Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Tři dopisy Radě ČT

  16:59aktualizováno  16:59
Vážená Rado ČT (ne že bych si vás vážil, o to jste se připravili sami, ale je to vrozená slušnost), píši vám jako divák ČT a daňový poplatník. Oslovují vás jako jeden orgán (což mozná není spravedlivé), ale vaše vnitřní struktury a mechanismy mne nezajímají. Nemám absolutně nic proti panu Marešovi osobně, ale je jasné, že zcela objektivně nikdo nemůže mít v šestadvaceti letech dostatek zkušeností s řízením takového týmu jako je Rada ČT.

Možná to má vliv na vaší neakceschopnost. Až do prosince 2000 jsem měl velmi mlhavé představy o vasí činnosti, což nepovažují za svoji chybu. Pokud nějaká instituce (v tomto případě Česká televize) funguje, nemusím nutně znát všechny mechanismy jejího řízení.

Ale před Vánocemi jste se "konečně" zviditelnili, ovšem za cenu, která mi připadá zcela neúměrná. Je zcela zjevné, že výběr generálního ředitele takové společnosti, jako je ČT není možno udělat ze dne na den. Nabízí se otázka, zda při tomto procesu také někdo premýšlel, nebo bylo potřeba učinit rozhodnutí sice rychlé, ale evidentně neseriozní.

Nevím, kde se vás vzalo tolik drzosti, že jste tvrdili, že GŘ byl kvalifikovaně vybrán!! Samozřejmě jste postupovali podle zákona, ale přesně takhle si představují jeho zneužití. Naivně jsme se domníval, že vaše role je podřízena více zdravému rozumu, než čemukoliv jinému.

Kromě jiného nerespektujete ani svoje vlastní kritéria, či rozhodnutí. Namátkou vybírám z vámi definovaných kritérií pro GŘ, z nichž zejména dvě mne docela rozesmála:
* manažerské dovednosti odpovídající řízení velké instituce
* smysl pro kulturní hodnoty

Pokud se domníváte, že vámi vybraný ředitel splňuje vámi stanovená kritéria, tak se hluboce mýlíte. Kromě toho jste sami dali GŘ úkol do 2.1.2001, který je evidentně nesplněn. Termín "za snahu" neprochází ani při známkování na základní
škole.

Nevím, zda je to z vaší strany nechuť, arogance, či jenom neschopnost, ale v každém případě se jedná o trestuhodný přístup k řešení situace v ČT. Jak si můžete dovolit za celou dobu trvání krize (vámi zaviněné) sejít se pouze ke dvěma jednáním - 29.12. a 2.1. !! To v sobě nemáte ani kousek odpovědnosti, že dalsí termín jste si stanovili až na 8.1.?  Jsem konsternovám chováním pana Kabzana, který se neobtěžoval dostavit ani na jedno z výse uvedených jenání (to je tak drzý nebo jenom líný?)!

Chápu, že přiznání chyby je bolestné rozhodnutí, ale pokud jste již tento proces podstoupili (proklamovali jste, že jste se zmýlili v prípade pana Chmelícka), odvolejte toho zcela neschopného managera a všeho schopného "ředitele" z vedení ČT. Pak ještě máte šanci se zbytečky cti odstoupit.

Také pevně doufám, že tzv. "konzultační služby" pana Bobošíka jsou hrazeny ze soukromých zdrojů pana Hodače. Nerad bych totiž financoval poradce neschopnému managerovi, který velmi špatně pracuje za moje peníze.

(3. ledna 2001)

Rado ČT,
 
jak je možné, že stále nic nedeláte? Jak to, že pan Mareš není ve sněmovně, kde se jedná o situaci v ČT?

Pan Hodač se svojí manažerskou neschopností zvládnout situaci dohnal ke kolapsu a vy se ani neozvete! Co proboha děláte??

Pokud se opravdu bojíte pana Klause, pak jste pěkní poserové. Ostatně za zdravotní stav pana Hodače jste zodpovědní vy, neboť jste neodhadli situaci a nechali to dojít do tohoto stavu. Vy jste zodpovědní za celý tento stav, ale evidentně je vám to jedno.
Že se nestydíte. Je mi z vás špatně.
Čest vaší "práci" !

