Výstavy

CÍSAŘSKÁ KONÍRNA - PRAŽSKÝ HRAD: Akt v české fotografii (do 4. 2.) - Výstava 150 děl českých fotografů.
PRAŽSKÝ HRAD: Akt v české fotografii (do 4. 2.) - Výstava 150 děl českých fotografů. Zastoupeny jsou akty od Alfonse Muchy, nezaměnitelné snímky od Františka Drtikola i meziválečná díla Jaromíra Funkeho či Jindřicha Štýrského. Expozice se dále zabývá poválečnou a současnou fotografickou tvorbou.

GALERIE FRANZE KAFKY, Staroměstské náměstí 22: Emila Medková (do 28. 1.) - Výstava fotografií čelní představitelky iluzivní fotografie.

GALERIE HL. M. PRAHY - DŮM U KAMENNÉHO ZVONU, Staroměstské náměstí 13: Elegie avantgardy - Zdeněk Rykr (do 5. 1.) - Výstava výrazné osobnosti české meziválečné avantgardy - malíře, grafika, scénografa a designéra, který experimentoval s netradičními technikami a materiály.

GALERIE JIŘÍHO A BĚLY KOLÁŘO VÝCH, B etlémské náměstí 8: Litografie v českém výtvarném umění (do 21. 1.) - Mezi vystavená patří Anderleho, Bornova, Čapkova, Fillova, Istlerova, Janečkova, Laštovkova, Lhotákova, Sklenářova, Šímova, Srncové, Špálova, Švabinského, Tichého a Zrzavého díla.

GALERIE U DOMINIKÁNŮ, Jilská 7a: České betlémy. (do 5. 1.) - Expozice zaměřená na tradiční betlemářskou tvorbu. Výstavu pořádá Bonsai servis Praha. Ingrid Glaserová (do 31. 1.) - Výstava obrazů a grafiky

GALERIE V BURZOVNÍM PALÁCI, Rybná 14: Benedikt - Hájek - Janda - Mareš - Smolák - Šerých - Wagner (do 31. 1.) - Společná výstava obrazů.

OBECNÍ DŮM, Náměstí Republiky 5: Karel Špillar 1871-1939 (do 14. 1.) - Monografická výstava, která klade důraz na symbolické, dekorativní a dokumentární stránky umělcovy tvorby. Expozice představuje zejména období mezi lety 1902-1908, kdy autor působil v Paříži a v Normandii.

PEDAGOGICKÉ MUZEUM J. A. KOMENSKÉHO, Valdštejnská 20: Stálá expozice: J. A. Komenský a česká škola - Expozice o životě a díle Komenského, sbírka starých školních pomůcek, učebnic a školní třída z 19. století. Vánoce v Pedagogickém muzeu (do 14. 1.) - Výstava obsahuje ukázky tradičních českých betlémů a paličkované krajky s vánoční tématikou.

PRAŽSKÝ HRAD - OBRAZÁRNA, II. nádvoří: Opus Italicum - Italští renesanční a barokní umělci v Praze (do 4. 3.) - Výstava mapuje vliv italské architektury na architekturu v Čechách v 16.-18. století. Expozice vznikla za podpory společnosti Praha - Evropské město kultury 2000 a Italského kulturního institutu v Praze.

RUDOLFINUM, Alšovo nábřeží 12: Křídla slávy (do 14. 1.) - Expozice připomínající vliv francouzského kulturního dění na formování českého kulturního prostředí v poslední čtvrtině 19. a prvním desetiletí 20. století. Ústřední osobností výstavy je Vojtěch Hynais. Mezi dalšími vystavovanými umělci jsou: Antonín Chittussi, František Kupka, Jean-Auguste-Dominique Ingres a další.

STARÝ KRÁLOVSKÝ PALÁC - Stará registratura, Václavova sloupová síň: Vyznamenání prezidentů republiky - Řád bílého lva (do 7. 1.) - Poprvé v historii jsou vystaveny kolekce řádů, které naši prezidenti obdrželi, a také dochované dekrety, uniformy a prezidentské standarty. Druhá část expozice je věnovaná nejvyššímu vyznamenání, které naši prezidenti udělují - Řádu bílého lva.

