Vyšehrad padl a jistě sestupuje

12:37aktualizováno  12:37
Vršovice/Vyšehrad - Česká fotbalová liga měla o víkendu na programu zápasy 29. kola a Pražanům se v nich vedlo zle, ani jednou nevyhráli. Domácí prohra Vyšehradu stvrdila jeho pád do divize. Na hřištích soupeřů se nedařilo Střížkovu, který byl sice v zápase na Kladně lepším týmem, ale nakonec po chybě v obraně prohrál s SK Kladno 0:1. Nedařilo se ani Admiře/Slavoj, která padla po bezbrankovém poločase v Milíně 0:2 a přerušila tak svou sérii čtyř střetnutí bez porážky. Rezerva Sparty sice vstřelila na půdě Semic dva góly, ale nakonec inkasovala třikrát a prohrála. Sparta Krč vybojovala bod na hřišti rezervy Hradce Králové 2:2.
Slavia B - Semily 1:1

Bezstarostný zápas skončil zaslouženou dělbou bodů. Slavia B začala aktivně, ale Kalivodovi v poslední chvíli ukopl míč obránce, Hottek pálil těsně vedle a bombu Mejzlíka kryl gólman Koubus. Chvíli před půlí ale předvedla Slavia B parádní akci. Míč putoval po ose Bálek, Herda, který odcentroval z pravé strany. Míč prošel až k zadní tyči, kde jej usměrnil do sítě Hottek. Po přestávce mohl Slavii přinést klid Michal, ale z úhlu trefil tyč. Po hodině hry se ke slovu dostali i hosté. Po rohu se míč odrazil k Bejdovi, jehož rána s tečí zadáků přeplachtila Hajse do sítě. Semily mohly i vyhrát, ale druhou a poslední střelu hostí na bránu, kterou vyslal z trestného kopu Pavel Šafář, vytáhl Hajs ze šibenice. Strhnout výhru na stranu Slavie mohl pět minut před koncem Bálek, ale sám před gólmanem špatně trefil v ideální pozici míč a minul branku.

Branky: 35. Hottek - 57. Bejda. Rozhodčí: Mareška. ŽK: Isteník - Šavrc, Staněk. Diváků: 191. Poločas: 1:0. Slavia B: Hajs - Dvořák - Michal, Šilhavý, Mejzlík - Bálek, Volšík, Herda, Hottek - Kalivoda, Isteník (68. Lexa). Semily: Koubus - Pavel Šafář - Emil Šafář, Kovář, Švarc - Mencl, Jeník, Bejda, Petřík - Zonyga (46. Staněk), Peledník (46. Havel).

Vyšehrad - Varnsdorf 0:2

Hosté přežili bez úhony tlak Vyšehradu v první půli, naopak chvíli před koncem dvakrát udeřili a poslali Vyšehrad do divize. Vyšehrad v úvodu dokazoval, že má chuť po vítězství, ale zklamala jej koncovka. Klímu vychytal gólman Vaňák, Socha pálil zblízka těsně vedle a po půlhodině hostující Leitner hlavičkoval do břevna. Míč se odrazil na čáru a pak už obránci stihli nebezpečí odvrátit. Po přestávce už byl aktivnější Varnsdorf. Jenže i pro jeho střelce bylo dlouho problémem trefit branku, a tak zápas spěl k remíze. Vše se změnilo až jedenáct minut před koncem, kdy po rohu Filingera dal gól Obrtlík. O chvíli později pečetil výhru hostí z trestného kopu Hyka. Vyšehrad už neměl na zvrat čas ani sílu.

Branky: 79. Obrtlík, 82. Hyka. Rozhodčí: Lhoták. ŽK: Dvořák, Balvín, Jansa - Hyka, Obrtlík, Rek, Sitarčík. Diváků: 323. Poločas: 0:0. Vyšehrad: Foferka - Balvín - Dvořák, Toman, Jansa - Volník, Klíma, Plánička (86. Sklenář), Šimek (73. Oplt) - Socha, Saidl. Varnsdorf: Vaňák - Obrtlík, Leitner, Šmalcl - Knap (85. Řičica), Runt, Filinger (88. Hubka), Hyka, Dvořák - Rek (86. Pokorný), Sitarčík.

Fotbalová juniorka Slavie o víkendu ve třetí lize pouze remizovala s týmem Sermil 1:1. Pražané sice vedli, ale hostující tým první střelou na branku domácích vyrovnal.(3. 6. 2001)