(5. ledna 2001)

Rado ČT,

to jste se včera zase předvedli! Dobrá zpráva je, že pan Kabzan se konečně obtěžoval účastnit se jednání (ani ne po třech týdnech!!). Podařilo se mu ale dostát své pověsti ignoranta zodpovědnosti a spolu s panem Hájkem se vypařili daleko před koncem jednání. Tomu ríkám morálka!

Nevím jestli mám plakat nad tou tragédií, kterou předvádíte nebo se smát, protože to je jediný způsob jak se vyporádat s výsledky vaší "činnosti". Že ingorujete statisíce lidí, jsem si již všiml, že jste neschopní přijmout svoje rozhodnutí a řešit situaci, jsem si také všiml, ale vaše zcela bezprecedentní ignorace státních orgánů ČR mne přivádí do úžasu.

Je nestoudné, jak vy, kteří se tak oháníte termínem " respektování zákonu" a " legální postupy", zcela kašlete na Parlament České republiky!! To je vrchol zpupnosti a samolibosti.

Souhlasím s paní Dědečkovou, že události v místnosti, kde seděla rada, byly šílené a neuvěřitelné. Myslím, že tato dáma kandiduje na vítězství v Soutěži o hroší kůži. Pan Mareš jí ale šlape na paty!

Je dojemné, jak máte starost o zdravotní stav pana Hodače. Budete si s ním povídat, až se nám uzdraví, že. Hlavně aby nedostal nějaký dlohodobý kašlík, to by se také nemusel dostavit celou zimu. On to zatím soudruh Bobošík dokonzultuje k obrazu svému a svojí manželky.

Máte pravdu ve svém prohlášení, že "ČT nemůže v současné době zcela plnit poslání veřejné služby". Důvodem je ale vaše "volba" neschopného a nekompetentního člověka do funkce GŘ. Je zcela infantilní z vaší strany žádat státní orgány, aby umožnily panu Hodačovi pracovat. Nedovolávejte se státní správy, aby napravila vaše fatální chyby!! To by si pak každý manager mohl zavolat policii, když se mu nebude dařit. Také se poměrně dobře osvědčuje povolání staršího bratra (zejména na pískovišti).

Ve svém jednání jste poněkud "pozapomněli" dát Finančnímu řediteli termín na vypracování vyčíslení ztrát spojených s událostmi v ČT v termínu 21.12.2000 - 8.1.2001. Ale to je vlastně drobnost, zejména vzhledem k tomu celkovému průseru, který dále prohlubujete.

Myslím, že pan Fenič by vás měl zařadit do svého pokračování cyklu GEN, protože jste zcela bezpochyby mimožádné postavy, které se nesmazatelně zapsaly do naší novodobé historie. Takové kousky se snad již nenarodí.

ČT zdar a Radě zvlášť.

(9. ledna 2001)

Autor:


Hlavní zprávy

Další z rubriky

V Kletné u Oder se odehrálo vojenské cvičení záloh Safeguard 2016. Cílem...
Vojáci v záloze dostanou více peněz. Čunek litoval zrušení povinné vojny

Vojáci v aktivních zálohách se mohou těšit na vyšší odměny za účast na vojenském cvičení. Senát schválil změnu branného zákona. Ocenil ho lidovec Jiří Čunek,...  celý článek

Silnice, na nichž se plánuje zavedení mýta
Jihočeský kraj chce rozšířit mýto i na další silnici I. třídy

I na jihočeských silnicích první třídy budou muset platit řidiči nákladních aut mýto. Kraj nejdříve návrh ministerstva dopravy odmítal, ale nyní na něj...  celý článek

Dvanáct konkrétních podmínek, mezi nimi závazek usilovat o odmítnutí povinného...
Do vlády jen s tím, kdo odmítne povinné přijetí eura a EET, řekl Fiala

Závazek, že ODS půjde jen do takové vlády, která se zaváže zrušit elektronickou evidenci tržeb a bude mít v programu i odmítnutí povinného přijetí eura,...  celý článek

Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.