Takhle ne. Neobvyklé tažení odstartoval starosta poté, co ho rozhořčil incident se zaměstnancem v dětském koutku, který strašil děti svým hrozivým tetováním. Ilustrační snímek

Takhle ne. Neobvyklé tažení odstartoval starosta poté, co ho rozhořčil incident se zaměstnancem v dětském koutku, který strašil děti svým hrozivým tetováním. Ilustrační snímek | foto: Profimedia.cz

Už žádné strašení tetováním, nařídil starosta kontrolu těl zaměstnanců

  • 96
Starosta japonského města Ósaka zahájil tažení proti lidem s tetováním. Hodlá zkontrolovat, kolik jich může být mezi zaměstnanci města, což není podle něj přípustné. Sám by prý odmítl dát práci například americkému herci Johnnymu Deppovi nebo popové hvězdě Lady Gaga, kteří se svým tetováním netají.

Starosta Toru Hašimoto, který je mezi obyvateli Ósaky mimořádně oblíbený, se rozhodl, že nechá zkontrolovat na 34 tisíc zaměstnanců města. Pokud by některý z nich odmítl, má se rozloučit s možností kariérního postupu či zvyšování platu.

Většina se také proto podvolila. Až na zhruba 500 z nich. A dalších asi 110 pracovníků, vesměs zaměstnaných ve firmě zabývající se odvozem odpadků, tetování přiznalo.

Neobvyklé tažení odstartoval starosta poté, co ho rozhořčil incident se zaměstnancem v dětském koutku, který strašil děti svým hrozivým tetováním. "Tetování na zaměstnancích uvádí občany do rozpaků či je dokonce znepokojuje, a to škodí městu," podotkl Hašimoto.

Japonci pohlížejí na tetování poměrně negativně. Z koupališť či posiloven jsou lidé s ozdobou na kůži zpravidla vykazováni ven. Tetovaní lidé jsou v zemi spojováni hodně s tamější mafií, takzvanou jakuzou, která si na označkovaná těla potrpí.

Ósaka

Ósaka

,

Eurovolby 2024

Volby do Evropského parlamentu se v Česku uskuteční v pátek 7. a v sobotu 8. června 2024. Čeští voliči budou vybírat 21 poslanců Evropského parlamentu. Voliči v celé Evropské unii budou rozhodovat o obsazení celkem 720 křesel.

Video