Výstavy

NÁRODNÍ TECHNICKÉ MUZEUM Kostelní 42: Dřevo v pohybu (do 1. 4.) - Výstava dřevěných pokladniček Svatopluka Krále a Františka Kolínského.
NÁRODNÍ TECHNICKÉ MUZEUM Kostelní 42: Dřevo v pohybu (do 1. 4.) - Výstava dřevěných pokladniček Svatopluka Krále a Františka Kolínského. Pour le Plaisir - obrazy (do 4. 3.) - Výstava obrazů - Zuzana Hulka, Alix Le Meleder a Luc Rigal.

MUZEUM HLAVNÍHO MĚSTA PRAHY Na Poříčí 52: Praha v díle Karla Postla a jeho žáků (do 25. 3.) - Malba, grafika a veduty české krajinářské školy první poloviny 19. století. Historická Praha a Langweilův model města.

ČESKÉ MUZEUM VÝTVARNÝCH UMĚNÍ Husova 19 - 21: Hana Wichterlová (do 15. 4.) - Výstava celoživotního díla sochařky, která patří k nejvýznamnějším představitelkám českého moderního umění.

GALERIE KOLÁŘOVÝCH Betlémské náměstí 8: Běla Kolářová (do 18. 3.) - Expozice představuje komplexní průřez autorčinou tvorbou od počátku šedesátých let až do poloviny let devadesátých.

GALERIE JOSEFA SUDKA Úvoz 24: Jan Hudeček - Fotografie (do 1. 4.) - Výstava přibližuje fotografický odkaz tohoto tragicky zemřelého umělce. Jan Hudeček (1955-1989) zaujal zejména svou volnou tvorbou, kterou v 80.letech vybočoval z hlavního proudu mladé české fotografie.

GALERIE RUDOLFINUM Alšovo nábřeží 12: Bettina Rheims - I.N.R.I. (do 6. 5.) - Projekt francouzské fotografky Bettiny Rheims a francouzského spisovatele, filozofa a fotografa Serge Bramlyho, kteří tak představují svoji verzi evangelií v současnosti. Protagonisty jednotlivých figur Písma jsou herci a modelky.

GALERIE JAROSLAVA FRAGNERA Betlémské náměstí 5a: Poslední dekáda milénia očima kritiků (do 31. 3.) - Expozice architektury v Čechách a na Moravě v posledním desetiletí 20. století.

GALERIE VÁCLAVA ŠPÁLY Národní třída 30: Vladimír Skrepl (do 1. 4.) - Výstava zahrnuje obrazy, objekty a instalace.

LOBKOVICKÝ PALÁC - EXPOZICE NM, Pražský hrad: Kovová plastika (do 18. 3.) - Výstava představuje díla domácích a zahraničních uměleckých kovářů ze sbírek Muzea Komenského v Přerově, která jsou běžně vystavena na hradě Helfštýně.

NÁPRSTKOVO MUZEUM Betlémské náměstí 1: Mapuche - lidé země (do 27. 5.) - Výstava, věnovaná památce českého etnografa Milana Stuchlíka (1932–1982), představuje materiální a duchovní kulturu domorodých obyvatel jižní části středního Chile. Světlo nad Tripolisem - fotografie B. Machulky 1898-1902 (do 8. 4.) - Bedřich Machulka, cestovatel, lovec zvěře a organizátor loveckých safari v Africe, fotografoval Tripolis jako město obývané pestrou směsicí národů.

NÁRODNÍ GALERIE - KLÁŠTER SVATÉHO JIŘÍ Pražský hrad: Dílo sezony I: Matyáš Bernard Braun - Sv.Juda Tadeáš (do 1. 4.) - Proslulá Braunova socha svatého Judy Tadeáše byla podrobena kompletní restauraci a vrací se doplněna příslušnou restaurátorskou dokumentací jako dílo sezony. Ignác Rohrbach - Restaurovaná díla (do 1. 4.) - Výstava shrnuje výsledky rozsáhlé práce památkového charakteru, jejímž cílem bylo rehabilitovat sochařský soubor Ignáce Rohrbacha.

NÁRODNÍ GALERIE - PALÁC KINSKÝCH Staroměstské náměstí 12: Od Edgara Degase ke Gerhardu Richterovi (do 25. 3.) - Výstava představuje více než dvě stovky kreseb nejvýznamnějších umělců v několika tematických oddílech. Mezi vystavovanými jsou Degas, Pissarro, Giacometti, Schwitters, Klee, Hamilton a další.

