100 POHLEDŮ: Reklama na idylku v Montreux

Pro období let 1890 až 1914 se vžilo označení Belle Époque - „krásná doba“. Právě v tomto období vznikla většina fotografií, které jsme zařadili do seriálu 100 pohledů. Během roku 2017 vám v něm nabídneme méně známé pohledy z Česka i z některých evropských zemí.

Švýcarské městečko Montreux | foto: koláž iDNES.cz

Rozptyl tipů byl tentokrát větší než obvykle, přesto jich většina mířila do správného cíle.

Fotogalerie

Pohlednici švýcarského Montreux pořídil kolem roku 1900 místní fotograf Constant Marmillod, který působil ve fotografické dílně Paula Guinarda-Forcarda.

Městečko se zhruba 26 tisíci obyvateli se nachází ve frankofonním kantonu Vaud. Montreux obklopují působivé přírodní kulisy - město omývají vody Ženevského jezera a shlíží na něj alpské vrcholy. Dobře jej znají například fanoušci jazzu, koná se zde totiž proslulý festival.

Portál iDNES.cz spustil v lednu 2016 seriál nazvaný 100 pohledů na Česko. Měl obrovský úspěch, proto jsme se rozhodli v něm pokračovat, i když v mírně pozměněné formě. Kromě pohledů z České republiky tak letos v seriálu nazvaném jednoduše 100 pohledů najdete i snímky z některých evropských zemí. Většina dosud nepublikovaných snímků pochází z archivu historika Pavla Scheuflera. Text k jednotlivým fotkám, u nichž mohou čtenáři opět hádat, odkud jsou, pak doplníme i o aktuální fotografii a informace o místě.

Sdílet článek Facebook Twitter Google Plus

Další z rubriky Sto pohledů