Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Uzávěrky ucpaly pražské silnice

  16:45aktualizováno  16:45
Začaly prázdniny a mnohé pražské ulice se proměnily ve staveniště. Kdo na letní změny v dopravě zapomněl či je podcenil, dorazil do práce i s hodinovým zpožděním. Dopravní situace ve městě je kritická. Kdo nemusí, ať nevyjíždí, nabádá policie.

Kvůli uzavírkám jsou dlouhé kolony například na Jižní spojce, Výtoni nebo Chotkově ulici. "Je tam dopravní stupeň čtyři až pět," potvrdila iDNES krátce po desáté hodině mluvčí pražské policie Daniela Razímová.

"Řidiči s tím bohužel musejí počítat. Kdo nemusí, ať nevyjíždí, zvolí jinou trasu nebo použije městskou hromadnou dopravu," vyzvala mluvčí. Jinak musí řidiči počítat se zpožděním, zdůraznila.

Do práce radši pěšky
Dopravní podnik v průběhu léta opravuje tramvajové trati na Výtoni a v Chotkově ulici. Místo tramvají jezdí v určitých úsecích autobusy. Například z Modřan se cestující dostanou na zastávku Dvorce tramvají, tam musí přestoupit do náhradního autobusu X-3, který je dopraví do ulice Lazarská.

Před sedmou hodinou ráno probíhalo až na Dvorce vše bez problémů. Spoj X-3 se sice rychle dostal na Podolské nábřeží, ale tam ho pohltila dopravní zácpa. Během několika desítek minut vozidlo popojíždělo jen po několika desítkách metrů.

Cestující začali žhavit mobily a informovali zaměstnavatele, že přijdou pozdě. Po několika minutách ale většina nervově nevydržela. "Tudy cesta nevede," znělo nejčastěji, když pasažéři X-3 opouštěli a spolehli se raději na vlastní nohy.

Situace byla stejná ještě po hodině. "Lidi postupně opouštěli autobus, až zaplnili chodníky. Já jsem svůj autobus nechal za pár vteřin daleko za sebou a už jsem ho neviděl," popsal ranní martyrium jeden z cestujících, který autobus opustil nedaleko podolského plaveckého stadionu. Kolem byla jen nekonečná stojící kolona.

"Autobusů jsme měli dost. Ale nemůžeme překonat dopravní zácpu automobilů," řekla ČTK mluvčí dopravního podniku Michaela Kuchařová. Podnik se situaci pokoušel řešit s policií, která řídila semafory na křižovatkách. Provoz autobusů se prý o něco zlepšil, nic víc se však zřejmě dělat nedá.

Podobnou situaci, jako v Podolí, zažili cestující i u Chotkových sadů, kde doprava podle svědků stála mezi stanicí metra Hradčanská a Královským letohrádkem.

VĚTŠÍ DOPRAVNÍ UZÁVĚRY V PRAZE:

Celý červenec a srpen bude doprava omezena v Praze 2 na Rašínově nábřeží v ulici Svobodova kvůli rekonstrukci křižovatky.

Pro auta je vyznačena objížďka od Vyšehradského tunelu do centra: Rašínovo nábřeží vpravo Libušina vlevo Vratislavova přímo Vyšehradská vlevo Trojická vpravo Rašínovo nábřeží. Ve směru od Palackého náměstí z centra je tato trasa: Rašínovo nábřeží vlevo Plavecká vpravo Vyšehradská přímo Vratislavova vpravo Libušina vlevo Rašínovo nábřeží.

Od 1. července do 29. srpna je dopravní omezení v Praze 4 na Jižní spojce v úseku 5. května – Budějovická kvůli opravám mostů a silnice.