NÁRODNÍ MUZEUM Václavské náměstí 68: Etiopie, stará Afrika (do 18. 3.) - Na šest desítek fotografií reportéra magazínu Koktejl Hynka Adámka a fotoreportéra Reflexu Jana Šibíka přibližuje východoafrický stát a jeho obyvatele, jak byli viděni v letech 1994-1999.

OBECNÍ DŮM náměstí Republiky 5: Frank Lloyd Wright and the living city (do 15. 4.) - Výstava souborně představuje dílo amerického architekta Franka Lloyda Wrighta (1867-1959).

PEDAGOGICKÉ MUZEUM J. A. KOMENSKÉHO Valdštejnská 20: Barvy minulosti (do 9. 3.) - Výstava látek, kreseb a textů, které vznikly spoluprací Rakouské školy v Praze se školami v Rakousku, Španělsku, Rumunsku a Velké Británii.

POLSKÝ INSTITUT Václavské náměstí 51: Piotr Dumala (do 30. 3.) - Výstava kreseb.

POŠTOVNÍ MUZEUM Nové mlýny 2: Automobil ve službách pošty (do 1. 4.)

PRAŽSKÝ DŮM FOTOGRAFIE Haštalská 1: Jan Reich - Dům v krajině (do 18. 3.) - Soubor černobílých fotografií městského a krajinného zátiší, vyznačujících se originálním autorským rukopisem.

PRAŽSKÝ HRAD - OBRAZÁRNA Pražský hrad: Opus Italicum - Italští renesanční a barokní umělci v Praze (do 4. 3.) - Výstava mapuje vliv italské architektury na architekturu v Čechách v 16.-18. století. Expozice vznikla za podpory společnosti Praha - Evropské město kultury 2000 a Italského kulturního institutu v Praze.

SLOVENSKÝ INSTITUT Purkyňova 4: Plenér Liptov (do 4. 3.) - Výstava obrazů krajiny Liptova, jak ji zachytili výtvarníci ze sedmi zemí světa.

BRITSKÁ RADA Národní 10: Tord Boontje: Válečné fotografie Ladislava Sitenského (do 16. 3.) - Výstava snímků Ladislava Sitenského pořízených během 2. světové války v Británii, kde působil jako člen 312. letky.

RAKOUSKÝ KULTURNÍ INSTITUT Jungmannovo náměstí 18: Klimt, Kokoschka, Schiele - Trojhvězdí z Vídně kolem roku 1900 (do 16. 3.) - Výstava v Galerii Oskara Kokoschky v budově Rakouského kulturního institutu.

STAROMĚSTSKÁ MOSTECKÁ VĚŽ Karlův most: Hudba věžních ochozů - Výstava starých hudebních nástrojů ze sbírek Národního muzea v gotické věži Karlova mostu.

TYRŠOVO MUZEUM TĚLESNÉ VÝCHOVY A SPORTU Újezd 450: Zrcadlo doby - český sportovní a tělovýchovný diplom 1891-2001 (do 21. 5.)

VALDŠTEJNSKÁ JÍZDÁRNA Valdštejnská 3: Praha zmizelá (do 4. 3.) - Expozice představuje zmizelou podobu a atmosféru staré Prahy v devatenáctém a na počátku dvacátého století. Součástí výstavy je soubor historických, nikdy neuskutečněných architektonických plánů a vizí.

ŽIDOVSKÉ MUZEUM Jáchymova 3: Vavro Oravec - Obrazy (do 30. 4.) - Výstava obrazů. Židovské dějiny, tradice a zvyky. Dějiny Židů v Čechách a na Moravě od počátků osídlení do začátku emancipace - první část expozice v Maiselově synagoze, druhá část ve Španělské synagoze. Památník 80 tisíc obětí holocaustu z řad českých a moravských Židů a výstava dětských kreseb z Terezína v Pinkasově synagoze.

MUZEUM POLICIE ČR Ke Karlovu 453/1: Luděk Vondra - Duše v dřevě zakletá (do 15. 3.)

CHODOVSKÁ TVRZ Ledvinova 9: Jiří Mocek (do 11. 3.) - Výstava z díla významného autora, který vstoupil do českého uměleckého života na přelomu šedesátých a sedmdesátých let. Karla Ryvolová (do 1. 4.) - Grafika a koláže autorky, která mimo jiné působí jako pedagožka na VŠUP.

KC KAŠTAN Bělohorská 150: Ivo M. Kopaninský (do 2. 4.) - stamp-art, koláže, kombinované techniky


Eurovolby 2024

Volby do Evropského parlamentu se v Česku uskuteční v pátek 7. a v sobotu 8. června 2024. Čeští voliči budou vybírat 21 poslanců Evropského parlamentu. Voliči v celé Evropské unii budou rozhodovat o obsazení celkem 720 křesel.

Video