Zastupitelům se nelíbí úprava délky sukní

Zlín - Zlínským zastupitelům se nelíbí návrh pracovního řádu zlínského magistrátu, který mimo jiné určuje, jak dlouhé sukně musejí mít jeho úřednice. O konečné podobě pracovního řádu ovšem nerozhodují zastupitelé, ale vedení úřadu. Řád začne platit od 1. května a úřednice by podle něj nesměly v zaměstnání nosit kratší sukně než deset centimetrů nad koleny.Glosu Martina Komárka si můžete přečíst zde.

"Je nedůstojné, aby něco takového úřad nařizoval. Zaměstnanci magistrátu jsou přijímáni ve výběrovém řízení a jsou si jistě vědomi určitých požadavků, včetně nároků na oblékání," poznamenala zastupitelka Jana Bubeníková.

Bubeníková si nedovede představit, jak bude tým "měřičů" délku sukní kontrolovat.

Jak mají chodit úředníci a jak vypadal pracovní řád v roce 1870?

Podle zastupitele Oldřicha Rybaříka je zřejmě Zlín v této věci světovou raritou, o níž se, jak zjistil, hovoří a píše už i v zahraničí.

Nové předpisy se týkají všech čtyři sta zaměstnanců magistrátu. Každý úředník dostal návrh předpisů a o konečné podobě rozhodne po zvážení všech připomínek tajemník radnice Zdeněk Mikel.

"Je to skutečně věc tajemníka, který konečný návrh řádu zveřejní v nejbližších dnech. Zastupitelstvo o tom nerozhoduje," řekla mluvčí magistrátu Dana Daňová.

Nový pracovní řád nepovažuje za únosné ani to, aby úředníci nosili průhledné svršky oděvů a krátké kalhoty. "Rifle podle návrhu mohou naši úředníci nosit pouze v neúřední dny," dodala mluvčí.

Úředníci by neměli na pracovišti chodit v bačkorách ani v pantoflích. Za přijatelnou a slušnou se považuje jen uzavřená bota.

Návrh pracovního řádu by mohl způsobit problém například pracovníkům odboru městské zeleně, kteří pracují převážně na ulicích a parcích.

,

Eurovolby 2024

Volby do Evropského parlamentu se v Česku uskuteční v pátek 7. a v sobotu 8. června 2024. Čeští voliči budou vybírat 21 poslanců Evropského parlamentu. Voliči v celé Evropské unii budou rozhodovat o obsazení celkem 720 křesel

Nejlepší videa na Revue