V tomto termínu bude doprava na Jižní spojce ve směru z Prahy 10 svedena do dvou jízdních pruhů a za podjezdem 5. května převedena do protisměru, kterým bude vedena až za přemostění ulice Budějovická, kde se vrátí zpět na svojí stranu. Doprava v protisměru bude vedena ve dvou jízdních pruzích. Za uzavřený sjezd do ulice Budějovické vede objízdná rasa ulici V podzámčí.

Celé prázdniny musejí řidiči počítat s omezením i v Praze 1 v ulici Chotkova v úseku Klárov – Badeniho kvůli opravě tramvajové tratě a vozovky.

Opravy budou probíhat ve dvou etapách. Během první bude objížďka ulic Badeniho, Milady Horákové, Letenský tunel, nábřeží E. Beneše, Klárov.

Druhá etapa bude v září. "Dojde tak k záboru vozovky pro dokončení opravy galerie, kdy doprava do tři a půl tuny bude vedena po tramvajovém tělese, pro ostatní vozidla zůstává objízdná trasa z I. etapy," doplnila policejní mluvčí.

Prvním červencem začíná i dopravní omezení v ulici Kutnohorská v úseku Nad Vokolky – Dolnoměcholupská z důvodu výstavby kanalizace a plynovodu. Opravy potrvají do 20. září.

Pro tranzitní dopravu bude objížďka vedena obousměrně ulicí Průmyslovou, Hornoměcholupskou, Františka Diviše, Podleskou a Přátelství. Pro ostatní dopravu povede obousměrně ulicí Průmyslovou, U továren a Dolnoměcholupskou. Na křižovatce ulic Hornoměcholupská – plk. Mráze bude nainstalováno provizorní světelné signalizační zařízení.

Od soboty 3. července  do 27. července dojde k dopravnímu omezení v Praze 8 v Sokolské ulici – severním pásu směrem do centra a Sokolská – jižní pás, kdy v prvním případě v úseku od křižovatky s ulici Zenklova ke křižovatce s ulici Za Invalidovnou a ve druhém případě před ulicí Za Invalidovnou za stávající nástupní ostrůvek tramvaje stanice Invalidovna – před křižovatkou s ulicí Pod Plynojemem z důvodu rekonstrukce vozovky a vodovodního a kanalizačního řadu.

V křižovatce Palmovka (za ulicí Zenklovou) bude uzavřen celý severní pás vozovky ve směru do centra. Provoz vozidel bude sveden do jednoho společného jízdního pruhu na tramvajové koleje. Provoz tramvají bude po provedení rekonstrukce přerušen.

V křižovatce Sokolovská – Švábky – Pod Plynojemem proběhnou práce na polovinách, při zachování omezeného provozu vozidel. Z ulice Švábky bude pouze jednosměrný vjezd do křižovatky s ulici Sokolovská. Z ulice Pod Plynojemem bude povolenou pouze odbočení vpravo na Sokolovskou směrem k Palmovce. Průjezd křižovatkou na ulici Sokolovskou směrem do centra a do ulice Švábky nebude možný.

Na ulici Sokolovské v jižním pásu vozovky ve směru z centra, před ulicí Za Invalidovnou bude uzavřen levý jízdní pruh, až za stanici tramvaje Invalidovna. Obousměrný provoz tramvají v úseku Florenc – Invalidovna zůstane zachován.

Objízdné trasy povedou ve směru od Vysočan do centra – křižovatka Balabenka, Čuprova, Povltavská na most Barikádníků, Argentinská a dále směr centrum.

Ve směru od Žižkova – Novovysočanská, Spojovací, Čuprova, Povltavská na most Barikádníků, Argentinská a dále směr centrum.

Ve směru od Holešovic – Libeňský most, Štorchova, Voctářova, Elznicovo náměstí, Nám. Dr. Holého, Kotlaska, Ronkova, Na Žertvách, Čuprova na křižovatku Balabenka.

Objízdná trasa pro ostatní vozidla nad šest tun a noční autobus je vedena z Libně ulicí Švábky, Pod plynojemem, U Sluncové, Za Invalidovnou, Sokolská a dále do centra.

