Trojice podle obžaloby zpronevěřila majetek klientů za skoro 800 milionů korun, spis počítá s více než 2 000 poškozenými. Podle rozhodnutí trestního senátu se však muži nedopustili zpronevěry, ale porušování povinnosti při správě cizího majetku. Všichni tři vinu odmítají. Verdikt je nepravomocný.
Bývalý prokurista a člen představenstva firmy T. a bývalí členové dozorčí rady a portfolio manažeři K. a P. podle spisu v roce 2000 zastavili cenné papíry a finanční prostředky klientů u amerických společností, jejichž prostřednictvím firma obchodovala na americkém akciovém trhu.
Šlo o obchodníka s cennými papíry A. B. Watley a firmu Penson Financial Services, která pro první společnost obstarávala například vedení účtů. Penězi a akciemi firma ručila za úvěry, které od amerických společností získala. Klienti k tomu podle žalobkyně nedali souhlas, trojice navíc předstírala, že jde o majetek Private Investors.
Muži podle obžaloby věděli, že i veškerá hodnota získaná při obchodech s akciemi se má stát součástí zástavy ve prospěch A. B. Watley a Penson Financial, za předchozí i budoucí závazky plynoucí z úvěrů. Společnost Private Investors pak v roce 2001 nevyhověla výzvám amerických firem k doplnění finančních prostředků o celkovou částku v řádech milionů dolarů, a přišla tak o zástavu - peníze i cenné papíry svých klientů. Největší český obchodník s americkými akciemi oznámil úpadek v květnu 2001, v červnu přišel konkurz.
Státní zástupkyně ve středu trestnímu senátu navrhla, aby obžalované uznal vinnými ze zpronevěry a uložil každému minimálně 7,5 roku vězení. Muži s obviněním nesouhlasí.
T. ve středu uvedl, že je přesvědčen o tom, že vědomě nepodnikli žádný krok ke škodě klientů. Šlo podle něho o "čestný bankrot". "Je mi líto poškozených klientů a mrzí mě, že jsem pravděpodobně svou nezkušeností přispěl k tomu, že jim ta škoda vznikla," uvedl. "Velmi lituji toho, že naši klienti ztratili velmi mnoho peněz," řekl soudu K. s tím, že o peníze přišel i on sám jako akcionář. "Mě také mrzí situace, která vznikla," doplnil je P.