V závodě mezi koněm a člověkem zvítězil muž

0:01aktualizováno  0:01
S horkem a pískem arabské pouště se ve středu potýkal americký běžec Tom Johnson, až nakonec zvítězil v závodě na 80 kilometrů nad arabským plnokrevníkem. Rozdíl mezi Johnsonem a koněm Al-Burakem byl na závěr tohoto pozoruhodného závodu pouhých deset sekund neboli jedna koňská délka. Johnson dokončil závod po pěti hodinách a 45 minutách, když využil toho, že kůň musel během závodu celkem hodinu odpočívat.

"Tento závod byl pro mě velkou výzvou," řekl dvaačtyřicetiletý Johnson po závodě, stěží popadající dech. Jeho protivník Al-Burak byl pojmenován po mytickém okřídleném koni, o němž muslimové věří, že na svých bedrech přenesl proroka Mohameda z Mekky do Jeruzaléma.

Al-Buraka vedla Američanka Jennifer Niceová. Byl to vůbec první podobný závod na Středním východě. "Byla jsem zaskočená Tomovou schopností běžet tak dlouho a tak rychle," řekla po závodě žokejka Niceová. "Ale příště určitě vyhrajeme," dodala.

O osudu závodu nakonec zřejmě rozhodla skutečnost, že Al-Burak během závodu dvakrát odpočíval - jednou 40 a podruhé 20 minut. Johnson si po závodě stěžoval především na nesnesitelné horko, písek a velbloudy pobíhající po trase. Závod se totiž odehrával na speciální velbloudí dráze poblíž hlavního města Spojených arabských emirátů.

Hlavní zprávy

Další z rubriky

Čínský torpédobrec Che-fej v Severním moři zachycený z paluby dánské fregaty...
Číňani na Baltu. Společné námořní manévry s Ruskem startují

V Baltské moři startují společné rusko-čínské námořní manévry. Několik cvičných scénářů je podle ruského ministerstva obrany zaměřeno především na...  celý článek

Protesty proti Trumpově imigrační politice v San Franscisku (16. února 2017)