MENŠÍ DOPRAVNÍ UZÁVĚRY:

Od 7. do 22. července bude provedena uzavírka v Praze 4 na Podolském nábřeží v křižovatce s ulicí Podolskou. Důvodem je oprava tramvajové trati.

V tomto termínu bude na Podolském nábřeží v křižovatce s ulicí Podolskou znemožněno levé odbočení z Podolského nábřeží (ve směru od Vyšehradského tunelu) do ulice Podolská. Vozidla odbočující vlevo z ulice Podolské na Podolské nábřeží (ve směru z centra) budou vedena protisměrem a na úrovni objektu vodáren budou převedena přes tramvajovou trať na svoji původní trasu. Doprava po Podolském nábřeží ve směru do centra bude na úrovni objektu vodáren svedena do jednoho jízdního pruhu.

Od 7. do 12. července bude v Praze 1 na nábřeží Ludvíka Svobody provedena uzavírka v úseku od ulice Lannova k Těšnovskému automobilovému tunelu. Důvodem je instalace protipovodňových bariér.

Uzavřeny budou oba jízdní pruhy ve směru Těšnovského tunelu. Ve zbývajících dvou jízdních pruzích bude zřízen obousměrný provoz.

Od 13. do 20. července 2004 bude obnoven provoz v uzavřeném úseku s využitím přejezdové lávky. Bude upraveno světelné signalizační zařízení.

Od soboty 3. července do úterý bude doprava omezena kvůli opravám v Praze 5 na rampě Barrandovského mostu. Jednotlivé opravy budou probíhat ve třech etapách.

Vzhledem k tomu bude uzavřen pravý jízdní pruh Smíchova na ulici K Barrandovu a pravý jízdní pruh z ulice K Barrandovu na most. Uzavřen bude i levý jízdní pruh z ulice K Barrandovu na most a pravý pruh z ulice K Barrandovu na Smíchov.

V další etapě řidiči neprojedou levým pruhem ze Smíchova na ulici K Barrandovu a levým pruhem z ulice k Barrandovu na Smíchov.

Od soboty 3. července do středy bude omezen provoz v Praze 5 v ulici Plzeňská. Opravy proběhnou ve dvou etapách.

V první etapě dojde k uzavírce obou jízdních pruhů v Plzeňské ulici ve směru do centra, provoz bude převeden na provizorní komunikace. Provoz autobusů MHD povede po tramvajovém tělese ve směru do centra.

Druhá etapa bude probíhat od 7. do 10. července, kdy bude uzavřena provizorní komunikace, provoz do centra v obou pruzích na Plzeňské.

Autoři:


Hlavní zprávy

Další z rubriky

Ty to zvládneš.cz - Vícepruh
Nestrkej kočárek, kam nevidíš! Nová dopravní kampaň cílí na chodce

Asociace Záchranný kruh v pátek spustila kampaň za zvýšení bezpečnosti chodců v silničním provozu. Kampaň Ty to zvládneš je složena z deseti emotivních spotů,...  celý článek

Polomy na Šumavě v okolí Nové Pece. Na snímku je silnice do Jeleních Vrchů.
Kvůli srpnové vichřici budou na Šumavě zavřené některé stopy pro běžkaře

Srpnová vichřice poničila na Šumavě 120 tisíc kubíků dřeva v místech, kde se smí těžit, další tisíce kubíků pak zetlejí v bezzásahových oblastech. Některé...  celý článek

Ministr životního prostředí Richard Brabec v pořadu Rozstřel (22. září 2017)
Brabec v Rozstřelu: Česko v posledních letech výrazně vysychá

Jako ministr životního prostředí dohlíží na kotlíkové dotace či program Dešťovka. Zároveň je místopředsedou hnutí ANO a po odvolání Andreje Babiše z vlády také...  celý článek

Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.