Studenti protestovali proti sochám

  • 23
Praha - Protestní akci proti sochám hyzdícím veřejný prostor uspořádali studenti AVU a jejich profesoři. Soudí, že za vším stojí špatná politika magistrátu. Některá díla, která se v metropoli po revoluci objevila, jsou horší než za totality, tvrdí.

Krátce před jedenáctou hodinou se před budovou pražského magistrátu na Mariánském náměstí objevil profesor Milan Knížák a několik studentů AVU s transparenty. Poté dorazil i radní pro kulturu Igor Němec.

Po krátké výměně názorů mezi Knížákem a Němcem studenti z AVU symbolicky předali radnímu pro kulturu nepovedenou sochu, jež vznikla na půdě školy.

"Je to součástí této demonstrace, která je spíš legrací, zesměšněním a poukázáním na problém, než nějakým drastickým výkřikem," řekl Knížák.

Poté se asi dvacetičlenná skupinka demonstrantů vydala ke Stavovskému divadlu k soše od Anny Chromy. Odtud pokračovala přes Karlův most na Újezd k Pomníku obětem komunismu od sochaře Olbrama Zoubka, kde akce kolem půl jedné skončila.

Mezi další objekty, na něž organizátoři chtěli upozornit je pomník bratří Čapků na Náměstí Míru či pomník TGM na Hradčanském náměstí.

K protestu proti sochám hyzdícím veřejný prostor se připojil i Milan Knížák, 18. února 2003

Studentům AVU se nelíbí socha od Anny Chromy před Stavovským divadlem, 18. února 2003

Studenti AVU protestující proti sochám hyzdícím veřejný prostor se zastavili i u Pomníku obětem komunismu od sochaře Olbrama Zoubka, 18. února 2003

Na protest studentů AVU proti sochám hyzdícím veřejný prostor dorazil i radní pro kulturu Igor Němec, 18. února 2003

,

Eurovolby 2024

Volby do Evropského parlamentu se v Česku uskuteční v pátek 7. a v sobotu 8. června 2024. Čeští voliči budou vybírat 21 poslanců Evropského parlamentu. Voliči v celé Evropské unii budou rozhodovat o obsazení celkem 720 křesel

Video