Osmnáct mužů ve vězeňském mundúru soud usvědčil z krádeží - zločinu, který podle místních úřadů nejvíce škodí místnímu turistickému ruchu. Další dva se provinili vraždou, ozbrojenou loupeží a držením zbraní a za to jim soudní úředník chladně přečetl: "Trest smrti."
Šestačtyřicetiletému Kuo Tung-fangovi se na krku houpal lístek se jménem. Podobnou kartičku měl i osmatřicetiletý Sing Kchung-čchao. Červený kříž na jejich značkách znamenal jediné - soud definitivně zamítl jejich žádosti o odvolání. Ihned po odstrašující show tak oba putovali na popraviště.
Děti mají možnost se jít podívat i na popravu
Podobné veřejné zostouzení vězňů Peking zakázal už v roce 1988, ale čas od času ho policisté především v odlehlých místech stále praktikují. Vězně nebo prostitutky většinou přivedou na veřejné prostranství nebo hřiště a musí se na ně, stejně jako v San-ja, dívat stovky dětí, učitelů a dalších obyvatel města.
Podle listu The Times mají děti také možnost jít se podívat přímo na popravu. Čína každý rok vynese trest smrti nad více lidmi než celý zbývající svět dohromady. Tradičně se odsouzenci stříleli do hlavy, stále častěji však dostávají smrtící injekci. Nejvyšší trest je teď možné dostat za 68 prohřešků, včetně například pašování starožitností.