STARÝ KRÁLOVSKÝ PALÁC , Pražský hrad: Relikviář sv. Maura (do 7. 1.) - Výstava nabízí mimořádnou příležitost seznámit se s postupem restaurátorské práce na relikviáři sv. Maura před jeho definitivním vystavením na hradě Bečově.

UMĚLECKOPRŮMYSLOVÉ MUZEUM , 17. listopadu 2: Česká móda 1940 - 1970 (do 25. 2.) - Výstava představuje českou módu na originálních oděvech a oděvních doplňcích ze sbírek Uměleckoprůmyslového muzea v Praze. Expozice bude doplněna několika videoprojekcemi.

GALERIE CHODOVSKÁ TVRZ, Ledvinova 9: Václav Hrůza - keramika (do 2. 1.) - Výstava absolventa VŠUP v ateliéru profesora Otty Eckerta. Expozice designu a tvorby v architektuře.

LETOHRÁDEK PORTHEIMKA, Štefánikova 12: Roman Havelka (do 1. 1.) - Výstava obrazů jihomoravského výtvarníka, jenž se stal jedním z nositelů krajinářské tradice českého malířství.

GALERIE SCARABEUS, Jana Zajíce 7: Třebíčtí betlemáři (do 14. 1.) - Pocta bratřím Charvátům. Výstava z malířské, grafické a loutkářské tvorby.

NÁRODNÍ GALERIE - VELETRŽNÍ PALÁC, Dukelských hrdinů 47: Vincenc Kramář - Od starých mistrů k Picassovi (do 28. 1.) - Výstava představuje osobnost sběratele, historika a teoretika umění, jeho kulturní aktivity a proslulou sbírku francouzského umění. Expozice je součástí projektu Praha - Evropské město kultury 2000.

NÁRODNÍ TECHNICKÉ MUZEUM, Kostelní 42: Valonsko/Brusel (do 31. 1.) - Výstava designu.

NÁRODNÍ ZEMĚDĚLSKÉ MUZEUM, Kostelní 42: Utkaný most (do 14. 1.) - Výstava prací studentů Střední umělecké školy textilních řemesel v Praze a Školy uměleckých řemesel Hämeen Ammattikorkeakoulu z Finska. Vývoj výroby potravin v 19. a 20.století. Stálá expozice představuje staré řemeslné nářadí, výrobní nástroje a dílenská zařízení.

MUZEUM HLAVNÍHO MĚSTA PRAHY, Na Poříčí 52: STÁLÉ EXPOZICE: Historická Praha - dějiny města a jeho obyvatel od pravěku do roku 1620, Langweilův model Prahy z let 1826 - 1834: Tradice českých Vánoc (do 13. 1.) - Výstava ze sbírek Pražských betlemářů. Přítel příteli (do 7. 1.) - Výstava s podtitulem Wlastimil Hofman Jiřímu Karáskovi ze Lvovic. Expozice obrazů a kreseb Wlastimila Hofmana (1881 - 1970), rodáka z pražského Karlína, který je jedním z nejvýznamnějších malířů polského symbolismu.

GALERIE 9, Jandova 4: Černobílé a barevné vidění Jiřího Průchy (do 26. 1.) - Výstava fotografií

PALÁC AKROPOLIS, Kubelíkova 27: Nahlédnutí Egypt - Maroko (do 31. 1.) - Výstava fotografií Jiřího Rudolského.

Eurovolby 2024

Volby do Evropského parlamentu se v Česku uskuteční v pátek 7. a v sobotu 8. června 2024. Čeští voliči budou vybírat 21 poslanců Evropského parlamentu. Voliči v celé Evropské unii budou rozhodovat o obsazení celkem 720 křesel.

Nejlepší videa na Revue