mezi sebou nemohli domlouvat pomocí mobilních telefonů.
17:36
Policisté proti radikálům znovu použili vodní dělo. Ti ale zaujali pozici a neustupují.
17:30
Radikálové se srocují před Janovem, už nejsou ve skupinkách. V přístupu na sídliště jim brání kordon policistů a těžká technika. Extremisté provolávájí hesla jako "Všichni Češi, pojďte s námi" a nadávají policistům.
17:11
  • Pravicoví radikálové se snažili v Litvínově proniknout na romské sídliště Janov

    Pravicoví radikálové se snažili v Litvínově proniknout na romské sídliště Janov - Litvínov (17. listopadu 2008) / Autor: ČTK

17:06
Podle policejní mluvčí policisté dosud zadrželi tři pravicové radikály. Při střetech byli zraněni čtyři lidé - tři policisté a jeden extremista.
17:04
Část radikálů se rozhodla Janov dobýt od lesa, který je nad sídlištěm. Policisté je do lesa nenásledovali, ale hlídají všechny přístupové cesty do Janova. Situace začíná být kvůli tmě nebezpečná.
16:52
Radikálové se zastavili v Podkrušnohorské ulici a běží do postranních uliček, kterými se snaží dostat zpět blíž k Janovu. Policisté proti nim používají slzný plyn.
16:45
Boje se přemisťují od Janova směrem zpátky do města, policisté na radikály stříkají vodu z vodního děla.