Ministr informací Kamar Zaman Kaira původně prohlásil, že nehodu přežilo osm lidí, představitel záchranných služeb Imtiaz Iláhí toto tvrzení ale později popřel s tím, že by to byl zázrak.
Jisté je, že na palubě letounu cestovalo 152 lidí. "Na palubě bylo 146 pasažérů a šest členů posádky," řekl mluvčí pákistánského úřadu pro civilní letectví Mubarik Šáh. Kromě Pákistánců byli na palubě i dva Američané a somálský obchodník.
Záchranáři našli ostatky devadesáti lidí
Záchranáři už na místě našli ostatky devadesáti lidí. "Těla leží všude kolem, nehodu nemohl nikdo přežít," řekl Bin Jamín z islámábádské policie. Podle českého velvyslanectví mezi oběťmi nejsou žádní Češi.


Poblíž pákistánské metropole Islámábádu se zřítil airbus pákistánské společnosti Airblue se 152 lidmi na palubě.
Airbus A321 pákistánské společnosti Airblue letěl z Karáčí na jihu země. Zřítil se na úpatí těžce přístupných hor Margalla severně od hlavního města.
Stroj vzlétl z Karáčí v 7:50 místního času a kontakt s řídící věží na letiště v Islámábádu ztratil krátce před přistáním o dvě hodiny později. Představitelé letištních úřadů se shodují v tom, že piloti letu 202 kvůli špatné viditelnosti zřejmě zabloudili, když se snažili přistát.
Letadlo bylo osm let staré a bez technických závad
Televizní záběry pákistánské televize Geo TV ukázaly, že v oblasti prší, vrcholky pokrývá hustá mlha a fouká silný vítr. Přesnou příčinu neštěstí ale odhalí až černé skříňky, které záchranáři zatím nenašli.
Pohoří Margalla u Islámábádu |
Podle CNN do oblasti vede málo cest, což záchranné operace velmi komplikuje. Záchranáři i vojáci se snaží dostat k troskám pěšky. Na letišti v Islámábádu se mezitím shromáždili lidé, kteří na pasažéry čekali. Mnozí z nich se snaží dovolat blízkým, další pláčou.
Letadlo bylo maximálně osm let staré a nemělo žádné známé technické závady. Airblue je druhá největší pákistánská společnost, která odbaví asi třetinu všech pákistánských domácích letů. Její stroje se na nebi objevily poprvé v roce 2004. Letka čítá stroje A320 a A321.